Pełny lockdown na Wielkanoc? Dworczyk: „Przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowiu Polaków”

Michał Dworczyk. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Michał Dworczyk. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Czy w Święta Wielkanocne czeka nas pełny lockdown i zakaz opuszczania domów? Jak na razie rządzący mówią, że jest za wcześnie, by składać takie deklaracje, jednak zapowiedzi kolejnych przedstawicieli władzy nie napawają optymizmem.

Chcielibyśmy, aby obostrzenia w Święta Wielkanocne były jak najmniej dotkliwe, ale przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie Polaków – powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Zapytany w TVP1 o kolejne obostrzenie w kontekście zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Dworczyk podkreślił, że takie decyzje są podejmowane zawsze w dialogu z ekspertami, z lekarzami.

Dzisiaj jest na pewno za wcześnie, żeby mówić o tym, jak będą wyglądały Święta Wielkanocne. Chcielibyśmy oczywiście, żeby te przepisy były jak najmniej dotkliwe, ale przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie Polaków – powiedział Dworczyk.

Zaznaczył, że „to jak będą wyglądały święta zależy trochę od nas”. – Jeżeli będziemy przestrzegali tej dyscypliny i przepisów obowiązujących, jest szansa, że zachorowań będzie mniej, a wtedy nie będą potrzebne żadne dodatkowe, restrykcyjne przepisy – podkreślił szef KPRM.

Rzecznik MZ zdradza politykę rządu. „Była marchewka. Teraz musimy mieć kij”

(PAP)

21 KOMENTARZE

 1. a dworczyk nie umarł przecież zaatakował go złowrogi koronawirus …. czy w tydzień odchorował i do pracy tzn do straszenia/zabawy

 2. Dworczyk bardziej bym się martwił twoim zdrowiem psychicznym bo widać coś że z główka nie tak jest, 😂😂😂 Ale nic się nie martw mamy tu paru na forum z Tworek to może ci miejsce załatwia po znajomości 😂😂😂😂😂

 3. Zabawne, gdy zakompleksiony gamoń, konus stroniący od kobiet, ofiara losu co to butów zawiązać nie potrafi, tuman bez prawa jazdy, „miłośnik” kotek, wspólnik Bagsika, troszczy się o moje zdrowie. Nawet przygłup Bolek poznał się na bliźniakach i pokazał im miejsce w swojej kancelarii za koszami na śmieci. Ciekawe, że tylko niejaki Braun wołał „Jarek na prezydenta”.

 4. Aha, czyli w elektronicznym syntezatorze poniedzielskim chipset dworczyk musi sie doradzic procesora gluta i jego slave’a sajmona. Fajnie będzie jestem pewny na 100% już co poleci z głośnika :) Buahahhah

 5. A judejczykowie w Leżajsku zrobili sobie święta bez maseczek. Kto z rządu im pozwolił? Jakiś ziomek których tam pełno?

 6. Panie Dworczyk, dbaj o swoje zdrowie, a moje zostaw w spokoju. Potrafię o siebie zadbać. Proszę przestać się mną zajmować. Jestem osobą dorosłą i do mnie należy decyzję czy chcę nosić maseczkę czy nie, czy chcę się szzcepić czy nie. Jeżeli chce Pan ludzi zamykać – to proszę zamknąć się samemu. Nie jest Pan nikomu potrzebny.

  • Piękny komentarz, 100/10 :) Po prostu te ch..e myślą, że oni mają chomiki w akwariach i się nami zajmują, a g/…o mi mogą! Takie same kawałki mięsa jak ja, nic lepsi ode mnie mogą się własnymi pyrtk…i pobawić conajwyżej!

 7. Uprzejmie przypominam, że zdrowie wg. definicji WHO (idiotycznej, ale jednak obowiązującej chyba nasz rząd) jest dobrostanem fizycznym, psychicznym i społecznym. Więc może dość już tych głupot w postaci lock- dawn- ów, nie przynoszących żadnych korzyści zdrowotnych.

 8. Masoneria nie wytrzyma: wielkie święto dla Katolików nie może się odbyć bez zakłóceń przecież. Nowego porządku świata nie da się tworzyć jak stary działa!

 9. Niech się odwalą od zdrowia Polaków, to oni maja krew na rękach tych dodatkowo zmarłych blisko 80 tys., którzy z braku leczenia zeszli z tego świata w ub.r., gdy na covida niewiele ponad 5 tys.

 10. No nie! nie dajmy się , żydzi balowali w Leżajsku bez maseczek nawet tańczyli pili piwo, to ich święto było.Ile nam tego nawieźli , ze teraz mamy nie mieć Wielkanocy? Nam się zabiera wszystko. Politycy i celebryci na zmianę albo narty i w góry, albo ciepłe kraje. Ile tego można wytrzymać , dla nich niema obostrzeń, dosyć tego.Czytajcie na wolnej Polsce jak niemiecka profesor mówi jakie nieodwracalne skutki będą przez maseczki w naszym mózgu przez nieodpowiednia ilość tlenu.

 11. Od mojego zdrowia wara.Nie życzę sobie aby ktokolwiek z was miernoty, troszczył się o moje zdrowie.Nic i niczego od was nie potrzebuję.Sama potrafię o siebie zadbać.

Comments are closed.