Czy gastronomia i hotele wrócą w wakacje? Niedzielski nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć i nie zna kryteriów

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Foto: PAP

Trudno jednoznacznie powiedzieć, jakie będą kryteria „uwolnienia” tej części gospodarki, która jest związana z sektorem hotelarskim, ponieważ to zależy od momentu pandemii, w którym będziemy się znajdowali – mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ podczas środowej konferencji prasowej, na której ogłosił przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia, był pytany – w kontekście wakacji – jak musiałaby się zmienić sytuacja epidemiczna w kraju, aby rekomendował otwarcie hoteli i gastronomii.

Niedzielski zastrzegł, że nie można na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jak tłumaczył, w zależności od sytuacji „nasze doświadczenie pandemiczne pokazuje, że nie kierujemy się zawsze tymi samymi kryteriami”.

Wskazał, że na początku pandemii i w kolejnych okresach, rząd kierował się diagnozowaną nową liczbą zakażeń. Teraz kryteria są inne.

„Teraz, kiedy jesteśmy w sytuacji – mam nadzieję – tego że apogeum fali mamy już za sobą, to najważniejszym kryterium staje się w tej chwili kwestia obłożenia infrastruktury łóżkowej i przede wszystkim infrastruktury związanej z łóżkami respiratorowymi – mówił szef MZ.

„Tutaj trudno jest jednoznacznie powiedzieć, jakie będą kryteria uwolnienia tej części gospodarki, która jest związana z sektorem hotelarskim, bo to zależy tak naprawdę od momentu pandemii, w którym będziemy się znajdowali” – przyznał Niedzielski.

4 KOMENTARZE

  1. Niestety głupoty Niedzielskiego ciąg dalszy. Będziemy mieli odmianę ponownie groźniejszą angielską, czeską, nigeryjską, podwawelską, putinowską, zmutuje amerykańska wersja, w kolejce jest łacińska-klerykańska, watykańska, ale filipińską mamy choć opanowaną bo Kwaśniewski ją przeżył i pokazał jak z nią walczyć. Głupota Niedzielskiego i łzy Hołowni załamują. Niedzielski do szczepienia, Hołownia cisza tam w kącie dostał dyplom a kwili.

  2. Głupie pytania zadają dziennikarze. Przecież ci figuranci nie wiedzą nic jakie rozkazy przyjdą jutro a co dopiero za parę miesięcy. Oni mają tylko świecić głupimi gębami i przekazywać ustalenia.

  3. niedzielski doskonale wie co będzie za tydzień , za miesiąc , za rok i więcej . On realizuje plan złodziei , chamów , oszustów , bandytów i złodziei wiadomej maści – maści żmijowej , więc po co ten naiwny tytuł , skoro taki osioł jak ten redaktorek wie o tym.

Comments are closed.