Polakom w Meksyku wycięto narządy? Jeden nie żyje, drugi jest w śpiączce

Gwardia Narodowa Meksyku.
Gwardia Narodowa Meksyku. (Fot. PAP/EPA)

Dwóch Polaków w wieku około 20 lat poleciało do pracy w Meksyku. Na miejscu wycięto im narządy wewnętrzne. Jeden z nich zmarł, drugi znajduje się w stanie śpiączki – informuje Onet. Strona meksykańska zaprzecza.

Sprawa owiana jest wielką tajemnicą i na razie ujawniono niewiele szczegółów.

Informacje o makabrycznych wydarzeniach potwierdzają natomiast Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ambasada RP w Meksyku. Na miejscu trwa śledztwo.

Dwaj młodzi mężczyźni wylecieli do Meksyku w połowie lutego br. Tydzień później rodzina jednego z nich dowiedziała się o śmierci. Drugi – według ustaleń Onetu – leży w szpitalu w śpiączce.

Mężczyznom wycięto narządy wewnętrzne. Prawdopodobnie nie tylko nerkę. Tyle wynika ze wstępnych ustaleń.

MSZ nie chce udzielać żadnych informacji, zasłaniając się dobrem śledztwa. Potwierdza jedynie, że do takiej makabrycznej sytuacji doszło, a co gorsze – ministerstwu wiadomo przynajmniej o trzech poszkodowanych.

Poza dwoma osobami wskazanymi przez Onet, ofiarą wycięcia narządów padł jeszcze trzeci Polak. Jego stan jest jednak znacznie lepszy i wrócił już do kraju.

AKTUALIZACJA: Strona meksykańska zaprzecza tym informacjom. Tamtejsza prokuratura dzień później, po publikacji Onetu i reakcji Zbigniewa Ziobry, oświadczyła, że wstępne śledztwo wskazuje na zatrucie tlenkiem węgla, które spowodowało również chorobę innego młodego Polaka. Jest on hospitalizowany, ale dochodzi do siebie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku wydało kolejne oświadczenie, w którym stwierdziło, że śledztwo jest kontynuowane, ale „nie ma żadnych przesłanek ani materialnych dowodów na to, że wspomniane wydarzenia są w jakikolwiek sposób związane z pobieraniem lub handlem narządami, jak donosiły różne organizacje medialne”.

Źródło: Onet

Bez wyroku. Drugie święta polskiego kapitana w meksykańskim więzieniu. Andrzej Lasota ofiarą karteli narkotykowych?

18 KOMENTARZE

 1. Kim ty jesteś, że masz czelność się wypowiadać o poleceniach, tworzysz grupę wrogów polskiej ojczyzny, gdzie kwiat narodu tej ziemi za chlebem emigruje nawet do Meksyku?!

  • PRZECIW HIENOM W LUDZKIEJ POSTACI:
   W Obecnych Czasach Teoretycznie Każdy Ma Możliwość Udokumentować Coś Istotnego Przeciw Tak Niebezpiecznym, „Hienom” Używając Nawet “Kieszonkowego” Drona z Kamerą i Ujawniając Anonimowo Nagrania…

 2. To tragiczne zdarzenie jest kolejnym dowodem na to, że nawet taka dziura zabita dechami jak Meksyk jest atrakcyjna zarobkowo dla naszych młodych rodaków. Ale spokojnie. Pewnie doczekamy czasów legalnych hodowli ludzi na narządy. Pamiętacie scenę z „sensu życia”? – Taki duży czerowono-brunatny gruczoł w pańskim brzuchu. – Wiem, wciąż używam go..

 3. Ze dwa lata temu zamordowano w Meksyku młodego polskiego podróżnika – rowerzystę. Prawdopodobnie wycięto mu serce i odcięto głowę. W tym samym czasie, w tej samej okolicy w podobny sposób jakieś czuby zabiły niemieckiego podróżnika, też rowerzystę. Fajny qźwa kraj, przebijają wszystkich…

 4. „w 2018 r na Cyprze nieoczekiwanie aresztowano poszukiwanego od ośmiu lat międzynarodowymi listami gończymi Izraelczyka Moshe Harela, który był mózgiem międzynarodowej siatki przestępczej prowadzącej nielegalny przemyt ludzkich organów. 6ciu innych Izraelczyków jest poszukiwanych w związku z organizacją handlu organami w Kosowie i kilku innych krajach. Prezydent Kosowa Hashim Thaçi również może stanąć przed trybunałem specjalnym w Hadze.” W Europie żydki mają pod górę , w Meksyku maja meksyk.

 5. „na Kolbego, głodem”. Głód ma genialne działanie na organizm i jego poszczególne części bo zżera wszelkie złogi, trucizny, skrzepy, a nawet guzy. Taki zagłodzony na śmierć delikwent to magazyn niemal „fabrycznie nowych” podzespołów. Już żydy wią* co robią z tym ‚humanitarnym’ rytualnym głodzeniem.

 6. „na Kolbego, głodem”. Głód ma genialne działanie na organizm i jego poszczególne części bo zżera wszelkie złogi, trucizny, skrzepy, a nawet guzy. Taki zagłodzony na śmierć delikwent to magazyn niemal „fabrycznie nowych” podzespołów. Już żydy wią* co robią z tym ‚humanitarnym’ rytualnym głodzeniem.

Comments are closed.