Korwin-Mikke o zmarłym Lityńskim. „Pan Bóg Mu to wybaczy!”

Janusz Korwin-Mikke.
Janusz Korwin-Mikke. (Fot. PAP)

Nie żyje Jan Lityński. 75-latek utonął ratując psa. Byłego opozycjonistę z czasów PRL-u wspomniał Janusz Korwin-Mikke.

Lityński był m.in. organizatorem i uczestnikiem studenckich wystąpień w marcu 1968 r., za co został skazany na 2,5 roku więzienia. Pracował jako robotnik, następnie programista komputerowy.

W 1976 r. współzałożyciel „Biuletynu Informacyjnego”, pierwszego pisma ukazującego się poza cenzurą. W 1977 r. współredaktor „Robotnika”, niezależnego pisma na rzecz zakładania wolnych związków zawodowych. Członek KSS „KOR”, współpracownik Biura Interwencyjnego KSS „KOR” i „Krytyki” (członek redakcji).

W 1980 r. doradca władz NSZZ „Solidarność”. Autor uchwalonego przez I Zjazd „Solidarności” Posłania do Ludzi Pracy Europy Wschodniej. W 1981 r. w stanie wojennym internowany, a następnie aresztowany. Po ucieczce z przepustki z więzienia od 1984 r. w solidarnościowym podziemiu, członek Regionalnego Komitetu Wykonawczego NSZZ „S”, Region Mazowsze. W 1989 r. uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Wybrany do Sejmu RP w 1989 z woj. wałbrzyskiego.

W latach 1989-2001 poseł na Sejm, m.in. przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Komisji Służb Specjalnych. Od 1990 r. w ROAD, następnie w UD i UW (wiceprzewodniczący). W latach 2008-2010 doradca PLL LOT do spraw społecznych, mediator sporów.

Odznaczony został Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą.

Więcej na ten temat: Nie żyje były przewodniczący sejmowej Komisji Służb Specjalnych. „Utonął, ratując psa”

Janusz Korwin-Mikke o Janie Lityńskim

Zmarłego nagle Lityńskiego wspomniał Janusz Korwin-Mikke. Panowie znali się z lat młodzieńczych.

„Jaś Lityński, kolega z Matematyki i z Marca, utopił się w Narwi ratując swojego psa. Człowiek odważny i mądry – choć z wbitym w głowę lewicowym ćwiekiem. Pan Bóg Mu to wybaczy! To Jego fach! R.I.P.” – napisał Korwin-Mikke.

61 KOMENTARZE

 1. Żyd żydowi oka nie wykole! Nawet żyd da instrukcję dla Pana Boga. Teraz pozostaje pytanie – Wawel obok kartofla, czy Powązki obok trzech ziomali kuronia, kuklińskiego, kołakowskiego?

  • „Pan Bóg Mu to wybaczy! To Jego fach! R.I.P.” – napisał Korwin-Mikke.

   Najslynniejszy cytat Henryka Heine, francuskiego komunizujacego poety, pada z ust lidera konserwatywnych liberalow.
   Panie Mikke, niech sie pan jeszcze popisze jakims cytatem z Marxa i Lenina.
   Chetnie posluchamy.

  • Nie rozumiem skąd ta nienawiść do żydów? Einstein też był żydem i w niczym mu to nie umniejszało w odkryciach w fizyce, na których bazują nie żydzi. Zarzucanie komuś, że jest żydem na podstawie bzdurnych plotek jest samo w sobie idiotyczne, szczególnie w roli zarzutu. Jakieś kompleksy?

   • 1. niekoniecznie nienawiść – po prostu niechęć
    2. zdaje się, że nie pojmujesz roli Żydów w najnowszej historii świata
    3. nie bez powodu istnieje termin „żydokomuna”
    4. przyczynia się do tego ich nadreprezentacja np. w grupach wpływu w USA czy rządach Polski

    Wystarczy zacytować jedno: „Gdyby role w czasie II wojny światowej były odwrócone, to żaden Polak by nie przeżył.” To powiedziała Żydówka do przyjaciółki Polki.

    Tak, istnieją inni Żydzi.

  • Czytać nie umiesz? Przecież piszą, że nie przeżył. A propos wszystkich wymienionych zasług, to ominięto najważniejszą: jak mały Joszek, podsadzany przez tatusia ku pierwszomajowej trybunie, podawał bukiet czerwonych kwiatków towarzyszowi Bierutowi. Tej zasługi się nie powinno zapominać.

 2. Wybaczanie to fach Pana Boga? Jakie to szczęście, że Komikke istnieje. Jak trafi do Nieba to pewnie Boga zastąpi. W końcu jak Papież przeszedł na emeryturę to i Bóg może. Zawiążą se związek zawodowy. „Solidarność”.

 3. Wyjatkowo wstretna kreatura, usilujaca zarabiac „klikniecia” nawet na cudzej smierci.
  Ale najbardziej przerazajace jest to, ze jego akolici nie widza w tym nic zlego. NIkt nie powie cymbalowi; „to nie wypada, stary”. I taki chodzi z kodeksem Boziewicza pod pacha???

  • Ty lewacka świnio obejrzyj sobie zdjęcia małego Jasia Lityńskiego dającego kwiatki Bierutowi. Pan Korwin bardzo delikatnie się wyraził o tym sprzedawczyku żydowskim, dziś w kucki chowanym.

   • Obejrzyj sobie zdjecia rodzinne i zobacz komu kwiatki dawali twoi rodzice czy dziadkowie. W Polsce od dawien dawna mowilo sie „po smierci albo dobrze, albo wcale”. Wy potomkowie chlopstwa panszczyznianego tego nie rozumiecie, tak samo jak tego, ze porownywanie Litynskiego do Hitlera czy Polpota nie jest bluznierstwem tylko objawem skrajnego idiotyzmu.

    • To nie jest żaden obyczaj, tak ględzą ci, co chcieliby siebie lub kogoś bliskiego wybielić.
     Wiem, że Ci to pasuje – chciałbyś, by po Tobie zostały dobre wspomnienia? A może być różnie.

    • Brawo! Ale tym pacanom nie wytlumaczysz. Oni slepo wierza w Janusza i wlasna wyzszosc nad „socjalistami”; tak nazywaja wszystkich z ktorymi sie nie zgadzaja. Zreszta ten tzw libertarianizm tez wymyslily komuchy.

     • Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę, ale polecam zmienić źródła, bo te są wadliwe. Nie wiem jak rozumujesz wyższość nad socjalizmem, osobiście znam jedną, libertarianizm opiera się na wolnym wyborze, socjalizm na przymusie i nie zmienią tego żadne komunistyczne zaklęcia.

    • Akurat kto komu wręczał kwiatki za PRL nie ma znaczenia. Jednak same głoszone poglądy już tak. „Współpraca z komuną”? W świetle ostatnich dowodów takie stwierdzenie to paszkwil. JKM jako współpracownik został zdyskwalifikowany przez samo SB, bo nie było z niego żadnego pożytku (nie kablował).

    • Co do ZMS i SD, warto by wiedzieć o realiach PRL-u i że nawet dla młodych liberałów w PL było to jedyne miejsce gdzie otwarcie mogli dzielić się swoimi ideami, oczywiście pod czujnym okiem aparatu państwowego. Jednak łatwiej jest mieszać kogoś z błotem niż poświęcić czas na historię i zrozumienie panującej wtedy sytuacji.

     • No to powiedz to panu Michalkiewiczowi, ktory za komuny byl ‚mlodym liberalem’ a jedyne jego miejsce to ROPCIO, a nie zadne tam prokomunistyczne SD o ZMS nie wspominajac.
      Musial miec niezle problemy ze zrozumieniem sytuacji.
      W przeciwienstwie do innych parszywych komformistow.

  • Masz rację, Boziewicz zabraniał pośmiertnej krytyki zbrodniarzy.
   O Stalinie można pisać „Słońce Narodu”, o Hitlerze „wybitny strateg i wizjoner”, o Ceausescu „Geniusz Karpat”, o Mengele „wybitny lekarz altruista”. Trzeba być wyjątkową kreaturą, żeby pluć na Pol Pota po jego śmierci.

  • @wander
   Większych kreatur , niż ty i towarzysz rusticulus , to na tym forum nie na.
   Jedna lajza wyjeżdża z żydami , inna ma jakiś problem z kodeksem Boziewicza . A od obu wali bolszewizmem na odległość . Poszli won z wasza etyka do Zandberga !!!!!

  • Kodeks Boziewicza reguluje normy zachowań między ludźmi honorowymi. W dużym uproszczeniu dotyczy ludzi „prawicy”. Koszernych nie zalicza się do tej kategorii obywateli. Takiego JKM nie można wyzwać na pojedynek, można polecić czeladzi obić typa kijami.

 4. Wysyp anty prawicowych trolli. Mają zdyskredytować N.Cz i Konfederację. Debile z melin ruszyli do ataku. A Korwin-Mikke: Pan Bóg nie wybaczy ci złodziejstwa jakie dokonałeś z Berkowiczem i Mentzenem okradając partyjną kasę.

  • @ jarun
   Z ciebie taki konfederata jak z koziej d….
   Już tylko na Pana Boga, czerwoniec liczy…. do sądu nie ma z czym iść . Ale co pokrzyczy „ złodziej” to jego. Pospolity pajac !

   • A dlaczego zydzi mieliby placic trollom??? Zarowno komunizm jak i janusizm-mikkizm to ich wynalazek. Neo-endecja tak jak i sowiety tez. To sa fakty. Na peno zgodzisz sie, ze socjalisci zmieniaja znaczenie pojec; zmordyzm to u nich „ludowa demokracja”, balagan gospodarczy to „plan szescioletni” itd. Wymyslili tez libertarianizm ale twierdza ze to skrajna prawica. To dopiero smiech.

 5. O ile mi wiadomo, pan Lityński był członkiem loży wolnomularskiej, a od nich trudno oczekiwać szacunku do Kościoła.

 6. Żeby ratować psa narażając własne życie, to trzeba mieć kuku na rozumie – ludzie chyba stracili zdolność logicznego myślenia.

 7. No tak, i tacy ludzie chcą nami rządzić. Poświęcił własne życie, aby ratować kundla. Gdyby rządził wojskiem, poświęciłby życie wielu synów polskiej ziemi o tzw. pietruszkę. Ale jak dotąd, nie znalazłem bredzenia JKM o tym, że silniejsze geny wygrywają, słabsze muszą ustąpić… Może Go zaproponować do nagrody Darwina – świetny kandydat, nagroda prawie pewna.
  … i tacy chcą nami rządzić…. to tak cynicznie, w stylu Korwina.

 8. Jan Lityński – członek antykomunistycznego, opozycyjnego KORu, Solidarności.
  Janusz Korwin-Mikke – członek prokomunistycznego, prorządowego Stronnictwa Demokratycznego.
  I teraz pytanie: kto powinien prosić o wybaczenie grzechów przeszłości?

 9. Niektóre śmierci mają kończyć sprawę – rzadko ktoś zły się poprawia czy żałuje zła,
  Beria do końca był zły, nawet jak go Żukow za zabójstwo poprzez aborcję syna aresztował…

 10. Korwin-Mikke nigdy nie miał dobrze ułożone pod kiepełą. Spójrzcie na jego życiorys. To błazenada wiecznego pajaca. Kilku nygusów, co im się robić nie chce założyło Konfederację i pasożytują na społeczeństwie, opowiadając im jakieś utopijne dyrdymały.

  • Redakcjo… ileż można? Czyście naprawdę upadli na głowę? Wyrobimy 3 razy tyle wejść bez tych płatnych trolli, bo teraz to nam się już odechciewa…
   To zupełnie jak z krzywą Laffera – będą większe wpływy, gdy nam ulżycie.

Comments are closed.