„To jest masowe trucie Polaków”. Bustowski wygrał w sądzie z gigantem produkującym mięso

Marcin Bustowski.
Marcin Bustowski. (Zdj. screen/Facebook)

Sąd w walce z gigantem przyznał rację rolnikowi z Jeleniej Góry Marcinowi Bustowskiemu. Mężczyzna na własną rękę badał poziomy substancji szkodliwym w produktach i kiedy te przekraczały normy szeroko informował o tym w sieci. Teraz obrońca zdrowia Polaków może odetchnąć ze spokojem, bo w boju przeciwko największemu producentowi mięsa w Polsce odniósł triumf.

Marcin Bustowski został oskarżony przez firmę Animex, największego producenta mięsa w Polsce. Groziło mu nawet do roku więzienia. Co zrobił jeleniogórski rolnik, że skierowano przeciwko niemu akt oskarżenia? Bustowski chciał pokazać Polakom po co sięgają na sklepowych półkach, a później wrzucają do garnków i jedzą to razem ze swoimi rodzinami.

Posługując się ekotesterem żywności testował jedzenie, a wyniki publikował w sieci. „Masakra. Rozumiecie, dlaczego tyle dzieci trafia na onkologię” – mówił w jednym z opublikowanych filmów. Bustowski flagowy produkt Animexu nazwał nawet „ulubioną trucizną dzieci”.

Warszawski sąd z końcem stycznia nie tylko umorzył postępowanie oskarżonego, ale i pochwalił jego działalność, podkreślając że działa w interesie społecznym. „Posiłkowanie się testerem żywności dawało mu prawo, by w przypadku wykrycia stężenia konserwantów na poziomie przekraczającym dopuszczalne normy, wygłosić publicznie krytyczny komentarz co do jakości produktu” – czytamy w uzasadnieniu.

„Zachowanie oskarżonego wpisywało się w obronę społecznie uzasadnionego interesu, jakim jest zdrowie społeczne. Jego krytyczne komentarze zwróciły uwagę społeczeństwa na ważki problem, jakim jest używanie konserwantów w produktach spożywczych…” – dodał sąd.

Sąd podpierając się opinią ekspertów stwierdził, że azotany i azotyny sprzyjają ryzyku zachorowania na nowotwory żołądka, jelita grubego i piersi.

Bustowski walczy os zdrowie Polaków

Ja tylko domagam się tego, aby zgodnie z obietnicą Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło i byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, powstała państwowa agencja bezpieczeństwa żywności. Niech zaczną się poważne kontrole nad stosowaniem konserwantów, bo to, co teraz wyrabiają producenci żywności, to jest masowe trucie Polaków – powiedział Wirtualnej Polsce i zapewnił, że nie zrezygnuje ze swojej działalności.

Przedstawiciele spożywczego giganta są w szoku i twierdzą, że treści o zagrożeniu zdrowia i życia konsumentów są nieprawdziwe. Prawnicy Animexu chcą złożyć odwołania od postanowienia sądu. W tym momencie toczą się jeszcze dwa postępowania cywilne mające na celu usunięcie materiałów Bustowskiego.

„Parówki Berlinki, jak i wszystkie pozostałe produkty wprowadzane na rynek przez Animex Foods, są wytwarzane w najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i Unii Europejskiej” – zapewnił producent w komunikacie przesłanym Wirtualnej Polsce.

Nowotwór prosto ze sklepu? Rakotwórczy preparat w popularnych produktach

37 KOMENTARZE

 1. Za takie „mięso” jak sprzedaje Animex i podobni to tow. Wiesław kazał wieszać w Aferze Mięsnej… Nie wszystko co było w PRL było złe! :-))))))))))))))))

   • BUSTOWSKI walczy a sanepidy mają masy urzędnicze etaty koszt utrzymania ponosi podatnik a kontrola żywności to lipa jest wg tej inspekcji żywność w obrocie jest zdrowa pomimo dodatków chemicznych konserwantów glutaminianu benzoesanu

  • O tak – pamietamy zabarwiony na brazowo papier toaletowy z domieszka pasztetu. Mimo tego i tak sie wszyscy oblizywali. Potem byl juz tylko ocet….

 2. Jeden z nielicznych, Dzielny Polak, pokazuje jak walczyć z terrorem okupantów. A Konfederaci pierdzą w stołki, produkują makulaturę i podniecają się sondażami. Bustowski z Pitoniem warci więcej niż cała ta żałosna planktonowa partyjka pod fałszywą flagą Konfederacji.

 3. Brawo BUstowski. A trzeba sie przyjrzec jeszcze jak powstal Animex, tzn kto tak naprawde „wyklada kase”.
  Mozecie sie zdziwic panowie z ABW.

 4. A nawoływałem już w latach ’80 ub. wieku; Bądźmy potęgą zdrowej, czystej żywności! Skończyliśmy na wojnach rolników o ubój rytualny! No nieźleee… Niech będzie pochwalony!

  • to nie nawoływałeś, tylko wyłeś jak poganin w święconej wodzie boś się w pieluchę sfajdał.

 5. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i Unii Europejskiej” – zapewnił producent- z eurokołchozowymi i przepisanymi z eurokołchozu tzw. polskimi, na pewno

 6. Oczywiście wielkie uznanie dla tego Pana za cierpliwość, upór i konsekwencję w działaniu w słusznej sprawie…ale nie ulegajmy złudzeniom. Polska jest krajem bezprawia…a jedna jaskółka wiosny nie czyni…

 7. czy aby pracę pana bustowskiego nie powinien wykonywać sanepid
  zgodnie z ustawą
  no ale teraz to oni mają inne zajęcie
  wykonują kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty

  • Teraz mają zlecenia na covid i dostają za to premie, ale sanepud od zawsze kontroluje jakość zdrowotną żywności i zawsze twierdzi, że żywność wzbigacana d9datkami chemucznymi jest zdrowa co innegi mówią szanujący swój zawód kekarze te dodatki chemuczne szkidzą zdriwiu

 8. A ponoć mamy najlepszą żywność na świecie, a nawet Ruskie nie chcieli naszych jabłuszek ze względu na ilość konserwantów.

  • Ruskie też wypięły się na nasze parówki bodaj na początku lat 2000. Polaczek chciał być od ruskiego sprytniejszy i ponad miarę dobawiał dodatkami. Tak mi coś dzwoni, ale dawno było i może w tym jest tylko część prawdy.

 9. A gdzie można kupić takie testery? Z chęcią dołączę się do pana Bustowskiego w sprawdzaniu, co jem. To samo powinno być z paliwem, testery paliwa przed wlaniem do baku a potem rachunek za regenerację wtrysków do Orlenu.

 10. Musielibyscie zobaczyc w USA lekko schlodzone i czerwoniutkie miesko, ktore sie wyleguje calymi dniami za szklem, a personel tylko dba o to by napis „Premium” byl dobrze widoczny. Jagody sa w wielkosci kurzych jajek, a truskawki w rozmiarze jablek. To co robi Monsanto z ich inzynieryjnie spreparowanym GMO jest zbrodnia na ludzkosci. Czyzby mial to byc koncowy efekt zaplanowanej redukcji naszej cywilizacji?

 11. Już afera z solą drogową dodawaną do jedzenia pokazała w jakim kraju żyjemy.
  Marcin Bustowski powinien dostać od prezydenta Dudy medal + willę z basenem za specjalne zasługi dla Polski. Powinien też zostać mianowany szefem Agencji Bezpieczeństwa Żywności.
  To byłby najwłaściwszy człowiek na właściwym miejscu.

 12. To mi juz wyglada na poscig pomiedzy najbardziej zatwardzialymi narodami. Skoro Ruskie moga przezyc na ziemniakach i wodce z ogorkiem, skosnookie na ryzu i padlinie, to teraz my wpieprzajac sztucznie dowartosciowywane goovno wysuniemy sie na czolowke i bedziemy zyc po 100 lat.

 13. Myślałem że od badania żywności i dbaniem o bezpieczeństwo społeczeństwa jest ….. Sanepid ? Jeśli nie, to czym zajmuje się Sanepid ?

 14. Gdyby nie tania żywność ludzie umieraliby zdrowi, ale głodni. Dziękuję przemysłowi mięsnemu, za powolną śmierć w sytości. Z całą rodziną zajadamy się nie tylko garmażerką aniteksu, ale także celebrujemy co tydzień dzień kultury duńskiej czy hiszpańskiej zajadając się pieczystym i smażystym z wieprzowiny 7,8 za kg z duńskich czy hiszpańskich rezerw.

 15. Szacun dla faceta za inicjatywę, ale co on pieprzy o jakiejś państwowej agencji bezpieczeństwa żywności. To *konsumentom* zależy na tym żeby żywność była zdrowa i niezależnie testowana. Wszelkie państwowe agencje służą tylko producentom, którzy mają gdzie dać łapówę.

Comments are closed.