Prezydent Elbląga załamany zamknięciem miasta przez rząd! „U nas na razie sytuacja epidemiologiczna jest stabilna”

Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP

Jest to dla nas bardzo zła informacja, tym bardziej że w Elblągu na razie sytuacja epidemiologiczna jest stabilna – ocenił prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapowiedź powrotu obostrzeń na Warmii i Mazurach w związku ze złą sytuacja epidemiczną.

Minister zdrowia zapowiedział w środę, że chce, aby w woj. warmińsko-mazurskim nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego. Zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

„Jest to dla nas bardzo zła informacja, tym bardziej że w Elblągu na razie sytuacja epidemiologiczna jest stabilna. Z pewnością najbardziej dotkliwie odczują te zmiany uczniowie najmłodszych klas, którzy znów wracają do nauczania zdalnego. Jak wiemy, niestety jest ono dużo mniej efektywne” – ocenił Witold Wróblewski.

„Ponieśliśmy też jako samorząd duże koszty przygotowania naszych instytucji, w tym obiektów sportowych, do ponownego otwarcia, a już musimy je zamykać. Zamknięcie całego województwa na pewno będzie dotkliwe dla wielu dziedzin życia gospodarczego i społecznego” – wskazał prezydent Elbląga.

Szef resortu zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował w środę, że w woj. warmińsko-mazurskim ponad dwa razy przekroczono średniej krajową nowych zakażeń.

Dodał, że w woj. warmińsko-mazurskim wskaźnik nowych dziennych zakażeń wynosi 45 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Średnia krajowa to 20 nowych dziennych zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Niedzielski stwierdził również, że odsetek pozytywnych testów wynosi w skali kraju 19 proc., a w woj. warmińsko-mazurskim przekroczył 34 proc. Dodał, że na 24 próbki zebrane w newralgicznej części tego regionu 16 wykazało mutację brytyjską wirusa.

(PAP)

9 KOMENTARZE

 1. Może by te durnie ze stolicy liczyły liczbę zakażeń w liczbach bezwzględnych?
  Warmińsko-mazurskie ma 2. miejsce (po podlaskim) w rankingu najmniejszej liczby ludności na km^2.

  • Dobra strategia, na razie nie działa, rząd usiłuje od dawna zmusić społeczeństwo do reakcji a społeczność nic, dalej oglądają telewizję dla kabotynów.
   Wszystkiego niestety rząd sam nie zrobi.

 2. Obstawiam,że za tydzień będzie odmiana „tatrzańska”, a rząd zamknie województwo małopolskie. I zastosuje psychologię wstydu: „to WY, naród, jesteście wszystkiemu winni !”

  • Tatrzańska odmiana pojawi się w rozmyślnie okolicach Wielkiej Nocy by rozjuszyć goralenvolk, nic to nie da, będą chlali po chałupach, żaden się nie wychyli, prawdziwych górali już nie ma, to co zostało to cepelia.

 3. Logika rządu jest porażająca- zamykają województwo warmińsko-mazurskie i granicę południową w pakiecie. W marcu zamkną śląskie i przejścia z Białorusią, a potem dentystów i woj. pomorskie.

 4. Stosowanie testów PCR przez rząd powinno być zaskarżone do sądu. To jest brzytwa w rekach pisowskich zbrodniarzy.

Comments are closed.