Kolejny koronamutant w Europie wykryty w Finlandii. Kiedy polska mutacja?

ofiary/Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay
Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Laboratorium w Helsinkach wykryło nowy wariant koronawirusa – poinformowały w czwartek fińskie władze medyczne. Patogen ma cechy wcześniej wykrytych wariantów – brytyjskiego i południowoafrykańskiego, ale jego „linia ewolucyjna jest inna”.

Mutację „trudniej też wykryć” w zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) niektórych testach PCR – napisano w komunikacie.

„Nie mówiłbym jeszcze o fińskim wariancie wirusa” – ocenił na cotygodniowej konferencji prasowej dotyczącej przeglądu sytuacji epidemicznej Taneli Puumalainen, naczelny lekarz w Fińskim Instytucie Zdrowia i Spraw Socjalnych (THL).

Przyznał, że do informacji o „nowej mutacji” władze podchodzą „ze spokojem”, ponieważ z wstępnej wiedzy wirusologów nie wynika, aby ten rodzaj wirusa rozprzestrzeniał się szybciej, czy też nie można było go wykrywać.

Nowy wariant wirusa FIN-796H – tak wstępnie nazwany przez naukowców z Vita Laboratoriot oraz Instytutu Biotechniki Uniwersytetu w Helsinkach – został rozpoznany u pacjenta z południowej części kraju, ale prawdopodobnie rozwinął się za granicą. W liczącej 5,5 mln mieszkańców Finlandii ogólny poziom zakażeń koronawirusem jest znacznie niższy w porównaniu z innymi krajami.

Wariant ten – jak podkreślono – różni się od wcześniej rozpoznanych, a więc m.in. od wersji brytyjskiej, południowoafrykańskiej, brazylijskiej czy japońskiej. Ma jednak również cechy tych wariantów, które są bardziej zaraźliwe i wpływają na skuteczność szczepionki.

Nie ma jednak jeszcze konkretnej wiedzy na temat poziomu zakaźności nowego wariantu czy też jego odporności na szczepionki.

Niedługo wszystkie kraje europejskie będą miały swoją mutacją, a my znowu zacofani w tym polskim zaścianku. Ministrze Niedzielski, do roboty!

Jeszcze jeden nowy koronamutant wykryty w Wielkiej Brytanii

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

 1. Ludzie wy wierzycie, że ktoś to bada ? W szpitalu na własne oczy widziałem zwykły oddział oddzielony od sal covidowych zwykłą folią, lekarz łązi bez maseczki itp. A powinna być śluza. Szpitale są kompletnie nie przygotowane i wszyscy się dziwią, że covid szaleje. Uparli się na obywateli na ulicach i mandaty ładują, a co sie odpierdziela w szpitalach, to kryminał, bo ludzie po operacjach umierają na covid.

  • Potwierdzam. W szpitalach nikt nie przestrzega już zasad.
   Covidowcy leżą ze zdrowymi, lekarze i pielęgniarki bez ochrony, przemieszczają się pomiędzy covidowcami a zdrowymi, covidowcy przewożeni z oddziału na oddział… Jeden wielki chaos.
   Zdrowi pacjenci zarażają się covidem w szpitalach.

 2. Wirus mutuje i będzie mutował i co z tego, trzeba z nim żyć, chorych leczyć a nie wciskać pod oszukańczą nazwą szczepionki eksperymenty genowe zakazane Kodeksem Norymberskim. Czy uczestnicy szczepień podpisują, że wiedzą, że uczestniczą w eksperymencie, nie! wiec cały rząd i eksperci do kryminału, bo podstępnie nakłaniają do eksperymentu.

 3. Wygląda na to,że producent mutantów ,sprzedaje’ swoje wyroby losowo.Tylko mendia jeszcze wierzą,że ten wirus mutuje tak sam od siebie.Jak tylko Biden skończy polowanie na białe czarownice u siebie,to Polin dostanie ,swoją wersję’.

 4. i śmiertelnie groźną, nazywa się Banda Czworga.
  Jeśli jej nie zdusimy to wszyscy ucierpimy, wszyscy, nasze dzieci też, one już nie będą wiedziały co to Polska, one będą niewolnikami.

Comments are closed.