Kobieta podejrzewana o podpalenie kościoła w Lublinie zatrzymana. Grozi jej 10 lat więzienia [FOTO]

Kobieta podejrzana o podpalenie kościoła w Lublinie zatrzymana.
Kobieta podejrzana o podpalenie kościoła w Lublinie zatrzymana. (Fot. lublin.policja.gov.pl)

34-letnia kobieta została zatrzymana w związku z podpaleniem kościoła pw. Świętego Krzyża w Lublinie. Jeszcze w piątek zostanie doprowadzona do prokuratury i usłyszy zarzuty.

Kobieta odpowie za sprowadzenie zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia.

Policjanci wystąpią do sądu o jej tymczasowe aresztowanie.

Podpalenie kościoła w Lublinie. Lewicowy antyklerykalizm i chrystianofobia

Do podpalenia kościoła przy ul. Pogodnej w Lublinie doszło 23 lutego około godziny 12:30. Ogień najpierw zaczęli gasić świadkowie, a wkrótce na miejscu pojawili się strażacy i policjanci.

Pożar został szybko ugaszony. Zniszczeniu uległy jednak kotara, drzwi wejściowe oraz przedsionek kościoła. W świątyni przebywała jedna osoba, która zatruła się dymem.

„Już wstępne czynności wskazywały na umyślne podpalenie kotary, od której zajęły się kolejne elementy. W całej świątyni wystąpiło bardzo duże zadymienie. Proboszcz parafii oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych” – przekazał komisarz Kamil Gołębiowski.

Policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli ślady, analizowali zapisy monitoringów, rozpytywali i przesłuchali świadków. Przeprowadzone czynności doprowadziły ich do zatrzymania 34-letniej kobiety.

Tego kolejnego aktu zdziczenia trudno nie wiązać z atmosferą antyklerykalizmu i chrystianofobią środowisk lewicowych.

Zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Kolejny akt zdziczenia. Podpalono kościół w Lublinie. Jak długo mamy to znosić?

 

23 KOMENTARZE

  1. Podejrzewam że niedługo ruszy jakaś akcja typu „podpalimy sto kościołów jak nie wypuszczą naszej siostry” Śledźcie Fej zbuka.

  2. oby wasze szczucie nie skonczylo sie podpaleniami domow Jajko Mordechaja czy innego zyda z kondonpederastii.

  3. W sumie więzienie w tych czasach to nie taka zła opcja. Działająca służba zdrowia, rachunki opłacone, wikt, opierunek

  4. Trzeba być kompletnym idiotą żeby podpalać kościół. Fanatyczka i to w wieku 34 lat. Młoda kobieta, a już tak zidiociała.

  5. Zbłądziła nasza siostra i dopuściła się errorów. Ale któż z nas Bracia i Siostry jest bez errorów ? Miłosierdzie Pana Jezusa jest bezgraniczne, takoż i nasze winno być takie. Prawo zaś nie powinno szukać zemsty. Myślę że rok bezwzględnej odsiadki bez zawieszenia mógłby wystarczyć na gruntowne przemyślenie uczynku.

  6. No no, za podpalenie tej synagogi co najmniej 10 lat! ..to nie synagoga? No to nieee.. każdemu wolno wyrażać własne poglądy, nawet radykalnie.. Zresztą to event, artystyczny event.. przeciw antysemityzmowi! Bo tu co tydzień podpalają jakąś synagogę i stodołę z żydami.

  7. Wszak to tylko „drobne wykroczenie w obronie wolności”, ;), powinna dostać 50 zł mandatu oraz nagrodę 5000 zł ze słusznej jakiejś organizacji, utrzymywanej z dotacji pochodzących z pieniedzy polskiego podatnika. Plus wystawne przyjęcie w miejscowej siedzibie „gazetki”.

    • Bo gdyby – choć sądzę, że ani serce, ani obawa, ani wytrsowanie, nawet nie pozwoliłyby pomyśleć o tym – krzywo spojrzała na synagę, to grzywna proponuję 300 zł, a za zrobienie kreski ołówkiem – 3000 zł kary. Plus wizyty biskupów, notabli i ambasadorów pod miejscem „zbezczeszczenia”…:)

  8. Dawniej, myślałem o paleniu wiedźm na stosie jak o barbarzństwie. Dzisiaj, czuje podziw dla głębokiej mądrości zwyczajów naszych przodków

Comments are closed.