Naloty na siłownie ruszyły. Właściciel obiektu w Kaliszu zamknął się z 30 osobami przed policją

Kobieta na siłowni. Zdjęcie ilustracyjne. Dostawca: PAP/DPA.
Zdjęcie ilustracyjne. Dostawca: PAP/DPA.

Właściciel siłowni nie chciał wpuścić funkcjonariuszy przez ponad godzinę. Po wejściu okazało się, że w klubie fitness przebywa 30 osób – poinformowała w czwartek rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Około godziny 15 w czwartek pod jedną z kaliskich siłowni podjechało kilka policyjnych radiowozów.

Jaworska-Wojnicz powiedziała, że policja otrzymała informację, że siłownia działa i korzystają z niej nieuprawnione do tego osoby.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów baseny, siłownie, kluby i centra fitness są obecnie dostępne tylko „dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich”. Wcześniej były otwarte „dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych”.

Właściciel siłowni nie chciał otworzyć drzwi policjantom przez ponad godzinę. „Utrudniał przeprowadzenie kontroli. Kiedy w końcu wykonał polecenie, okazało się, że w obiekcie przebywa 30 osób” – wyjaśniła rzecznik.

Policja wylegitymowała obecnych w siłowni i zostaną wszczęte procedury sprawdzające, czy te osoby miały prawo w niej ćwiczyć – wyjaśniła Anna Jaworska–Wojnicz. „Wobec nieuprawnionych będą prowadzone czynności o wykroczenie” – powiedziała.

Policjanci ustalą też okoliczności otwarcia obiektu. W razie stwierdzenia braku podstaw, wobec właściciela zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Grozi za to grzywna do 5 tys. zł. O sprawie zostanie powiadomiona także inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł.

Rozpoczynają się zmasowane naloty na siłownie. Do akcji zaangażowane zostało wojsko

Źródło: PAP

20 KOMENTARZE

 1. W sumie świetny pomysł.
  Umówić się z klientami na telefon, cała grupa od tej do tej godziny.
  Przychodzą na raz, wszyscy wchodzą i zamykamy na umówiony wcześniej czas. Np. dwie godziny sesja. Wywieszamy tabliczkę z powodu korony zamknięte i kulsony są załatwione.
  Za dwie godziny wszyscy wychodzą, wskakuje następna grupa.

 2. jak ludzie to wytrzymują ? arogancja rządzących sięga zenitu. już gołym okiem widać, że ich działania są obliczone na liczne bankructwa polskich firm i w konsekwencji przejęcie przez żydowskich kolesi. Makabra.

 3. Niech się postawią, to wygrają w sądzie. Nie ma jeszcze stanu nadzwyczajnego i Konstytucja póki co obowiązuje.

 4. A nie dało rady ich jakoś załatwić, wybić np. kijami czy jakimś sprzętem cięższym? Przecież było tam 30 ludzi, ta przecież nogami od krzeseł by ich wytłukli.

   • Burdele powinni opodatkować. Bo póki co to prostytutki nie płacą podatków a zarabiają nie mało. Państwo przecież nie może czerpać korzyści z nierządu…. „Z raportu wynika, że przeciętne miesięczne zarobki prostytutek można oszacować w przedziale od 5000 do 15 000 złotych miesięcznie. To jednak bardzo ostrożne szacunki, które mogą być …”

 5. A skąd ten dobry obywatel powiadamiający nowo-zomowców wiedział że są nieuprawnieni do korzystania z siłowni? Nagle kilka radiowozów, toż to nalot a nie sprawdzanie. Ależ w tym kraju prężnie działa inwigilacja. KGB, MOSAD, i inne służby mogą się uczyć.

 6. Za PRL, w czasie permanentnego niedoboru i zadupia, władza przymykała oka, gdy pracownicy wynosili z zakładu pracy a to to, a to tamto. Teraz po ’89 władza opowiada, że żyjemy w wolnej Polsce, ale gdy Polak nie musi już kraść, a może żyć uczciwie i korzystać z życia, z tego, co 40 lat temu mieli u siebie mieszkańcy Zachodu, a my nie – przycisnąć nas, Polaczków butem, ogłupić, żeby nie było nam za dobrze.

 7. I żebyśmy pstrykając po kanałach TV, gdzie nieustannie sączy się „zagrożenie koronawirusem” uwierzyli w te brednie i godzili się na ekspresową dechrystianizację naszej Ojczyzny, jakiej nie zdołała dokonać nawet władza w głębokiej PRL.

  • i znając życie jak do teraz płaciło się ok 100zł z hakiem za miesiąc za wstęp no limit, a teraz pewnie będzie coś w stylu że ta stówa to będzie abonament w którym ma się 3 godziny treningu gratis, a każda następna jedynie 14.99pln, oczywiście połowa sprzętu będzie nie działać

Comments are closed.