Polska zostanie wciągnięta w konflikt rosyjsko-ukraiński? Największa koncentracja wojsk od lat [VIDEO]

Rosyjski sprzęt wojskowy przy ukraińskiej granicy. Foto: tter
Rosyjski sprzęt wojskowy przy ukraińskiej granicy. Foto: tter

Rośnie napięcie na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Rosjanie ściągają tam ogromne siły wojskowe. Ukraina liczy na pomoc NATO, a były prezydent chciałby przenieść rozmowy do Polski, tym samym wciągając nasz kraj w konflikt.

Koncentracja wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą jest największa od 2015 roku – ocenia organizacja Conflict Intelligence Team.

Jej analitycy twierdzą, że siły te kierowane są na anektowany Krym i w rejon Woroneża, czyli do regionu sąsiadującego z Ukrainą.

Analitycy uważają, że celem przerzucania sił pod granicę jest „testowanie wytrzymałości” administracji prezydenta USA Joe Bidena.

„Uważamy, że wkrótce znane będą ostateczne punkty, do których kierowany jest rosyjski sprzęt, wieziony po rozładowaniu (z pociągów – red.) w kierunku granicy. Wówczas będzie można w sposób bardziej wiarygodny ocenić liczebność wojsk, na podstawie danych satelitarnych. Niemniej, już teraz można mówić, że podobnej koncentracji wojsk nie widzieliśmy od czasu gorącej fazy wojny na Ukrainie w latach 2014-15” – oświadczył Conflict Intelligence Team.

O tym, że Rosjanie przerzucają siły wojskowe na granicę z Ukrainą informują od kilku światowe agencje. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele filmów dokumentujących ruchy wojsk.

Rosyjskie i ukraińskie „ćwiczenia”

Minister obrony Siergiej Szojgu zakomunikował, że siły zbrojne Rosji rozpoczęły sprawdziany gotowości bojowej. W kwietniu armia przeprowadzi ponad 4 tysiące rozmaitych ćwiczeń.

„Wojska wyszły na poligony w celu przeprowadzenia ćwiczeń taktycznych, taktyczno-specjalnych i dwustronnych” – powiedział Szojgu. Polecił podwładnym, by zapewnili „wysoką jakość ćwiczeń kontrolnych i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się eszelonów żołnierskich i sprzętu wojskowego”.

W odpowiedzi Ukraina poinformowała, że na południu kraju, w regionach przygranicznych, zbiorą się siły obrony terytorialnej, które mają m.in. ćwiczyć ochronę granicy państwowej i budynków państwowych oraz walkę z grupami dywersyjno-wywiadowczymi.

Europejskie Dowództwo USA (EUCOM) wprowadziło najwyższy stopień gotowości bojowej dla swoich wojsk w Europie z powodu eskalacji walk w Donbasie.

Ukraina liczy na NATO

„W ostatnich tygodniach obserwujemy bardzo niebezpieczną tendencję – wzrost liczby naruszeń rozejmu ze strony rosyjskich okupacyjnych wojsk i liczby poległych ukraińskich obrońców” – oznajmił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Jak dodano, szef ukraińskiego państwa poinformował też sekretarza generalnego NATO o tym, że Rosja ściąga wojska do granic Ukrainy i podwyższa ich gotowość do działań ofensywnych.

„NATO to jedyna droga do zakończenia wojny w Donbasie” – stwierdził Zełenski i zaznaczył, że „prawdziwym sygnałem” dla Rosji byłoby otrzymanie przez Ukrainę planu na rzecz członkostwa (Membership Action Plan) w NATO.

Sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg poinformował, że zadzwonił do Zełenskiego „żeby wyrazić poważne zaniepokojenie działaniami wojskowymi Rosji na Ukrainie i wokół niej oraz ciągłymi naruszeniami zawieszenia broni”.

„NATO zdecydowanie wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Pozostajemy wierni naszej ścisłej współpracy” – podkreślił szef Sojuszu.

Polska wciągnięta w konflikt?

Rozmowy w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie na Ukrainie mogłyby być przeniesione z Białorusi do Polski – powiedział we wtorek były prezydent Ukrainy i szef ukraińskiej delegacji do trójstronnej grupy kontaktowej w sprawie uregulowania tego konfliktu Łeonid Krawczuk.

„Jeśli wziąć (pod uwagę) byłe socjalistyczne kraje, to wskazałbym Polskę. W tym przypadku nie będzie wątpliwości. Nie zawsze byliśmy z Polską przyjaciółmi, ale były też czasy przyjaźni” – stwierdził Krawczuk w telewizji Ukraina 24.

Bezprecedensowa aktywność Rosji w Arktyce

Rosja wzmożyła swoje potrząsanie szablą w Europie Wschodniej i Arktyce, co postawiło administrację prezydenta USA Joe Bidena w stan pogotowia – stwierdził amerykański The Hill.

Dodano, że oprócz gromadzenia wojsk przy granicy z Ukrainą, Rosja przeprowadziła loty wojskowych w pobliżu przestrzeni powietrznej Alaski i działalność okrętów podwodnych w Arktyce.

Firma zajmującą się technologią kosmiczną Maxar pokazała obrazy satelitarne, które szczegółowo pokazują rozbudowę rosyjskich baz wojskowych i sprzętu na wybrzeżu Arktyki, a także podziemnych magazynów prawdopodobnie Posejdona i innej nowej zaawansowanej technologicznie broni.

Serwis CNN ocenił, że Rosja gromadzi bezprecedensową siłę militarną w Arktyce, aby zabezpieczyć swoje północne wybrzeże i otworzyć kluczową drogę morską z Azji do Europy.

66 KOMENTARZE

 1. Wciągnięta? Nasze barany aż się rwą! Będą „odzyskiwać” Królewiec. Rozwiązanie kwestii polskiej nastąpi w najbliższych miesiącach.

 2. Bardzo wielu tzw. politykom zależy na roznieceniu sytuacji Ukrainy. Nie udało się wzniecić wojen w Syrii to zostaje Ukraina. Przyczyniają się do tego i Polacy z wyższych stołków. Federacja Rosyjska przemieszcza wojska na swoim terytorium jak chce bo to granica z UE która macza w konflikcie brudne paluchy. Żydowska finansjera ma w tym interes, a Putin nie ma ochoty na podchody i obsadza granice swego kraju. Doskonałe posunięcie nie po myśli innych.

   • Putin ściśle współpracuje z syjonistami > ruch chasydów > Chabad Lubawitz > państwo Izrael. Wrogiem Rosji jest żydokomuna, Soros, wielka finansjera -> Rotschild. To są dwa antagonistyczne stronnictwa żydowskie i wrogo do siebie nastawione !!!
    Te rzeczy trzeba bardzo precyzyjnie odróżniać!!! Ale tego nikt w Polsce nie rozumie (no, może poza dr Krajskim)

    • Poszukaj a dowiesz się jak Tusk pisze peany na temat Morawieckiego i Dudy. Za wszelką cenę chcą doprowadzić do jawnej wojny z Federacją Rosyjską. Jeśli chodzi o żydów, dowiedz się jak mają ograniczone prawa i kto wyp… żydowskie finansjery wraz z Solos

 3. Determinacja jankesów, aby poszczuć Ukrainę i może nawet Polskę na Rosję jest coraz większa. Rosjanie to widzą i pokazują, że reakcja będzie mocna. Oczywiście jankesi nie odważą się uderzyć wprost, ale posłać naszych na rzeź, choćby w przebraniu, to całkiem możliwe.

 4. Braun w masce na ryju. Wodok bezcenny. Cioty z Konfederacji jako ciury obozowe.
  nie nadajace sie nawet do tarcia chrzanu.

 5. Wg Ruskich, później, wg Białorusinów b. szybko należy się spodziewać wojny w okolicach. Jak zwykle bantustan, przez po-pisowe marionetki, a w rzeczywistości przez zaoceanicznych mocodawców, zostanie pierwszy rzucony na pożarcie. Z tak głupimi rządami należy oczekiwać najgorszego obrotu spraw.

 6. Chodzi oczywiście o realizację „planu na rzecz członkostwa (Membership Action Plan) w NATO.” Wszystko się zaczeło od „spontanicznego” majdanu.
  USA ma kilka szablonów działania.

   • Warunki Memorandum Budapeszteńskiego zostały naruszone w przypadku Krymu przez stronę rosyjską, ale również przez Zachód.
    Nie jest warte papieru, na którym zostało napisane.

    • Nie ma większego bękarta z piekła od ciebie i tobie podobnych! Dostaniecie diabelskie pomioty od losu to, na co zapracowaliście! Oby Rosjanie w końcu przestali was traktować ulgowo i zrobili porządek w swojej zbuntowanej republice!

 7. ” Straszny Joe Biden” jeden z pierwszych telefonów po objęciu fotela prezydenckiego wykonał na Ukraine. Soros sypnął zielonymi i mamy akcje. Demokraci to przebiegłe żmije. Rosja solą w oku tych satanistyczno pedofilskich skórwysynów z Waszyngtonu zwanych „demokratami”

 8. Jeżeli ta władza chce nas wciągnąć w wojnę z Rosją o Ukrainę to bardzo proszę . Niech lecą na front te wszystkie marionetki od 1989 roku zainstalowane w Polsce , oczywiście ze swymi rodzinami i z klerem na czele . My Polacy zostaniemy w pokoju . Jak mówił pan Dmowski ” my Polacy mamy swoje własne sprawy”

 9. Svam na bekarta traktau wersalskiego,svam na te parszywa polske i niedojdy z konfederacji.

  • Tak to jest, jak mongolskie bękarty do internetu się dorwały.
   W Berezie tak łatwo ci nie pójdzie. Jak będziesz całą dobę się zastanawiał, czy się zdążysz wysrać między 04.10 a 04.15, to ci przywróci poczucie swego miejsca.

 10. Trampek wygasił większość konfliktów zbrojnych to teraz żądne krwi i ofiar satanistyczno pedofilskie kórwiska z Waszyngtonu zwane demokratami są ” na głodzie” i kombinują jakby tu rozpętać wojenke.

 11. Dostawy dzieci dla przemysłu satanistyczno pedofilskiego i eksperymentów medycznych z granicy meksykańskiej wznowione to teraz kombinują jakby tu wzniecić nowy konflikt zbrojny. Oj gadzie kórwiska muszą być na zajebistym głodzie a przecież „zielona pożywka ” ( strach) jest z ludzi. Oni się tym karmią.

 12. Tak jak wielu komentatorów przewidywało, prawdopodobnie Ukraina została poświęcona, by US miały spokój na tym froncie, przed zbliżającym się konfliktem na zachodnim Pacyfiku. Rosja prawdopodobnie uzyskała od nowej administracji zielone światło do ostatecznego rozwiązania kwestii wschodniej Ukrainy. Polska powinna trzymać się jak najdalej.

  • Dowód dał „demokratyczny” Obama; 17.09.`10, w rocznicę IV traktatu rozbiorowego zrobił reset z Ruskimi. Wszyscy bajdużą, że us walczy z ru. Ale nie ma na to dowodu, a jest mnóstwo dowodów, że us z ru współpracują. Aa, i mają chiński pretekst. Na szczęście wielu tubylców to wie.

 13. Dwa wrogie nam kraje wezmą się za łby. Teraz tylko zamknąć wschodnią granicę przed falą uchodźców i kupić popkorn.

 14. Z rosja przegramy,Donbas stracimy za to pod krakow sie zapedzily i lachy wyrzniemy.

  • Do @Drugi Wolyn dla smierdzacych lachow-slawa Bandera-Bandera slawa i podobnych śmieci!
   Wy gady z piekła rodem, żeby wam wszystko zdechło co kochacie a na samym końcu wy pomioty diabelskie!!! Won pasożyty obrzydłe! Zadławcie się polskim chlebem!!!

 15. Co do przeniesienia rozmów w Mińsku do Polski to Rosja nigdy się na to nie zgodzi, więc nie ma się czego obawiać. Ukraina po raz kolejny prowokuje i usiłuje wciągnąć Zachód w gorącą wojnę w imię „ukraińskiego” Krymu i Donbasu, czym daje dowód swojej głupoty i niezrozumienia faktu, że jest przez Zachód traktowana jedynie jak pies łańcuchowy przeciwko Rosji, którego trzyma się krótko, słabo karmi żeby był agresywny i nie żałuje kiedy zdechnie!

  • Zawsze prowokowali i podobne im przybłędy. Czekam na moment aż Rosja ich szybko i na zawsze zmiecie, dla wspólnego dobra i się wkrótce doczekam, żałować nie ma czego!

 16. Jeśli wierzyć temu, co opisywali różni wizjonerzy, to najprawdopodobniej już w tym roku rozpocznie się globalny konflikt militarny na dużą skalę.
  Polska – jak zwykle; postawiła na niewłaściwego konia, bo NATO i Unia Europejska raczej przypomina starą szkapę, która wkrótce wyciągnie kopyta. A „wróżąc” czysto racjonalnie – nie zazdroszczę Ukraińcom losu, który przez swoją pychę sobie gotują…

  • Latami te żebraki odczłowieczone na to pracowały. Powinni dostać wszystko to, co należy się istotom odczłowieczonym, co najlepiej widać po komentarzach niektórych przybłęd. Takie właśnie bestie obłudne, są nieszczęściem tego świata od zawsze!

 17. Rosja wzieła bazy krymskie i donbaskie kopalnie. W dodatku na tym co wyrwali mają poparcie autochtonów. Po co im reszta tego pseudopaństwa?

  • Będą mieli strefę zgniotu przeciw polskiej potędze postsmoleńskiej. A jej szczyt możliwości to podpalenie rosyjskiej ambasady zza węgła lub plotki ministrów w publicznym barze.

Comments are closed.