Kiedy koniec pandemii? Bill Gates podał przypuszczalną datę

Bill Gates. Foto: PAP/Panoramic
Bill Gates. Foto: PAP/Panoramic

Choć Bill Gates nie jest jasnowidzem, to często lubi przewidywać, co wydarzy się w przyszłości, a od czasu do czasu swoimi przypuszczeniami nawet dzieli się ze światem. Teraz wypowiedział się ws. ogłoszonej pandemii koronawirusa. Kiedy zakończy się szaleństwo?

Współzałożyciel Microsoftu i jeden ze sponsorów COVAX, globalnego programu szczepień przeciwko Covid-19, w rozmowie z CNN przedstawił swoje teorie i przewidywania nt. końca pandemii.

Gates uważa, że powrót do „normalnego” życia może zapewnić wyłącznie szczepionka przeciw COVID-19.

Powstanie szczepionki w przeciągu niecałego roku Gates określił jako „cud”. Przewiduje on, że Amerykanie do „prawie normalnego” życia wrócą… jesienią 2021 roku.

Mówiąc „prawie”, Gates miał na myśli, że dzieci, młodzież i studenci wrócą do szkoły, w reżimie sanitarnym otworzą się restauracje, a na imprezy sportowe wpuszczani będą kibice.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie stwierdził jednocześnie, że świat nie robi „wystarczająco duży, aby szybko uporać się z pandemią”.

Według Gatesa proces szczepień postępuje za wolno, a ponadto preparaty są nierównomiernie rozdysponowane pomiędzy kraje bogatsze i biedniejsze.

Dlatego też Gates stwierdził, że jesienią 2021 roku wrócimy tylko „prawie do normalności”. Całkowite zniesienie obostrzeń, zdaniem filantropa, nastąpi dopiero pod koniec 2022 roku. O ile – zaznaczył – w międzyczasie nie pojawią się mutacje wirusa, które pokonają szczepionki.

Elon Musk kontra Bill Gates. Kto ma rację?

8 KOMENTARZE

  1. To bogaty idiota !!! Żadnego qwa szacunku dla tego pajaca !!!Może żydki się do niego modlą ale to żaden bóg a tylu ich było !!!

  2. Super elity ujawniły plan, należy utrzymywać populację PONIŻEJ 500 milionów – patrz Georgia Guide Stones.
    Ciekawe ilu spośród szeregowych funkcjonariuszy policji, sanepidu, POPiS zmieści się w tym limicie (ponad 93% redukcja).

  3. Z Gatesa to taki wizjoner jak z Obajtka… Gates to zwykły, cwany geszefciarz i tyle. Zestawianie go z Muskiem to obraza dla tego drugiego (nie, nie jestem jego fanem).

Comments are closed.