Jadł hot-doga, więc nie miał maseczki. Straż miejska nie przepuściła okazji i ruszyła do akcji [VIDEO]

Interwencja straży miejskiej w Tarnowie za brak maseczki.
Interwencja straży miejskiej w Tarnowie za brak maseczki. (Fot. YouTube/screen)

Jesteś głodny i jesz hot-doga na otwartej przestrzeni? Na pewno nie masz maseczki i już straż miejska się Tobą zajmie. Przekonał się o tym na własnej skórze mieszkaniec Tarnowa.

Strażnicy miejscy z Tarnowa zatrzymali mężczyznę, który jadł hot-doga. Powód? Oczywiście brak maseczki.

Do kontrowersyjnej interwencji straży miejskiej z Tarnowa doszło 29 marca. Po kilku dniach w sieci pojawił się film ze zdarzenia. Zajście nagrały kamery przemysłowe oraz jeden ze świadków.

„Słyszałem jak mężczyzna tłumaczy strażnikom, że nie mogą mu zabronić jeść na świeżym powietrzu. Obrócił się na pięcie i próbował od nich odejść bez żadnej agresji. Funkcjonariusze we dwóch zaczęli dostawiać się do niego, blokować go i tak jakby otaczać. Pewno chodziło im o to, żeby nie mógł odejść. I szli tak z nim przez kilkanaście metrów. Przed radiowozem zaczęła się ostrzejsza wymiana zdań. Jeden ze strażników zaczął go dusić, ten drugi zaczął otwierać drzwi, żeby go wsadzić na pakę” – opisuje sytuację świadek zdarzenia w rozmowie z Radiem Eska.

Straż miejska widzi inaczej całą sytuację. Wydała komunikat, w którym broni funkcjonariuszy.

„Mężczyzna w trakcie podjętej interwencji odepchnął strażnika, kolejny raz przeklinając. Funkcjonariusze zastosowali środku przymusu bezpośredniego wobec sprawcy wykroczenia. Mężczyzna stawiał bierny i czynny opór, przeklinając w kierunku strażników, ignorując wydawane polecenia przez strażników” – napisano w oświadczeniu.

Nie wiadomo, czy mężczyzna dokończył spożywanie hot-doga. Wiadomo natomiast, że został przewieziony na komisariat policji. Mają mu zostać postawione trzy zarzuty: nie zasłonięcie ust i nosa maseczką ochronną, nieokazanie dokumentu tożsamości i zakłócanie spokoju w miejscu publicznym.

Niedawno do podobnej sytuacji doszło w Ełku. Wówczas prezydent miasta natychmiast wystąpił o kontrolę, a śledztwo wszczęła prokuratura. Strażnicy uczestniczący w interwencji poszli na urlop.

CZYTAJ WIĘCEJ: Echa brutalnej interwencji straży miejskiej za brak maseczki. Prokuratura wszczyna śledztwo [WIDEO]

Całe zajście z Tarnowa do obejrzenia poniżej.

 

30 KOMENTARZE

 1. rząd żydowski, policja żydowska, lekarze zydowscy , prokuratura i sądy żydowskie, wojsko żydowskie – witamy w Polin. Narodzie Budżcie się !!!

 2. Najpierw Gates z kumplami powiedzieli Jarkowi i jego kumplom, że można pomiatać ludźmi jak bydłem (to taka korzenna wiara). Potem o tym dowiedzieli się policjanci. A teraz dotarło to straży wiejskiej i oni też chcą być „elitą rządzącą”. Głosujcie na bandę czworga a nie wyjdziecie z pandemii. Wytrą sobie wami buty.

 3. Silny i inteligentny ma szansę zostać bandytą ale jak jest prymitywem i jełopem, to już tylko strażnikiem miejskim.

 4. jakim prawem pasozytnicze łajzy zwane straza miejska zatrzymuja ludzi?!jaka jest podstawa prawna tego ataku????czy wkrotec babcia klozetowa tez bedzie zatrzymywac ludzi????

 5. Ciecie miejskie to formacja zbędna, generująca patologiczne zachowania kreatur zaczadzonych swoją władzą, których z powodu głupoty nie chcieli przyjąć do normalnej milicji.

 6. Tak potraktować zwykłego człowieka, który stał sam, nikomu nie godził, ani nie zagrażał.
  To oni stworzyli sztuczny tłum, napadli go, napastowali, traktowali jak szmatę.
  Niestety, ale ci dwaj okazali się S..wielami Miejskimi, którzy podeptali godność ludzką tego człowieka. Za to co zrobili powinni co najmniej wylecieć z roboty, na pohybel im !

  • Praca SM jest potrzebna, utrzymanie porządku niezbędne, czasami przy jakichś pijakach czy burdach konieczne jest użycie siły czy brutalności.
   Jednak ślepe stosowanie przepisów nie powinno wyłączać indywidualnej oceny sytuacji.

   • od pijaków,młodzieży czy burd,to oni z daleka się trzymaja.Wiedzą że mogą dostać po mordzie.Najlepiej im wychodzi karanie mandatami handlarek na bazarkach.

 7. Mam nadzieję ,że w Tarnowie znajdą się ludzie, którzy przeprowadzą z tymi strażnikami rozmowy wychowawcze. Nie może być tak, żeby gnojenie narodu uchodziło bezkarnie.

 8. Podaj ćwoków do sądu i zażądaj zadośćuczynienia w postaci 100 tys. PLN od każdego darmozjada !
  To samo dotyczy tych gestapowców – nie po to dajemy im wikt i opierunek, aby psy kąsały rękę, która karmi !
  Ludzie, obudźcie się !
  Wszystko to, co tych kilku żydów teraz robi z Polakami jest niezgodne z Konstytucją RP !!
  Wesołych, zdrowych i rodzinnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla redakcji i wszystkich forumowiczów i tu zaglądających !

 9. gdy pracowałem w Straży Pocztowej,staral się o prace listonosz,nie przeszedł żadnych badań,Za jakiś czas zobaczyłem go w mundurze Straży Miejskiej,-dumny był jak paw.Tacy tam pracują,kapeńka władzy zaspokaja ich ,,ambicje”

Comments are closed.