Święta Wielkanocne z rodziną? Prof. Gut: Nie będą bezpieczne z jednego względu

Wielkanoc
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr

Profesor Włodzimierz Gut tłumaczy w rozmowie z „Faktem” dlaczego najbliższych Świąt Wielkanocnych nie powinniśmy spędzać przy rodzinnym stole. Jego wyjaśnienia są co najmniej absurdalne, ale do tego „był już czas przywyknąć”.

Coraz częściej słychać nieśmiałe zapowiedzi ze strony rządu i jego doradców, iż na Święta Wielkanocne czeka nas pełny lockdown. Nawet jeśli nie zostanie on formalnie wprowadzony, albo będzie wprowadzony nielegalnie, to eksperci już teraz odradzają spotkania rodzinne.

Padały już, podobnie jak rok temu, prośby o spędzenie tych Świąt w domu, by już na Boże Narodzenie spotkać się z rodziną. Zapewne Boże Narodzenie też będziemy mieli spędzać sami w domu, by kolejne Święta Wielkanocne były zupełnie normalne.

Teraz prof. Gut tłumaczy dlaczego spotkania świąteczne będą niebezpieczne, nawet dla tych, którzy już zostali zaszczepieni. – 90 procent zaszczepionych, bo taka jest mniej więcej skuteczność szczepionki, będzie podczas tych spotkań bezpieczna – powiedział.

Jednak zachęcił seniorów, którzy już zostali zaszczepieni, by wykonali testy na przeciwciała jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Dodaje, że spotkania będą niebezpieczne przede wszystkim dla młodszych.

Takie spotkania nie będą bezpieczne z jednego względu – nie tylko seniorzy w nich uczestniczą. Są też młodsze osoby, które nie są jeszcze zaszczepione i one mogą się zarazić. Wtedy przesunie się umieralność na młodsze roczniki – powiedział prof. Gut.

COVID-19 wywołany przez koronawirusa ma śmiertelność powyżej 20 procent w grupie wiekowej 80+, a w przedziale wiekowym 70-80 lat śmiertelność wynosi 15 procent.

Już w grupie wiekowej 50-60 lat śmiertelność wynosi 2,8 procent, w przedziale wiekowym 40-50 lat 2,6 procent, a wśród osób młodszych nie osiąga nawet 0,5 procent. Zatem ci dla których koronawirus jest realnym śmiertelnym zagrożeniem już mogli zostać zaszczepieni, jeśli tylko chcieli, zaś dla młodszych roczników złowrogi wirus nie jest dużym zagrożeniem.

Źródło: Fakt/Puls Medycyny/NCzas

27 KOMENTARZE

 1. Idiota tylko może uwierzyć w jakiekolwiek statystyki wirusowe. Za nakręcanie kreatywnych statystyk przecież szpitale i lekarze mają płacone duże pieniądze. Dobrze policzyć, czy zachorowania nie przebiły już liczby mieszkańców Polski.

  • Choroby wirusowe były, są i będę. Dla ludzi słabych i schorowanych zakażenie może oznaczać dodatkowy element prowadzący do skrócenia bytu doczesnego. Dla ludzi bez innych chorób to może 7 dni absencji w pracy. Rząd chciałby nas skazać na śmierć za życia – siedzenie w domu w beznadziei, i na to nie możemy pozwolić.

   • @Ron2000
    Dokładnie, dodatkowo dla młodych i zdrowych siedzenie w izolacji poskutkuje obniżeniem odporności na pospolite ale mutujące wirusy odpowiedzialne za przeziębienie czy grypę. Ale taka jest narracja – wszystkich pod klosz i zaszczepić :D
    Najlepsze jest to jak mnie pouczają o zdrowiu grubasy, palacze czy inni nadużywacze…

 2. Ten pseudoprofesor powinien sobie mozg od glupoty zaszczepic i bedzie git a od nas. Polakow i naszych swiat niech zydowskie gady sie od pierdola raz na zawsze moje swieta i moje zdrowie nigdy sie o nasze zdrowie bandycka mongolska kasto nie martwilas i nie martwisz wiec paszli won.

  • dokładnie, przecież min 30% a może nawet społeczeństwa 50% go już przeszła, gdyby policzyć nawet tą oficjalna śmiertelność zmarłych tylko na covid a nie na np. raka u których wykryto covida to wychodzą śmieszne wartości nawet poniżej dziesiątych promila

 3. Główny ekspert WHO Soumya Swaminathan mówi, że nie ma dowodów na to, że szczepionka zapobiega zakażeniom! Ale Gut ma widać inne dowody. Czy robił badania?
  Ta szpryca nie zawiera wirusa, ale mRNA i programuje komórki ludzkie do produkcji obcego białka (wirusa?), posłuchaj co mówi profesor Dolores Cahill – efektem będzie autoimmunologicza katastrofa, twój układ immunologiczny będzie atakował twoje komórki!!

 4. Temu sprzedajnemu człowiekowi wydaje się chyba, że jest Prorokiem jakimś. Do czego prowadzi bezkarność!

 5. Psy szczekają, a my jak co roku bijemy świniaka na Wielkanoc. Już potwierdziło przyjazd 21 krewniaków. Spirytus też przegryza się. W ubiegłym roku też było hucznie, a jedynym odstępstwem od tradycji było to, że ksiądz proboszcz przyjechał do nas poświęcić jedzenie. Tak dał w palnik, że rezurekcje odprawiał wikary.

 6. Oj tam, nie rozumiecie, że jak wirus nie ma dostępu do chronionych szczepionką seniorów, to rzuci się na młodszych nizaszczepionych, żeby wyrobić normę? To bardzo inteligentny wirus, atakujący wybiórczo zależnie od miejsca i sytuacji.

 7. wszystko będzie gut, jak następne 100000, a najlepiej więcej, uda im się ponad planowo załatwić, już są tak zdeterminowani, że obojętnie w jakim wieku, ale na pewno w XXI

 8. Na jakiego grzyba Nczas przytacza takie dęte statystyki z „Fakciku”??? Czy osoby tworzące ze strony Nczasu te artykuły w ogóle czytają to, co bezmyślnie wklejają z brukowców??? Jakie 2,8% w grupie 50-60 lat. W grupie 80+ to jest tak naprawdę 0,1-0,2%. Wstyd!!!

  • To jest portal taki sam jak inne, kasę robi się najlepiej na strachu. Zobacz ile komentarzy pod dętym artykuliku. Rzeczy bardziej wartościowe są niekomentowane czyli mało-zarabialne. Przestały się ukazywać artykuliki o asteroidach i końcu świata, trzeba inaczej na chlebek zarabiać.

 9. W takie pierdolety to już tylko niewielki procent ludzi wierzy. W większości seniorzy wpatrzeni w pudełka TV przez większość częsć dnia, przyzwyczaili do słuchania „ekspertów” w każdej dziedzienie, tylko oprócz ich mowy kwiecistej nic się za nią nie kryje. Tak jak te pseudo szczepionki na szybkości zrobione bez jakiejkolwiek rzetelnych badań. Na szczęście USA sie budzi po mału i już drugi stan po Teksasie zniósł praktycznie 100% oboszczeń.

 10. Przestac zamazywac rzeczywistosc obcymi wam slowami. Wladza chce ludziom zabronic spotykania sie z rodzina i przyjaciolmi.
  Jesli zaczna ludziom zakazywac wychodzenia z domu, to wtedy trzeba tez nazywac rzeczy wlasciwymi slowami i pisac o zakazie wychodzenia z domu, areszcie domowym, a nie wlasnie zamazyjacym rzeczywistosc i calkowicie zbednym w jezyku polskim (i sztucznie spreparowanym w angielskim) „lokdaunem”.

 11. Konia z rzędem temu kto uzna tłumaczenia Guta za spójne, logiczne lub wiarygodne. Koleś pierd*li jak potłuczony. Musiał pieniądze, którymi go skorumpowani przeznaczyć na narkotyki albo ma już nas za skończonych idiotów, co łykną każdą bajkę.

 12. Ja proponuję zrobić masowe testy w Leżajsku po wizycie stłoczonych i niezamaskowanych przy grobie cadyka chasydów, profesor biologii na to nie wpadł więc podsuwam pomysł. Gut chyba nie tylko sponsorowany przez WHO ale pewnie są jakieś haki, ze ciągle występuje z kompromitującymi teoriami.

 13. sehr-gut a jeśli załążą podwójną maskę z filtrem oraz zaszczepią się 3 razy, co tam, podłączą kroplówkę z mieszkanką szajsera, młoterny i starą zenka to też będą czekać… a zapomniałem narracja jest że pandemia jest i będą następnę bo ludzie za dużo chuchają, za dużo CO2

 14. Czy autor tego artykułu słyszał o zwloknieniu płuc wywoływanym przez koronawirusa i… nieodwracalnym? Nie trzeba umrzeć, by cierpieć do końca życia. Bagatelizowanie c-19 to ignorancja.

Comments are closed.