Tomasz Sommer: Kowidianie

Lekarz w ubraniu covidowym.
Kowidianie - zdj. ilustracyjne. (Fot. Pixabay)

Szambo bezsensu kowidowego wybuchło w zeszłym tygodniu już chyba ostatecznie. Wszystkie aplikowane społeczeństwu przez władzę środki antykowidowe zawiodły – i to w skali globalnej.

Cóż się bowiem wydało o lockdownie? Otóż tyle, że nie działa. Dowodem jest nie tylko przysłowiowa już Szwecja, która przez kowida poszkodowana jest mało, choć lockdownu wcale nie stosuje.

Dowodem są także graniczące ze sobą Rumunia i Bułgaria – pierwsze z tych państw radzi sobie lepiej, choć na jesieni nie wprowadziło obostrzeń, Szwajcaria i Austria czy wreszcie obie Dakoty – Północna i Południowa, które przy radykalnie innych politykach radzą sobie dokładnie tak samo.

A jak działają szczepionki? Otóż tak, że w Izraelu, gdzie zaszczepiono już połowę ludności, znów zaczęła rosnąć ilość zakażeń. Choć gdy dwa tygodnie temu spadała, to wtedy utrzymywano, że ma to ze szczepionkami bardzo ścisły związek. Gdy tendencja się odwróciła, zaczęto w mediach utrzymywać, że to nic dziwnego, bo przecież szczepionka nie zatrzymuje zakażeń, tylko chorobę. Rozumiecie coś z tego?

Tymczasem w Polsce jest jeszcze lepiej – bo u nas z powodu szczepionek na zwolnienia poszedł ogromny odsetek nauczycieli. Kilku z nich, którzy wcześniej byli chorzy na kowida, utrzymywało nawet, że ta choroba przy stanie samopoczucia po zaszczepieniu to tak zwany mały pikuś.

Ale to nie koniec sensacji z naszego kraju. Dwa tygodnie temu minister Niedzielski łapał się za głowę, że nieodpowiedzialni turyści na zakopiańskich Krupówkach spowodują trzecią falę. I trzecia fala wyskoczyła, ale na… Mazurach. Ci sami specjaliści, co straszyli Krupówkami, szybko sobie zracjonalizowali, że na Mazury to kowida musieli przywieźć polscy pracownicy z Wielkiej Brytanii – i to jeszcze… w święta Bożego Narodzenia.

Wszystko to byłoby ogromnie zabawne, gdyby nie jeden tragiczny fakt. To właśnie w Polsce politycy-kowidianie doprowadzili do śmierci ok. 60 tys. Bogu ducha winnych ludzi, których zgon nie miał nic wspólnego z kowidem, ale za to bardzo wiele z bezsensownymi, ale śmiertelnymi w efekcie lockdownami i ograniczeniami.

Ktoś w Europie oczywiście musiał statystycznie sobie najgorzej poradzić z problemem. Ale dlaczego znów tymi ostatnimi na liście byli Polacy? Wszak tak łatwo można było tej tragedii uniknąć. Wystarczyło nie robić nic. Czasem trzeba się wykazać największą odwagą, by nie wziąć lekarstwa, które może się okazać groźniejsze od choroby. Tak było w przypadku naszej mniemanej pandemii. Polacy znów padli ofiarą błędu konstruktywizmu popełnionego przez polityków, którzy nie rozumieją, że od gwałtownego mieszania herbata wprawdzie nie stanie się słodsza, ale za to może ono doprowadzić do stłuczenia szklanki. Jesteśmy w grupie tych nielicznych gazet, które od samego początku ostrzegały na swoich łamach, że tak właśnie się stanie. Za co karano nas blokadami w internecie i wyzywano od foliarzy i płaskoziemców. Ale to my oczywiście mieliśmy rację.

Znów mamy marzec, więc zapraszam wszystkich Państwa do przekazania 1 proc. podatku PIT Fundacji Najwyższy Czas (jak to zrobić, wyjaśniamy na stronie obok). Wszyscy nasi Darczyńcy, także ci, którzy wpłacają darowizny na konto Fundacji, dostaną prezent książkowy. W tym roku wysłaliśmy go aż 1230 osobom w postaci książki „Nowa Normalność 2”, którą napisałem do spółki z Grzegorzem Braunem. Miejmy nadzieję, że teraz naszych Wspierających będzie jeszcze więcej. Z góry wszystkim dziękuję za wpłaty i bycie z nami na dobre i na złe.

Tomasz Sommer


Najwyższy Czas - okładka nr 09-10 (2021).

10 KOMENTARZE

 1. Panie Sommer! Do tych mułów nic nie dotrze.Prowadzę mały hotel pracowniczy, jako biznes rodzinny.Ostatnio zwaliła mi się firma na cito, bo ich z poprzedniego noclegu wyrzucili bo zaczęli się bać kowita. Ja i żona od roku czasu nawet kataru nie mieliśmy.

 2. Obowiązkowy wymaz z odbytu przed wjazdem do Chin. Komuniści odkryli, że większość ma Covida w d…?
  „Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, lecz nie zajrzeli do d… – tam miałem socjalizm” – napisał kiedyś Czesław Miłosz.

 3. Te PiSowskie ćwoki w końcu nas wszystkich puszczą z torbami. Ale póki co , pomijając szmaty namordne, czerpię korzyści z kowita.Jako elektryk okrętowy zmieniłem pracę na bardziej popłatą bo jest kowit, a ludzie się pchają do mojej chaty, bo u mnie nie istnieje kowit.

  • Podczas zimy, zsunięty na brodę namordnik vel maseczka wspaniale brodę i szyję osłania – zapobiega przeziębieniom. Ale latem zadusi…

  • Ale Pełowskie czy lewackie ćwoki takie same .Robiliby to co każe Unia czyli komunistka z zamiłowania Merkel.

 4. No i co dalej…? Kolejny trybun ludowy Sommer. Poinformowałeś nas po raz kolejny o tym co już od dawna wiemy. Ja ci powiem jak będzie dalej. Rząd zrobi dokładnie to co zechce. Osoby protestujące przeciwko działaniom rządu to margines marginesu. Spójrz na te demonstracje. To są grupki ludzi – grupki. To nawet nie jest tłum. Z resztą za kim mamy iść? Za korwinem? Za braunem szczęść boże? Czy za edytą górnik i iwanem komarenko? Jaka władza taka opozycja.

 5. „Po co się pani w ogóle szczepiła…” – ratownicy medyczni do kobiety, która wezwała pogotowie. Skąd się bierze wzrost zakażeń? Szczerość ratowników medycznych trudno nazwać wadą. Przekaz jest troszkę niespójny – z jednej strony zachęca się do szczepień, a z drugiej strony, jeśli sami medycy mówią, że to nie ma sensu… http://www.prokapitalizm.pl/po-co-sie-pani-w-ogole-szczepila-ratownicy-medyczni-do-kobiety-ktora-wezwala-pogotowie-skad-sie-bierze-wzrost-zakazen

 6. Ta książka do spółki z ultra katolikiem G. Braunem. Dziękuję nie przeczytam. Kowidianizm to to samo co katolicyzm. I tu itu są zryte mózgi

 7. „Niemiecka prasa o skandalu z maseczkami: moralne bankructwo” – (08-03-2021)

  Poniedziałkowe wydania gazet zajmują się aferą ws. posłów CDU/CSU, którzy wzbogacili się na handlu maseczkami ochronnymi.
  Jakim krajem chcemy być. Takim, w którym każdy walczy za wszystkich, czy takim, gdzie każdy walczy dla siebie. Takim, w którym podziwia się tych, którzy zdobyli najwięcej dla siebie, czy takim, w którym priorytetem jest roztropność i dobro ogółu…

Comments are closed.