Koszmarny wypadek najsłynniejszego golfisty. Tiger Woods w ciężkim stanie trafił na blok operacyjny [FOTO]

Tiger Woods wypadek.
Roztrzaskane auto Tigera Woodsa. (Fot. PAP/EPA)

Słynny amerykański golfista Tiger Woods miał wypadek samochodowy. Natychmiast trafił na stół operacyjny.

Samochód prowadzony przez Woodsa spadł ze skarpy. By wydostać słynnego sportowca z pojazdu trzeba było rozcinać karoserię. Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Los Angeles, gdzie natychmiast trafił na stół operacyjny.

Lekarze określali jego stan jako ciężki, ale stabilny. Po wypadku Woods był przytomny. Miał jednak zmiażdżone, połamane nogi, stąd decyzja o błyskawicznej operacji.

Jak doszło do wypadku Woodsa?

Wstępne ustalenia wskazują, że Woods najechał na krawężnik i stracił panowanie nad samochodem. Następnie uderzył w drzewo, przekoziołkował i spadł ze skarpy.

Policja w Los Angeles poinformowała, że 45-latek był trzeźwy. Nic nie wskazuje też na to, aby był pod wpływem środków odurzających. Prawdopodobnie jechał zbyt szybko. Dokładnie okoliczności wypadku wyjaśni śledztwo.

Sportowiec doznał złożonego złamania kości piszczelowej, strzałkowej oraz stopy w prawej nodze. Lewa była w nieco lepszym stanie. Woods przeszedł kilkugodzinną operację.

Zespół medyczny czuwający nad Woodsem przekazał, że operacja zakończyła się sukcesem. 45-latek jest przytomny, świadomy i komunikuje się normalnie.

Na razie za wcześnie, by oceniać, czy Woods wróci do pełnej sprawności, a w dalszej kolejności – czy będzie w stanie kontynuować karierę golfisty.

Kim jest Tiger Woods?

Woods jest triumfatorem 15 turniejów wielkoszlemowych, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Lepszy od niego pod tym względem był tylko Jack Nicklaus – 18.

Wielu ekspertów określa Woodsa mianem najlepszego golfisty wszech czasów. Na czele rankingu światowego był przez rekordowe 683 tygodnie. W 2019 roku został odznaczony przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych.

4 KOMENTARZE

  1. Tak to jest jak się Murzynowi da za dużo kasy – niezależnie czy to futbolista czy golfista – dawaj dawaj !!!

Comments are closed.