Maski FFP2 będą obowiązkowe? Kulczyk rozpoczął masową produkcję w grudniu

Sebastian Kulczyk oraz maska FFP2. / foto: Wikimedia, autor: Piotr Porebski/Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Czy maski typu FFP2 będą obowiązkowe w Polsce? Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział regulacje, które wymuszą noszenie maseczek zamiast zasłaniania ust i nosa szalikiem albo przyłbicą. Z otoczenia rządu daje się słyszeć głosy, że będzie to wymóg masek specjalistycznych.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski potwierdził w sobotę, że nastąpią zmiany w rozporządzeniu, które wymuszą noszenie masek zamiast zakrywania ust i nosa szalikiem albo przyłbicą. To nawiązanie do piątkowych słów prof. Andrzeja Horbana, który zapowiedział taki krok.

Nakaz masek

Prof. Horban pytany był w TVN24 o to, czy zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek specjalistycznych. – Mam nadzieję, że tak będzie. Tak – powiedział.

Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować – dodał główny doradcza ministra zdrowia.

Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem – dodał. I właśnie produkcję tych ostatnich rozpoczął w grudniu Sebastian Kulczyk.

„Z przyłbicami na Grunwald”

Słowa prof. Horbana potwierdził w sobotę minister Adam Niedzielski. – Będzie jasne zalecenie na poziomie rozporządzenia pandemicznego, że nie akceptowane są surogaty maseczek, czyli chusty, przyłbice – powiedział szef resortu zdrowia.

I takie będzie zalecenie ostre, natomiast co do rodzaju maseczki – tutaj nie chcemy wprowadzić takiego twardego regulacyjnego podejścia – dodał. Jednak znając dotychczasowe zapowiedzi rządu i ich późniejszą realizację możemy zakładać, że takie zalecenie będzie w podobnym kształcie jak zakaz przemieszczania się w Sylwestra, czyli pod groźbą kary.

Tutaj Rada Medyczna w zasadzie opracowała już takie zalecenia, które mówią, jakie typy maseczek stosować. Ale to oczywiście chodzi o zwykłe maseczki. Maseczka chirurgiczna też jest dobrym zabezpieczeniem. Bawełniana jest gorszym – powiedział Niedzielski.

Niedzielski ZWARIOWAŁ. „Z przyłbicami to na Grunwald zapraszamy”. Internauci bezlitośni [KOMENTARZE]

Nakazy w Europie

Na to, że obowiązkowe mogą być maseczki chirurgiczne lub FFP2, wskazują doświadczenia z innych państw. W Niemczech, na których chyba najczęściej wzorują się nasi umiłowani przywódcy, wprowadzono obowiązek stosowania masek chirurgicznych lub FFP2.

Podobne przepisy wprowadzono już także we Francji, a w Czechach szykowane są nawet ostrzejsze regulacje, gdzie wymagane będą specjalistyczne maski typu FFP2 lub KN95. Dopuszczalne będzie też stosowanie masek chirurgicznych, ale wtedy trzeba będzie założyć dwie sztuki.

Innym przykładem obłąkania covidowego są Stany Zjednoczone, gdzie wprowadzono – na szczęście jedynie rekomendację – noszenia dwóch maseczek, tj. maski chirurgicznej, a na niej materiałowej.

Kulczyk rusza z produkcją masek

Co bardziej złośliwi i lubujący się w teoriach, a może praktykach, spiskowych Internauci zwracają uwagę, że w produkcję masek wszedł na początku grudnia Sebastian Kulczyk. – Chemiczny Ciech uruchomił produkcję maseczek FFP2 – podał m.in. portal Interia.

– Chemiczna firma Ciech rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych o wysokiej skuteczności filtracyjnej, około 94 proc. W tym celu uruchomiła nową instalację w należącym do grupy zakładzie w Bydgoszczy – czytamy we wspomnianym artykule.

Jak dodano moce produkcyjne to 50 tysięcy sztuk dziennie, co przekłada się na możliwość wyprodukowania ponad 10 milionów sztuk w ciągu roku. Pomysłodawcą tego pomysłu był większościowy akcjonariusz Ciechu Sebastian Kulczyk.

Staramy się elastycznie dostosowywać potencjał zakładów grupy do zmieniających się potrzeb. Efektem tego jest rozpoczęcie produkcji maseczek ochronnych, w zaledwie pięć miesięcy – powiedział Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu.

W tym czasie zakupiliśmy i uruchomiliśmy w bydgoskich zakładach linię produkcyjną i – co najważniejsze – zakończyliśmy z sukcesem proces certyfikacji maseczek klasy FFP2 – dodał.

Oczywiście koincydencja czasowa tych dwóch zdarzeń zapewne jest zupełnie przypadkowa i żadne fakty nie wskazują na to, że może być inaczej. Jednak niektórzy z Internautów zdają się doszukiwać w tym działaniu teorii spiskowych.

26 KOMENTARZE

  • – przy wiosemmym cowidzie’19 , czyli wiosną’20…
   :))
   (co za debilstwo, nieprawdaż?…)
   czepia mię się w biedronce policjant o maseczkę…
   – a… mam , panie władzo… tam… większosc moich wirusow wychodzi dołem…
   chce pan sprawdzić?…
   – no, patrzcie, uwierzył, nie sprawdził

  • Bzdura. Byłem przed paroma dniami w Niemczech i po wydaniu obowiązku noszenia FFP2 połowa ludzi tego nie nosi. Tylko te niebieskie szmaciaki.
   Ja też. Mam FFP2 w kieszeni na wszelki wypadek, ale ich pyerd.
   Szmaciaka łatwiej jest spuścić z nosa i oddychać jak wolny człowiek

   Nawet różne mundurowe Kulsony, którzy są od pilnowania, noszą dalej te szmaciaki. Widocznie nawet oni mają już dosyć tego przeginania

   Mam nadzieję, że ten gudłaj z brodą po pas, pozostania na tych maseczkach siedzieć.

 1. FFP2 muszą byc obowiazkowe. Za brak1000 zl mandatu albo 14 dni aresztu. Za recydywe +300% tej kary. Za kazdorazowa recydywe, kasowanie rejestru krocaco pi 365 dniach od danego mandatu.

 2. Stary Kulczyk żył dzięki nadspodziewanie zyskownymi interesami z politykami, młody idzie w ślady taty. CBA jest ślepe i głuche.

 3. Jestem za tym żeby covidianie nosili po trzy maski jedna na drugiej i żeby im oczy wychodziły na wierzch z niedotlenienia.

 4. Doktor Jan to 100% żymianin, jego matka, Irena z domu Szafran, była uratowana przez Irenę Sendlerową.
  Kariera doktora Jana nie byłaby możliwa gdyby nie powiązania jego matki z UB.

 5. Czy te maski chirurgiczne trzeba będzie zakładać dlatego, że być może co bardziej koronazidiociałych PostUBeków i Socjalistów trzeba będzie wypatroszyć?

 6. Powinno się zażądać atestu na skuteczność przeciwzakażeniową owych „wynalazków” – tak jak było to zrobione w Danii: randomizowane badania na dwóch dostatecznie licznych grupach osób noszących oraz nienoszących maski. Rezultat – ogłoszony w końcu w „Lancet”-i był jednoznaczny: Maski NIE chronią przed zakażeniem!

  • Przecież to już było dawno temu powiedziane przez Pinkasa. Chodzi o efekt psychologiczny, a nie o skuteczność filtracji.

 7. Dobrze, że nie tylko ja zauważam ten dziwne zbiegi okoliczności. Niezależni eksperci i bizmesmen podejmujący niesłychanie udane i dochodowe inwestycje, tak zupełne przeypadkiem, no po prostu legendy. Zupełnie tak jak jego ojciec, od zera do miliardera, i to z pieniędzy na ulicy, wystarczy się rozejżeć i się ma. Podobna historia miała miejsce w Niemczech gdzie chyba żona jakiegoś posła produkuje maseczki i nagle został wprowadzony nakaz ich noszenia.

 8. Tak komuś trzeba je wcisnąć frajerom z polin którzy co niedziele do głupiego kościoła łażą gdzie masa zboczeńców, podobnie jak w polskojęzycznym rządzie pis, po …

 9. W Polsce działa system 500+, trzynastki, czternastki, i inne przywileje.
  PiS kupuje sobie wyborców za pieniądze podatników! Aborcjonistki protestują ale 500+ biorą i głosują na PiS!

 10. Kulczyk produkuje maseczki a rzad wyprodukuje mu ustawe. To jest Polska wlasnie. I super, ten brak organizacji wynikajacy z faktu, ze tu kolesie kolesiom zalatwiaja interesiki, spowoduje, ze tu reset sie nie uda. Tu respiratory pod stolem ida, teraz maseczki kulczyka trza opchnac a jeszcze wiele kamienic trza ukrasc. Jaki reset? Jaki nowy porzadek? Nic z tego! Nazrec sie trza, nachapac.

 11. W wyniku rewolucji tyrani/panowie (oficjalnie) stracili władzę na rzecz ludu. Dzięki postępowi technologicznemu nadszedł czas oficjalnego powrotu do systemu feudalnego.
  To jest zaplanowana akcja mająca na celu doprowadzenie do kompletnej demolki naszego życia, bankructwa, głodu i depopulacji.

 12. No i proszę jak żydostwo się wspiera . Ciekawe ile wzięli w łapska ? A my będziemy im kabzę nabijać ? A wała.

 13. niedzielski narodowy psychopata !!! dlaczego on jeszcze nie siedzi z kolegą morawieckim to zbrodniarze na narodzie polskim !!!

 14. jestem obiema nogami za wiadrami na głowę zamiast masek, czy dzbany podchwycą pomysł do wpisania go w rozporządzenie ? Wiadra np. plastikowe albo hardcore wersja (dla prawdziwych meszczyzn dzbanowych) – blaszane.

Comments are closed.