Kolejna bezsensowna regulacja PiS. Korwin-Mikke powiedział, co o tym myśli [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke w Sejmie. / foto: PAP

Janusz Korwin-Mikke odniósł się podczas debaty sejmowej do projektu mającego regulować jazdę elektrycznymi hulajnogami. Polityk mocno skrytykował pomysł wprowadzania kolejnych przepisów, uznając takie działanie za pozbawione sensu. Niestety, PiSowska większość sejmowa w czwartek wieczorem przegłosowała nowe regulacje.

W czwartek Sejm zajął się projektem Prawa o ruchu drogowym, który uregulował status prawny hulajnóg elektrycznych i tzw. urządzeń transportu osobistego (UTO), w tym m.in. deskorolek elektrycznych.

Kierujący hulajnogą elektryczną będzie mógł korzystać głównie z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h.

Z mównicy sejmowej Korwin-Mikke wyjaśnił na czym polegają i do czego prowadzą regulacje.

„Jeżeli coś działa to trzeba to uregulować! Jeżeli dalej działa to trzeba to opodatkować! Jeśli już nie działa to trzeba dać dotacje!” – zacytował byłego prezydenta USA, śp. Ronalda Regana.

„Pojawiły nam się na ulicach hulajnogi. Ludzie radośnie śmigają, bawią się, a tutaj trzeba oczywiście uregulować” – kontynuował.

„Jak te firmy powiedzą, że przy tych regulacjach ludzie przestali jeździć na hulajnogach, to trzeba będzie dać im dotację” – dodał.

Korwin przypomniał, że istnieje kodeks cywilny.

„Jeśli przyjdzie moda, że młodzi ludzie będą kręcić hula-hop i wyrżną komuś w nos, to też nie będzie trzeba ustawy, tylko po prostu pozywa się do sądu na postawie normalnego kodeksu cywilnego” – tłumaczył posłom.

Większość sejmowa oczywiście zrobiła swoje i uregulowała zasady użytkowania elektrycznych hulajnóg.

Hulajnogi elektryczne z ograniczoną prędkością i nie dla dzieci. Nowe kary i mandaty. Sejm uchwalił nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym

38 KOMENTARZE

 1. To jest właśnie poziom zagadnień, do jakich dopuszczana jest Konfederacja. Planktonowa partyjka specjalizuje się w komentowaniu du.. Maryni. A Czesiu zażywa waleriankę z nadmiaru emocji.

  • Mam propozycję. Zróbmy ze 3 dni milczenia na forum, niech tylko ujadają trolle. Może Redakcja wreszcie pójdzie po rozum do głowy?

   Od poniedziałku?

   • OK, jest poparcie dla akcji. Robimy (oczywiście chętni) 3 dni milczenia na forum – od poniedziałku 00:01 do środy 23:59, niech tylko ujadają trolle.

   • Nasze postulaty (mam nadzieję, że nie narzucam i się zgadzacie):
    1. zakaz podszywania się pod nicki – proponuję 1 nick na 1 adres mailowy, bez powtórzeń
    2. znaczne ograniczenie trollowania – łatwo odróżnić poglądy, nawet lewackie, od mącenia, jątrzenia na forum i obrzucania błotem Konfederacji

    Celem naszym jest dość jasny przekaz wolnościowy dla osób, które odwiedzą przypadkowo nasze forum. Wolność zakłada swobodną wymianę poglądów, ale trollowanie jest jej rażącym nadużyciem.

   • Błagam nie róbcie tego! Bez Laruma i Czesia kto na forum będzie powtarzał dyrdymały Konfederatów (ich filozofia to bzyknąć biznesłumen ale nie zapłacić), że można obniżyć podatki bez ograniczania wydatków? Larum i Czesiu jesteście ostatnią nadzieją Konfederatów, walczcie dzielnie.

    • Rusticulus – to nie żaden „larum”. Bo larum to ja Tutaj zaś to jakiś debile, który kradnie mi nicka i pisze te swoje wysrywy.

     • Tym większym jesteś ciulem, im bardziej się zaklinasz.
      Może byłeś na tym forum, kiedy ja zacząłem pisać, ale pod innym nickiem. A pod „larum” piszesz dopiero od kilku m-cy i niemożliwym jest byś mojego nicka wtedy nie widział. Po prostu tak jesteś tu zadaniowany.

  • Tym bardziej potwierdzasz głupotę faktu, że zajmował się tym Sejm, będzie Senat i jeszcze Pan Prezydent będzie musiał sobie rozpisywać długopis. A potem setki policjantów próbować to wyegzekwować.

  • Wy lemingi nie widzicie, że jak dać państwowemu Lewiatanowi palec za chwilę oderwie ci rękę. Dzisiaj mówią jak masz jeźdzć hulajnodze, każą zakładać szmatę na pysk i zabraniają pójść do kina czy na mecz. Jutro będziesz jeździł autobusem „tylko dla zaszczepionych / nie zaszczepionych”. Pojutrze wsadzą cię do bydlęcego wagonu i wywiozą na wschód – do pracy. Ockniesz się dopiero w łaźni pod prysznicem, jak do płuc nabierzesz haust super-tlenowego powietrza z respiratora.

 2. przed chwila w TVPHistoria w otoczeniu holoty solidarnosciowej podczas zachwycania sie nad sukcesem Kluski i Opitimusa byl Mikke. Po tym zachwycie Opimus upadl. Ciekawe czy Mikke sie do tego przyczynil?

 3. Ta… Kaczor potrząsa drzewem,a siedzące na nim małpy drą mordy bez względu na to czy potrzebne to,czy nie.Niby co wam nie pasuje w ograniczaniu szaleństw robionych przez pryszczatych poczarnobylskich mutantów,na tym wynalazku diabła???

 4. A nie rozumiem dlaczego chorego psychicznie Prezesa Korwina cytuje się jak proroka. Czy pomagają mu trole cara z Kremla? Czy kochamy chore osoby?

Comments are closed.