Konfederacja i Solidarna Polska połączą siły? Krzysztof Bosak zabrał głos

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

Czy możliwa jest współpraca Konfederacji i Solidarnej Polski? Głos w sprawie zabrał Krzysztof Bosak.

W obozie rządzącym co i rusz występują pewne tarcia. Ostatnio Solidarna Polska zagłosowała wbrew PiS-owi i zaskoczyła przede wszystkim wicepremiera Piotra Glińskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki odgrażał się, że partia da koalicjantowi „po łapkach”.

Stanowisko wiceministra aktywów państwowych stracił także Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, który coraz częściej oficjalnie krytykował obóz rządzący. Zdarzało mi się natomiast chwalić polityków Konfederacji.

To zrodziło medialne spekulacje, czy Konfederacja i Solidarna Polska mogłyby połączyć siły. Na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia pytany o to był Krzysztof Bosak.

My te słowa odbieramy w kategorii wewnętrznych rozgrywek w obozie rządzącym. Co jakiś czas przychodzą do nas politycy z partii władzy i próbują rozmawiać o jakiejś współpracy. Robią to z reguły tylko po to, by później pójść do Jarosława Kaczyńskiego i powiedzieć mu: proszę bardzo, mamy alternatywę – mówił Bosak.

My stoimy na bardzo prostym stanowisku. Jak się komuś obóz rządzący nie podoba, to po prostu niech z niego wyjdzie. Niech przestanie głosować razem z rządem – kontynuował poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta w 2020 roku.

Wskazał, że są pewne aspekty, w których Konfederacja i Solidarna Polska mają zbliżone stanowisko. Dodał jednak, że w wielu sprawach Konfederacja ma odmienne zdanie, a „ziobryści” głosowali ramię w ramię z PiS.

Jeśli ktoś od pięciu lat szkodliwe rozwiązania przegłosowuje razem z rządem, przekształca życie obywateli w trudny do przewidzenia system przypominający kasyno, likwiduje i zamyka różne branże gospodarki, to jest za to współodpowiedzialny – zaakcentował Bosak.

Ja na przykład zgadzam się z krytyką rządowego planu energetycznego, którą w ostatnich tygodniach sformułował Janusz Kowalski. Z drugiej strony trudno mi nie zauważyć, że przez ostatnie pięć lat głosowali za wszystkimi rzeczami, które my krytykujemy – kontynuował.

Szukanie bliskości pomiędzy Konfederacją, a niektórymi politykami obozu rządzącego… zawsze da się znaleźć podobieństwa pomiędzy dwoma dowolnymi politykami. Nie jest tak, żeby politycy nie zgadzali się we wszystkim. W Konfederacji platformą do współpracy jest konserwatyzm, przywiązanie do polskiej suwerenności, niepodległości, idee prostych i niskich podatków, wolności gospodarczej. Jeżeli ktoś te rzeczy podziela, może w każdej chwili próbować do nas dołączyć. Natomiast na razie mamy medialne gadanie, z którego nic nie wynika – zakończył Bosak.

Janusz Kowalski nie wyklucza startu z Konfederacją. Jakub Kulesza stawia warunek

23 KOMENTARZE

 1. To minister Zero miał pomysły jak gnębić przedsiębiorców, którzy chcieliby działać pomimo nielegalnego lockdownu. Biorąc pod uwagę także wcześniejsze wyczyny tego niegodziwca (korzystanie z państwowych instytucji w prywatnej krucjacie przeciwko kardiochirurgowi), jako wyborca Konfederacji widziałbym tego człowieka skazanego za nadużycie władzy i politycznie skończonego.

 2. Dla wzmocnienia i wejścia na trwałą ścieżkę wzrostu, dla Konfederacji koniecznym jest pozyskanie jeszcze w tej kadencji tych paru posłów, którzy pozwolą na utworzenie klubu, i tym samym uzyskanie szerszego dostępu tak do mediów, jak i wpływu na prace parlamentu…

 3. Jasne i precyzyjnie wyartykułowane przez posła K. Bosaka, stanowisko Konfederacji. Od siebie dodam, że tzw. Solidarna Polska, to w kwestiach gospodarczych – ugrupowanie radykalnie socjalistyczno-etatystyczne.

   • nie zupełnie, wolnościowcy raczej nie pójdą z solidarną Polską, co najwyżej narodowcy, więc fakt Konfa straci posłów ale też cały negatywny elektorat jaki dają im narodowcy i może tak wyjść że SP+RN będą teraz mieli klub poselski natomiast Wolnościowcy więcej w następnych wyborach. Finalnie może być tak że RN+Sp skończą pod progiem, a Konfa będzie rzeczywiście języczkiem uwagi

 4. Pora zaprzestać afiszować się ortodoksją religijną tej partii wiara i religia to osobista sprawa każdego ta Pani Kaja się ośmiesza

 5. „Ta Pani Kaja” (rozumiem, że Godek) jest odważną kobietą o jasno sprecyzownych poglądach, których potrafi skutecznie bronić. Duży szacun!
  Religia to nie klub golfowy, to zestaw wierzeń i zasad, które określają całe życie ludzi wierzących, dzień po dniu, godzina po godzinie. Nie można odstawić ich do kąta do wykorzystania przez godzinkę w niedzielę, bo wówczas nie byłaby to religia. To brak jasnych zasad moralnych jest bezpośrednim powodem wszystkich naszych obecnych nieszczęść!

 6. Trzeba wyjśc z UE, i tworzyć siłę Polski opartą na polskiej gospodarce. Koniec socjalu na kredyt. I zwolnić połowę urzędników, po co ich utrzymywać ? Tylko kto to rozumie ?

  • Tak jak pisze Pan rach ciach można było zrobić w 1989 roku na początku słynnej Transformacji Ustrojowej przeprowadzonej przez żydów Balcerowicza vel Bucholtza i Jeffreja Sachsa. Dzisiaj Polskiej gospodarki już nie ma a Polska jest w stanie likwidacji…

 7. Widzę, że jak napisze się coś negatywnego na Bosaka to Pan redaktor cenzuruje…a dlaczegóż to ? Przecież to promujący wolność Portal ?

 8. Część I Lepiej by było jak byście wreszcie zaczęli pracę w terenie i więcej mówili o sobie, o programie itd. Pies z kulawą nogą wie na prowincji kto to jest KONFEDERACJA. Tłumaczenie się publiczne, że my to byśmy z nimy nie chcieli ale może…? to nic innego jak udowadnianie że nie jesteście wielbłądem.

 9. Część II. Jeżeli jesteście naprawdę konserwatystami to powinniście zawsze i wszędzie głośno mówić, że nie po drodze Wam z socjalistami!!!. Przecież Ci ludzie już od 1989 roku są u władzy i poglądów nigdy nie zmienią!!!.
  Ja, gdym był Waszym szefem, to za takie gadanie bym usuwał z szeregów KONFEDERACJI gdyż zaczyna to śmierdzieć konfabulacją!!!

 10. Część III. Pamiętajcie KONFEDERACI, że połączenie się z jakąkolwiek formacją i jej przybudówkami, będąca u władzy od 1989 roku, będzie początkiem Waszego końca!!!.

 11. Konfederacja to jeszcze jedna, pisowska przybudówka. Jaruś stary, wyleniały intrygant pozwala na paplanie dzieciarni z Konfederacji – bo wie, że nikt poważnie nie traktuje Bosaka, Kuleszę, Mentzena, młodego Sośnierza, Berkowicza, Dziambora. Zasrańce wzorem Mateuszka wojują.

 12. Zmiany w prawie karnym i rodzinnym autorstwa SP to czysty dżenderyzm. Gnębienie dłuzników alimantacyjnych , usuwanie z lokalu ” sprawcy przemocy” przez policję na podstawie zawiadomienia ” ofiary” , bez sądu itp. To prowadzi do rozpadu istniejących rodzin i niepowstawania przyszłych. Niech się łączą z Hołownią.

 13. Wierchuszka konfederacji to sami zydzi i wszystko w temacie nie ludzcie sie ze pracuja dla. Polakow a bosak to zyd len i zyjacy na koszt polskiego podatnika kopniecia w du pe nie warty tak was wydupca jak zydowski kor ktory oszukal polskiego robotnika kreujac sie na jego obroniciele ha ha ha lepiej sie przygladajcie tym padalcom farbowanym bo znow obudzicie sie z reka w nocniku.

Comments are closed.