Teksas kończy z restrykcjami. „Mieszkańcy i firmy nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają funkcjonować”

Gubernator Greg Abott. / foto: Flickr

Mieszkańcy i firmy nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają funkcjonować – tak gubernator stanu, Greg Abbott, zapowiedział pełne otwarcie stanu. Teksas rezygnuje ze stosowania restrykcji, ale zachęca mieszkańców do zachowania ostrożności.

Teksas do tej pory, podobnie jak inne stany USA, stosował koronarestrykcje. Nie były one co prawda tak ostre jak w niektórych stanach rządzonych przez Demokratów, jednak obowiązywały.

Nadszedł czas na pełne otwarcie Teksasu – oznajmił na początku marca Greg Abott. Jednocześnie stwierdził, że większość wydanych przez niego do tej pory rozporządzeń zostanie anulowanych i przestanie obowiązywać od 10 marca.

Co się zmieni? Od drugiej środy marca do normalnego funkcjonowania będą mogły wrócić wszystkie firmy dowolnego typu, a maski nie będą już wymagane w przestrzeni publicznej. Dozwolone ponownie będą także wydarzenia sportowe, koncerty i inne podobne wydarzenia.

Oczywiście decyzja gubernatora poddawana jest krytyce ze względu na szalejącą epidemię złowrogiego wirusa. W ciągu ostatniego tygodnia każdego dnia zmarło co najmniej 200 osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Teksas stanie się obecnie najbardziej zaludnionym stanem w kraju, w którym nie będzie obowiązku stosowania masek. Abbott wezwał Teksańczyków, aby nadal zachowywali „osobistą czujność” podczas trwania mniemanej pandemii. – Po prostu teraz nakazy stanowe nie są już potrzebne – dodał.

Izba amerykańskiego stanu zakazuje przymusu maseczek. Twórca ustawy nazwał to „diabelską głupotą”. CDC ma inne zdanie

Źródło: texastribune.org

20 KOMENTARZE

 1. Nie wierzę, pierwszy człowiek „u władzy” doznał olśnienia i wyszedł z matriksa? Resident evil sie konczy czyzby?! A co z nwo, nie wychodzi wam cos drodzy nadludzie hahaha

  • Myśle, że jest to coś w rodzaju zemsty, za odmowę przez rząd centralny możliwości zwiększenia limitów emisji dwutlenku węgla, kiedy mieli przy tym ataku zimy niedobór prądu i chcieli go zniwelować podkręcając elektrownie węglowe.

 2. Noszenie maseczek zapewne spowodowało brak uodpornienia i ponowne jego nabycie będzie kosztowało wiele ofiar. Tak było w ‚polsce’ w październiku 2020. Jeśli się nie wystraszą i wytrzymają ten etap, to wrócą do stanu normalnej homeostazy organizmów.

  W ‚polsce’ natychmiast przywrócono maskowanie i znów poniesiemy ofiary.

 3. #wolni ludzie
  U nas się nie skończy gdyż jak obserwuję ludzi na ulicy to wygląda na to że im to bardzo pasuje i zlinczowali by rząd gdyby restrykcji nie było i szczepionek zabrakło
  Takie są fakty gdy idę bez maski to Widzę ich przerażenie w oczach o komentarzach nie wspomnę w sklepach

  • To prawie zawsze *homo sovieticusy* – pokolenie wyżu powojennego.
   Teraz są już w wieku kiedy się korkuje, tak że może niedługo będzie lepiej.

Comments are closed.