Wspaniała postawa polskiego pastora w Kanadzie. Zobaczcie, jak duchowny wyrzuca z kościoła policjantów. „Nie potrzeba nam tu gestapo” [WIDEO]

Polski pastor Artur Pawłowski wyrzuca policjantów z kościoła w kanadyjskim Calgary. Zdjęcie: FB/Artur Pawłowski
Polski pastor Artur Pawłowski wyrzuca policjantów z kościoła w kanadyjskim Calgary. Zdjęcie: FB/Artur Pawłowski
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Polski pastor Artur Pawłowski w kanadyjskim mieście Calgary wyrzucił z kościoła policjantów, którzy w czasie świąt Wielkiej Nocy zakłócili zgromadzenie wiernych. Kapłan nazwał gorliwych funkcjonariuszy koronareżimu gestapowcami i nazistowskimi komunistami.

„Policja przybyła, aby zakłócić zgromadzenie kościelne! Gestapo przyszło ponownie, aby zastraszyć parafian Kościoła podczas obchodów Wielkiejnocy !!! Niewiarygodne” – napisał na Facebooku polski pastor wypełniający posługę w Kanadzie w prowincji Alberta.

Artur Pawłowski zamieścił w sieci film, który nagrano gdy wyrzucał gorliwych funkcjonariuszy koronareżimu ze świątyni.
Proszę wyjdźcie stąd, opuście to miejsce – kapłan mówił do policjantów najpierw spokojnie, a potem z coraz większym gniewem i determinacją. – Wynocha stąd, wynoście się natychmiast.

Policjanci byli wyraźnie zaskoczeni twardą postawą duchownego i z wahaniem zaczęli wycofywać się. – Nie chcę słyszeć ani słowa. Wynocha! Wynocha! Wynoście się z tego miejsca i nie wracajcie, póki nie będziecie mieli nakazu – pastor stał się znacznie bardziej stanowczy, kiedy „stróżowie prawa” próbowali pozostać i zadawać pytania.

Pawłowski zwymyślał ich od „nazistów” i oświadczył, że „Gestapo nie jest tu mile widziane”. Policjanci w milczeniu zaczęli opuszczać teren zboru.

– Co za niewiarygodni psychopaci – wołał za nimi pastor. – Wielkanoc. Najświętsze święto chrześcijańskie w ciągu roku, a oni przybywają, aby zastraszyć chrześcijan podczas najświętszego święta. Niewiarygodne – krzyczał.

Pastor zwymyślał ich od gestapo, nazistowskich komunistów, faszystów i psychopatów. – Co jest nie tak z tymi chorymi psychopatami? Nie wracajcie tu, wy nazistowscy psychopaci. Chorzy, źli ludzie. Dacie wiarę, że przychodzą tu zastraszać ludzi w największe święto chrześcijańskie?! – mówił pastor Pawłowski do kamery.

Inaczej zakończyła się akcja funkcjonariuszy koronareżimu w polskim kościele katolickim w Londynie. Podczas sprawowania Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek do kościoła weszła policja. Wierni opuścili świątynię. Sytuacja wydarzyła się w polskim kościele w londyńskiej dzielnicy Balham. Policjanci stwierdzili, że łamane są restrykcje epidemiczne. Zagrozili, że jeśli liturgia nie zostanie przerwana, to każdy dostanie po 200 funtów mandatu.

Polska parafia w Londynie wydała specjalny komunikat, w którym podkreśla, że wszystkie epidemiczne wymogi zostały spełnione, a policja przekroczyła swoje uprawnienia.

 

57 KOMENTARZE

 1. To nie sekta a zbór wierzący w Słowo Boże dzięki temu głoszą prawdziwą Ewangelię.
  Też nie klękają przed obrazami czy przy kościach, krwi, włosach, przedmiotach osób zmarłych jak w KRK, nie modlą się do posągów i innych wyrobów nie uznają kultu
  i zwracania się do zmarłych. Nie wierzą też że papieże są następcami Św. Piotra i są nieomylni. To katolicy mają swojego guru w postaci człowieka jak w sekcie i bluźnierczo nazywając go ojcem świętym i oddając cześć i chwałę.

  • Czym się różni „prawdziwa” Ewangelia o Ewangelii? Bo w Ewangelii jest mniej więcej tak:
   Ty jesteś Piotr, czyli opoka i na tej opoce zbuduję swój Kościół. I będę z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

  • Czym się różni „prawdziwa” Ewangelia od Ewangelii? Bo w Ewangelii jest mniej więcej tak:
   Ty jesteś Piotr, czyli opoka i na tej opoce zbuduję swój Kościół. I będę z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

 2. Czym się różni „prawdziwa” Ewangelia od Ewangelii? Bo w Ewangelii jest mniej więcej tak:
  Ty jesteś Piotr, czyli opoka i na tej opoce zbuduję swój Kościół. I będę z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Comments are closed.