Teksas pokazuje, że lockdown nie ma sensu. Dziesiątki tysięcy kibiców na meczu baseballu i fantastyczna zabawa [WIDEO]

Teksas zniósł wszelkie koronawirusowe ograniczenia. mecz baseballa Texas Rangers rozegrano przy pełnych trybunach. Zdjęcie: YT/Fanatics View
Teksas zniósł wszelkie koronawirusowe ograniczenia. Mecz baseballa Texas Rangers z z Toronto Blue Jays rozegrano przy pełnych trybunach. Zdjęcie: YT/Fanatics View

Niemal komplet kibiców oglądał w poniedziałek mecz baseballowy na 40-tysięcznym stadionie w aglomeracji Dallas. Texas Rangers to pierwsza amerykańska drużyna sportowa z najbardziej popularnych lig, która zdecydowała się na sprzedaż biletów na wszystkie miejsca na swoim obiekcie.

Rywalizację Texas Rangers z Toronto Blue Jays obserwowało na żywo na obiekcie sportowym w Arlington dokładnie 38 238 widzów, co praktycznie oznacza wyprzedanie biletów. Spotkanie zostało okrzyknięte przez media pierwszym meczem amerykańskich profesjonalnych drużyn sportowych przy pełnym stadionie od wybuchu pandemii koronawirusa.

Oficjalnie klub wymagał od widzów założenia maseczek (z wyjątkiem momentów jedzenia lub picia), mimo to wielu sympatyków baseballu ich nie nosiło. Nie przestrzegano także zachowywania zalecanego w epidemii dystansu społecznego.

Fanka drużyny spod Dallas, Susanna Frare, tłumaczyła stacji Fox, że decydując się na pójście na mecz wraz z rodziną, podjęła „skalkulowane ryzyko”.

Ogłaszając w marcu, że udostępnią do sprzedaży wszystkie bilety na pierwsze domowe spotkanie w sezonie, Texas Rangers przyciągnęli uwagę kraju. Na krok ten zdecydowano się, gdy gubernator Teksasu Greg Abbott zniósł w tym stanie na południu USA obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych i zdecydowaną większość innych ograniczeń.

Decyzja drużyny spod Dallas nabrała w USA szerokiego rozgłosu. Spotkała się m.in. z krytyką Joe Bidena, który nazwał ją „błędem” oraz „pomyłką”.

– Powinni słuchać doktora Anthony’ego Fauciego (doradcy prezydenta USA do spraw medycznych – przyp. red), naukowców i ekspertów. Myślę, że to nie jest odpowiedzialne – powiedział prezydent  w wywiadzie dla stacji telewizyjnej ESPN.

Fauci jest zwolennikiem jak największych obostrzeń. Sam mimo, iż zaszczepiony, chodzi w podwójnej masce i grozi, ze obostrzenia mogą obowiązywać aż do 2023 roku.

Większość drużyn MLB (największej ligi baseballowej w USA) ogranicza frekwencję na stadionach do około 25 proc. ich pojemności. Wyjątkiem, oprócz Texas Rangers, są Houston Astros, którzy sprzedają bilety na co drugie miejsce. To także drużyna z Teksasu.

Większość ograniczeń zniesiono tam na początku marca. Nie ma żadnej wielkiej fali zachorowań na koronawirusa. Wręcz przeciwnie – widać wyraźny spadek liczby infekcji i jest lepiej niż w stanie Nowy Jork, gdzie wciąż obowiązują radykalne ograniczenia, czy w Kalifornii.

13 KOMENTARZE

  1. „Teksas pokaże, że lockdown nie ma sensu” jeżeli po paru tygodniach liczba zakażeń nie wzrośnie. I tak pewnie będzie, pod warunkiem, że nie zacznie się przeprowadzać znacznie większej liczby testów, równie precyzyjnych jak rzut monetą). I na pewno jeżeli ktoś zachoruje albo umrze, to trafi wielokrotnie na pierwsze strony w me(r)diach. Chyba że do tego czasu przyjdą nowe dyspozycje i redaktorzy prowadzący z dnia na dzień staną się przeciwnikami lockdownu (wężykiem, wężykiem).

  2. Przecież warszawka doskonale wie, że lokdałn to ściema. Chronologicznie: najpierw planuje się ściemę, a potem ją realizuje.

  3. Mińsk (Białoruś) – dobry tydzień temu koncert, w sobotę 100 000 ludzi bez masek/dystansu, w niedziele poprawka. Zero fali.

  4. W Teksasie ponad połowa obywateli posiada broń palną. W Polsce mniej niż 1 procent, dlatego stadiony będą zamknięte.

  5. Szkoda, że nie napisaliście, że w teksasie odsetek szczepionych sięga już 40%. No ale widocznie tam mieszkają ludzie rozsądni i nie boją się szczepić, więc nie chorują i mogą chodzić na mecze.

Comments are closed.