Fakty bulwersują PiS? Atak Piechy na Kuleszę

Bolesław Piecha i Jakub Kulesza.
Bolesław Piecha i Jakub Kulesza. (Fot. PAP/kolaż)

Amerykańskie stany Floryda i Kalifornia zastosowały dwa odmienne modele walki z koronawirusem i osiągnęły podobny rezultat w liczbie zakażeń i zgonów. Dane te przytoczył w programie „Kawa na ławę” w TVN24 Jakub Kulesza z Konfederacji. Na wypowiedź oburzył się Bolesław Piecha z PiS.

Od miesięcy na całym świecie trwają spory o strategię walki z koronawirusem.

Większość rządów decyduje się na niszczące gospodarkę lockdowny, są jednak i takie miejsce, gdzie zwycięża zdrowy rozsądek.

Przykładami obu strategii są amerykańskie stany – Kalifornia, której władze narzucają poważne restrykcje i Floryda, która obrała drogę zdrowego rozsądku.

Analizę rozwoju epidemii w obu stanach o skrajnie różnych strategiach jej zwalczania, przeprowadzili dziennikarze „Daily Mail”.

„Dwa stany, dwie bardzo różne taktyki na COVID … ale ten sam przygnębiający wynik: Kalifornia nakazała ścisłe zamknięcie, podczas gdy Floryda ‚ufała zdrowemu rozsądkowi’ i teraz oba mają prawie identyczne wskaźniki zachorowań, hospitalizacji i zgonów” – czytamy.

Czytaj więcej: Kalifornia i Floryda, lockdown kontra zdrowy rozsądek. Co przyniosło lepszy efekt?

Dane z Kalifornii i Florydy w programie „Kawa na ławę” przytoczył Kulesza. Piecha z PiS poczuł się zbulwersowany tymi danymi. Czyżby fakty bulwersowały PiS?

23 KOMENTARZE

  • Mój Dobry Konfederato! Styl fatalny. Jak podrabiasz Pana Rusticulusa musisz popracować nad sobą. Przy Berkowiczu zwykłem zaznaczać „syn Bera”.

  • Powiedz mi człowiecze kto Ci płaci za komentowanie prawicowego portalu? :D
   Serio, też chcę dostawać kasę za pier… głupot w necie, bo na razie nic z tego nie mam. :(

 1. Jestem pod wrażeniem potęgi umysłu Konfederaty Jakuba! Przeczytał gdzieś informację, mniej więcej zapamiętał i potrafił przytoczyć w trakcie dyskusji. Czapki z głów!

  • Ja tez jestem pod wrażeniem,zeby dla 5 tys zmarlych na niby swirusa i to w wieku powyzej sredniej życia zrujnowac kraj

  • @rusticulus
   Jesteśmy pod wrażeniem twojej tępoty…..debil z Razem, popisuje się bolszewizmem i myśli ze komuś to imponuje. Bosak, Berkowicz ci przeszkadzają? Idź przygłupie do Pierdonia i Zandberga .

  • – ja wiem, k88wa, nic sie nie dzieje, mam tam rodzinę, taka sama sezonowa grypa jak w Polsce, jak co roku, jak od wieków, raz wieksza raz mniejsza,
   a władza
   na ile wlazi w d-e swiatowym banksterom
   na tyle dusi swój naród maseczkami

 2. powiedzenie Hegla: jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów, ale co wymagać od bystrzaków inaczej, którymi są zarządcy Polski i cała to plejada pseudodoradców, nie mówiąc o przedstawicielach suwerenów

 3. no to na Suslowa Konfederacji Kulesza awansowal. Widac Mikke czy Bosak nie chca z siebie idiotow robic.z wyjatkiem Brauna.

 4. A kto to jest Kulesza i ten drugi…Picha, Piecha?
  Ceterum censeo alienam pecuniam reddi-a poza tym, uważam (panie Korwin, Mentzen, Berkowicz, Marcin Sypniewski), że zrabowane pieniądze powinny być zwrócone. PS. Miejsce wasze nie na salonach – a we Wronkach! Banda Pięciorga.

 5. „#Kawanaławę | B. Piecha: Obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim wynikają z obserwacji rządu”. – a powinny z naukowych randamizowanych badań.

 6. Uderzenie jak prosto w serce , brawo panie Kulesza, ale się wściekają. Piecha taki niby światowy i lekarz a tu zonk, młodziak Kulesza podsumował i skasował. „Z obserwacji ” panie Piecha to mi komunę przypomina, kiedyś zawsze obserwowano i decyzje podejmowano z obserwacji. Wiemy jak to się kończyło niewinny-winny. Panie Piecha wirus to poważna sprawa i tym powinni zajmować się epidemiolodzy, a nie obserwatorzy.

 7. Piecha nie jest najmadrzejszym misie w nadzym lesie. W 2010 nie odroznial glikolu propylenowego od etylenowego.
  Moze nie odroznia tez alkoholu etylowego i metylowego i stad takie bon moty.

  • Tak na węch to ja też nie odróżniam, etylowy i metylowy śmierdzą tak samo. Konieczna jest analiza jakościowa. Można przeprowadzić utlenienie obu substancji, w jednym przypadku otrzymamy aldehyd octowy następnie ocet, w drugi formaldehyd i następnie kwas mrówkowy.

  • Larum Ty jesteś inteligentny jakoś inaczej. Jak możesz Fake newsem nazywać stan faktyczny ,zupełnie inaczej na koronawirusa reagowały Kalifornia i Floryda a efekty są prawie identyczne, in plus dla Florydy. Reasumując Lokdauny i niszczenie biznesów ,to zbrodnie na Narodach. Za to powinna być Norymberga.

 8. Kolejna korono propaganda i tyle w temacie a ty tam wyżej łachudro nie obrażaj konfederatów psie pisowski ryja w kaganiec sobie wsadź.

Comments are closed.