Mamy to! Po weekendzie ruszą badania nad amantadyną, po roku od czasu wszczęcia walki ze „straszną pandemią”

lockdown
"Zakazana piosenka" lockdownowa/Fot. screen YouTube
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Prof. Konrad Rejdak, kierownik Kliniki Neurologii SPSK nr 4 w Lublinie, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz szef zespołu badającego amantadynę, zapowiedział, że od poniedziałku lub wtorku ruszą badania kliniczne nad nią. Chodzi o zastosowanie amantadyny do walki z COVID-19. Na antenie Radia ZET przyznał, że z powodzeniem zakończono wszystkie procedury niezbędne do rozpoczęcia badań nad lekiem.

– Chcemy, żeby przed świętami badanie już w pełni szło – deklarował prof. Rejdak. Jak podkreślał, pacjenci licznie donoszą, że lek pomaga, ale w pierwszej, najwcześniejszej fazie infekcji. – To jest nisza, w ogóle w całej strategii terapeutycznej, bo dla pacjentów we wczesnej fazie choroby nie mamy wiele do zaoferowania – zaznaczył.

Prof. Rejdak wyjaśnił, że w ciągu weekendu amantadyna trafi do ośrodków współpracujących m.in. w Rzeszowie, Grudziądzu i Wyszkowie. – Chcemy, żeby przed świętami badanie już w pełni szło – zapowiadał badacz.

Amantadyna wywołuje mutacje?

Beata Lubecka zapytała, czy amantadyna wywołuje szybkie mutacje (o czym przekonywał pandemiczny ekspert prof. Simon). Prof. Konrad Rejdak oświadczył jednak, że nikt tego nie potwierdził, a on sam nie zna takich danych. – Lek używany jest od 30 lat i na pewno byśmy dawno wiedzieli o takim zjawisku – wskazał ekspert. – Pytanie, czy leczyć, czy nie podawać nic i czekać aż pandemia sama zniknie – dodał.

Lekarz opisał także badanie nad amantadyną. – Adresujemy je do osób ze świeżo wykrytą infekcją. To będzie robione na bieżąco. Nie robimy zapisów. Najważniejsze to mieć wynik potwierdzony w ciągu 72h od chwili wejścia do badania – wyjaśnił. Jak dodał, badani będą pacjenci powyżej 18. roku życia. Będzie to ok. 200 osób. – Mamy opowieści pacjentów, którzy już brali amantadynę – a w Polsce może być ich nawet ok. 6 tys. – i relacjonują, że przyjmowali lek w fazie przedszpitalnej – mówił.

– Zarówno lekarz jak i pacjent nie będą wiedzieli, co jest podawane – czy placebo czy amantadyna. Obie tabletki wyglądają tak samo. To kluczowy czynnik, związany z badaniami naukowymi. Patrzymy, co się dzieje i wtedy możemy rozkodować badanie – podkreślał lekarz.

Prof. Rejdak wskazał, że istnieją badania molekularne, które pokazują mechanizm hamujący amantadyny. – Lek blokuje kanał, przez które uwalniane są kopie wirusa i zakażają kolejne komórki – wyjaśnił.

O skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19 od miesięcy mówił dr Włodzimierz Bodnar. – Gdyby jednak mnie posłuchano, to w ciągu miesiąca pandemia zostałaby opanowana, a poszczególne przypadki leczone – powiedział w rozmowie z Pawłem Zdziarskim pulmonolog.

Źródło: Radio ZET

32 KOMENTARZE

  • Nie ciesz się przedwcześnie. Medyczna mafia zrobi wszystko, aby zmanipulować wyniki, utopić temat. Oficjalna narracja – nie ma lekarstwa na CV i dlatego konieczne jest dopuszczenie awaryjne i szprycowanie eksperymentalną szprycą.

   • NARRACJA zaczyna się zmieniać bo już emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę zostało wytworzone na wielka skalę i koncerny bigfarmy mają zapewniony zbyt milionów dawek rocznie. Teraz już będzie przyzwolenie na lekarstwo, nawet Pfizer już swoje testuje, ale rzecz jasna szczepionka ma być podstawą, a lęk jej uzupełnieniem.

 1. Prof . Simon : „To bardziej wskutek COVID-19 może dojść do zakrzepów, aniżeli szczepionki”.
  Skoro wiadomo, że covid może powodować zakrzepy, to dlaczego nie leczy się zakrzepów. Wiadomo jak przeciwdziałać zakrzepom – np. aspiryna (stosować dopiero gdy pojawią się objawy grypopodobne).

 2. Biorą się za badania jak „pandemia” się konczy. Za 2 miesiace będzie po wszystkim i nikomu te badania sie nie przydadzą

 3. Przedwczesne zachwyty. Ekspertyza będzie taka, jakie było zamówienie rządowe. Rząd stawia na „wyszczepienie” więc….

 4. W tym kraju to tylko nogę podkładają , utrudniają , zakazaują , karają , straszą . Tak jest w urzędach , w sądach w służbie zdrowia , na uczelniach , aby podciąć skrzydła i utopić postęp , bo to co zakupione u niepoważnych producentów (szczepionki ) muszą być odebrane , choć tempo jest żółwie i grozi to masowymi zgonami.

 5. Nie czekajcie, aż będziecie musieli skorzystać z ich „usług”.
  Sprawdzone: węgiel aktywowany, srebro koloidalne, chinina (tonik indiański, cynk, chlorchinaldin bez recepty…), alkohol (wirus mnoży się w bakteriach), płukanie gardła (nalewka lukrecja, wrotycz…), witaminy ADEKC, NAC, kwercetyna, MMS, czosnek, cebula, propolis.
  Można leczyć antybiotykami, ale w „czasie zero”. amantadyna, azytromycyna, amoksycylina, metronidazol i wankomycyna działają świetnie. Nie zasłaniajcie ust i nosa.

  • @JSU,
   Amantadyna – tak
   Azytromycyna – sama w sobie bez znaczenia (mimnimalny efekt). Była stosowana z Hydoxychlorochiną ale zaprzestano to robić nawet w Chinach.
   Amoksycylina – tylko powikłania bakteryjne
   Metronidazol – głupota – łatwo prowadzi do nadkażeń Clostridium difficile – bywają śmiertelne.
   Wankomycyna – pomysł dla idiotów – stosowanie wymaga stałego monitoringu bo łatwo uszkadza narządy wewnętrzne. Z Covidkiem może być synergia.
   Czyli do użytku w domu pozostaje amantadyna.

   • W Chinach masowo podają w szpitalach wlewy z askorbinianu sodu, ale się tym nie chwalą;/ Jest tylko trochę publikacji na ten temat – widać, że temat jest „zamilczywany”

  • ” (wirus mnoży się w bakteriach),”

   A poza tym masz jakieś omamy, słyszysz głosy?

   Bo w bakteriach żaden koronawirus się nie mnoży, bo nie jest wirusem-bakteriofagiem!
   To tak, jakby próbować karmić wilka marchewką.

   • Jesteś niedoinformowany.
    Badanie naukowe (Carlo Brogna, Simone Cristoni…) wykazało, że SARS CoV2 replikuje się w bakteriach, nie tylko w ludzkich komórkach, dlatego antybiotyki działają, a szczepionki nie.
    Wirus jest wszędzie, kolonizuje kanały, wody, morza (wieści o wirusie w papai lub lodówce, w kanałach holenderskich lub mediolańskich). Dlatego też w Chinach wprowadzili testy z odbytu.

 6. Soros stracił miliony. Reżim wojskowy w Birmie zarekwirował wszystkie konta Open Society Foundation. Są nakazy aresztowania,
  A co robi przyglup Braun?

 7. Trutke na szczury tez,zacznijcie testowac,przyglupy z konfederacji.
  co za roznica truc. mordowac szczepionka,trutka czy amantadyna? No przyglupy jak to jest?

 8. Jeżeli wykażą, że amantadyna pomaga, mam nadzieję, że rząd zostanie osądzony i skazany na najwyższą karę za blokowanie tego leku i ludobójstwo.

  • Dlatego wyniki zostaną zmanipulowane. Nie ma innej opcji. Naprzeciw staje miliardowa kasa – nie można dopuścić do wpadki.

   Już dziś mogę podać oficjalny komunikat: „Amantadyna w leczeniu koronawirusa jest nieskuteczna. Ponadto wykazuje szereg silnych niepożądanych działań ubocznych. Dodatkowo wzmaga szybkość mutacji wirusa. I dlatego decyzją Ministerstwa Zdrowia z dnia ….. zostaje zakazana w leczeniu zakażeń wirusopodobnych”.

 9. Niecale 4 tyg temu wykryto covid i od nastepnego dnia po wykryciu bralem amantadyne w bardzo duzycg dawkach. Subiektywne odczucie takie, ze to nie pomagalo specjalnie. Mozliwe ze bez niej byloby gorzej ale przechodzilem podobnie jak inne osoby z otoczenia, co amantadyny nie braly

  • Bardzo duże dawki amantadyny mogły ci szkodzić w inny sposób i pogarszać stan zdrowia.
   Z lekami nie jest tak że „im więcej tym lepiej”.
   Poprawne dawkowanie jest ważne.

   • 10/10
    Podaję sprawdzony sposób dawkowania Amantadyny:
    NATYCHMIAST PO WYSTĄPIENIU OBJAWÓW (nie czekać na wynik testu!):
    100 mg co 6 godzin, czyli 4×1 tabletka
    Ponadto w przypadku nasilonego kaszlu należy włączyć sterydy. Np. Encorton 5mg 3 razy dziennie, a potem antybiotykoterpię według zaleceń lekarza. Nie zaszkodzi przyjmować Melatoninę i Witaminę D3 – do 500 jednostek dziennie oraz Witaminę C – do 500mg dziennie. Nie przesadzać ze zbijaniem gorączki! Ona działa przeciwwirusowo.

    • Z tą D3 to chyba pomyłka o 1 zero;)? Wit. C w takiej dawce jak radzisz, bardziej szkodzi niż pomaga (tak). A tak w ogóle, to czy masz dość wiedzy, aby radzić w sprawach zdrowia?

   • Dawkowalem zgodnie z zaleceniami ktore dostalem razem z lekiem, najpierw co 4 godz przez 2 dni. Potem co 12. W ulotce bylo 1 tab dziennie, wiec na poczatku dawka duzo wieksza

 10. To chyba w jakiejś części „sektora medycznego” coś tam badają. Nie są to chyba badania wszechkrajowe, mające mieć skutek w całej Polsce.
  Tamte (wszechkrajowe) już chyba zostały „wykonane” (przynajmniej: ponoć) z „miażdżącym” rezultatem dla amantadyny – tj. z oficjalnym „obaleniem jej przydatności”…

Comments are closed.