Rząd kroi nas jak salami. Kolejne województwa wytypowane do twardego lockdownu?

Wojciech Andrusiewicz bez maski.
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz bez maski (Fot. TVN24/screen)

Podczas dzisiejszego briefingu prasowego rzecznik pandemicznego resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, zagroził, że kolejne województwa „podążają śladem” warmińsko-mazurskiego. Można się więc spodziewać zamknięcia kolejnych regionów.

Rząd przywrócił pełny lockdown w województwie warmińsko-mazurskim. Włodarze tamtejszych miejscowości podkreślają, że region żyje głównie z turystyki. Zamknięcie oznacza więc dla niego katastrofę. Zapewnili, że będą wspierać przedsiębiorców. Nie działają hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny. Uczniowie klas I-III nie pójdą już do szkół.

Resort pandemii nie wyklucza jednak, że podobny los spotka także kolejne województwa. Najwyraźniej rząd tym razem postanowił wprowadzać pełny lockdown metodą salami.

– W ślad za województwem warmińsko-mazurskim podążają ostatnio dwa inne województwa – mówił Andrusiewicz.

– To jest województwo pomorskie, w którym notujemy już blisko 36 zakażeń na 100 tys. osób dziennie. I województwo lubuskie, w którym już przekroczyliśmy 30 zakażeń na 100 tys. osób. W województwie warmińsko-mazurskim też obserwujemy stały wzrost. W tej chwili to jest blisko 48 zakażeń na 100 tys. osób – dodał.

Jak podkreślał, jeśli „sytuacja się nie poprawi”, wówczas rząd zaostrzy koronarestrykcje.

Źródło: Radio ZET

18 KOMENTARZE

 1. Jak oni chętnie zamykają , jak się śpieszą , a dokąd to a gdzie granica przyzwoitości i spójności narodowej ….już wiem w Usraelu tam ich przyjmą i na kopach wygonią bo w kibucach trzeba pracowac a nie mordami szczekać .

  • Bo już wypuścili te, mutacje, no i nowa wyszczepionka jest już rozlewana do ampułek :D Kończy mi się cierpliwość panowie. Kończy mi się na prawdę cierpliwość. A jak mi się skończy cierpliwość, to ja jadę w pewne miejsce porozmawiać z pewnymi ludźmi.

 2. chodzi o to by rozbić solidarność Polaków przeciw zamykaniu całej Polski. Czekam na Trybunał Stanu dla ministrów i premiera. Trybunał Stanu trzeba zdjąć z kołka i wreszcie uruchomić.

 3. W każdym rozwiniętym państwie na świecie są różne formy lockdownu. W PL te obostrzenia nie są jakieś szczególnie ostre. Inne kraje to mają godziny policyjne. Ciekawe dlaczego:
  a) spisek żydowsko-masoński
  b) pandemia koronawirusa

 4. Zbrodniarze manipulują testami w niegroźnej dla ponad 99% ludzi chorobie. Dzieciom całkiem zrujnują psychikę przez zamykanie szkół, zmuszanie do masek, które zaburzają oddech i powodują nioedotlenienie mózgu, dla tych zbrodniarzy tylko kara śmierci i powinna być przywrócona.

 5. 30 zakażeń na 100 tysięcy osób powodem zamykania biznesów? Jakim trzeba być ślepcem i głupcem żeby nie odkryć że to nie o zdrowie Polaków chodzi..

 6. Zakażeń wirusem jest co najwyżej 1/3 ze statystyk a reszta to radosna twórczość doktorów którzy dorabiają sobie w ten sposób grubą kasę do wysokich pensji

Comments are closed.