Lockdown do maja? Minister Niedzielski wprost na antenie Polsat News

Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: Prt Sc Polsat News

Minister Zdrowia Adam Niedzielski był gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News. Tam odniósł się między innymi do znoszenia restrykcji przez część stanów USA, a także zdradził czego możemy się spodziewać w Polsce.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w czwartek wieczorem był gościem programu „Gość Wydarzeń”. Przez Bogdana Rymanowskiego był pytany m.in. o Teksas, który znosi lockdown, obowiązek noszenia masek, a także przywraca możliwość brania udziału w koncertach i innych wydarzeniach.

Prowadzący zacytował gubernatora Grega Abotta, który stwierdził, iż „mieszkańcy i firmy nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają funkcjonować”. – Dlaczego na to samo nie pozwolić Polakom, czy jesteśmy głupsi od Teksańczyków? – zapytał Rymanowski.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski miał wyraźnie nietęgą minę. – Myślę, że jesteśmy zdecydowanie mądrzejsi, zresztą zwrócę uwagę, że w materiale prezentowanym nawet w państwa stacji, była informacja o tym, jak Prezydent Biden odnosząc się do tej sytuacji pokazywał, jak bardzo ważne jest noszenie maseczek – odparł.

Myślę, że na maseczki trzeba patrzeć jak na pasy bezpieczeństwa w samochodzie. One nam gwarantują zabezpieczenie, przynajmniej najlepiej z możliwych dostępnych środków i w przypadku kontaktu z wirusem, czyli czegoś analogicznego do wypadku dają nam szanse, że unikniemy tych najgorszych konsekwencji i ciężkich dolegliwości – dodał.

Rymanowski w poszukiwaniu dobrych informacji zapytał też, powołując się na informacje RMF FM, o znoszenie restrykcji. Słowa ministra Niedzielskiego trudno jednak nazwać dobrymi informacjami.

– To nasze nastawienie w polityce dotyczącej restrykcji zmienia się. Ono ewoluuje tak samo, jak ewoluuje wirus (…) Mamy ludzi którzy są ozdrowieńcami, badania pokazują, że może to być nawet 25 procent społeczeństwa, poza tym mamy ciągle rozwijającą się akcję szczepień – zaczął Niedzielski.

– Trudno jest udzielać jednoznacznych odpowiedzi. Myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie (w kwietniu otwarte zostaną ogródki w restauracjach i kawiarniach – red.), o ile ta III fala, jej apogeum zmieści się w czasie przed świętami – dodał.

To oznacza, że restauracje pozostaną częściowo zamknięte co najmniej do maja, a do możliwości sprzedaży na wynos łaskawy Pan pozwoli także serwować dania i napoje w ogródkach. Zapewne zamknięte pozostaną inne obiekty, które mogą działać jedynie wewnątrz, jak np. siłownie.

15 KOMENTARZE

 1. Nie potrzebujemy was hołoto intelektualno moralna: „mieszkańcy i firmy nie potrzebują państwa, które mówi im, jak mają funkcjonować” Banda zer bez jakikolwiek sukcesów w życi chce innym mówić jak mają żyć. Dodam, że ten tylko udaje wirusologa a jest handlarzem!

 2. A niby gdzie jest powiedziane że siłownie nie mogą działać tylko wewnątrz?Przecież brojlerom chodzi głównie o to,ażeby ich przerośnięte sterydami cielska mógł podziwiać cały świat,no a bezrozumne publiczne dżwiganie żelazstwa chyba by spełniło ich oczekiwania?

 3. Bidet autorytetem dla syntezatora – jesteśmy zgubieni! Maska niczym pas w samochodzie, „da nam szanse, że unikniemy tych najgorszych konsekwencji i ciężkich dolegliwości ” – (anty)Nobla dla tego pana! Może mu już się wyuczone regułki mylą, może myślał o życiodajnej szczepionce?

 4. „One nam gwarantują zabezpieczenie”

  1. Poruszając się po mieście rzadko widzę ludzi bez masek.
  2. Podobno zarażonych cały czas przybywa.

  – Ile to jest 1+2 ?
  – A kupujemy czy sprzedajemy?

 5. Niedzielski do pierdla. Kundel. Powinni cały ten rząd przed Trybunał Stanu za zdradę narodu i zbrodnię przeciwko ludzkości. 2020 to rok w którym rząd popełnił ludobójstwo odcinając 36000 Polaków o opieki medycznej. Za to należy im się CZAPA!!!

 6. Ciągle powołują się na jakieś badania dlaczego żaden dziennikarzyna nie Zapyta się kto je przeprowadził na czyje zlecenie gdzie można te wyniki zobaczyć?

 7. Bandyta,sadysta, morderca, to jego cechy. To cechy tego nierządu i cechy części opozycji. Niech was wszystkich piekło pochłonie na wieki razem z waszymi rodzinami.

Comments are closed.