Grzegorz Lato wyleczony amantadyną. Dr Bodnar: Apelowałem o badania od października

Grzegorz Lato.
Grzegorz Lato. (Fot. PAP/Marcin Kmieciński)
REKLAMA

Grzegorz Lato był pacjentem doktora Włodzimierza Bodnara. Został wyleczony amantadyną.

Lato to były znakomity napastnik, król strzelców piłkarskich mistrzostw świata w 1974 roku. Później był m.in. trenerem i działaczem piłkarskim, w latach 2008-2012 prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na łamach „Polsatu News” Lato zdradził, że niedawno był pacjentem dra Bodnara, który od miesięcy twierdzi, że amantadyna pomaga w wyleczeniu COVID-19.

REKLAMA

Grzegorz Lato i amantadyna

Lato przyznał, że objawy choroby pojawiły się u niego po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

71-letni były piłkarz miał męczący kaszel, duszności oraz gorączkę.

Nie jestem medykiem, zaufałem dr. Bodnarowi i z dobrym skutkiem. Czuję się lepiej, w ciągu kilku dni wrócę do formy. Chciałbym podziękować dr. Bodnarowi – powiedział.

Czuję się rewelacyjnie, coraz mniej kaszlę. Moje płuca są czyste, zostały przebadane. Nie wchodzę w spór medyczny, bo się na tym nie znam, ale mnie ten lek pomógł – podsumował.

Badania nad amantadyną

Dr Bodnar oraz kilku innych lekarzy od wielu miesięcy przekonują, że amantadyna jest skuteczna w leczeniu COVID-19. Przez długi okres czasu rząd pozostawał głuchy na apele o zbadanie leku.

Apelowałem o badania od października. Wezwałem ministerstwo zdrowia do badań klinicznych. Nikt inny, tylko ja osobiście – wskazuje dr Bodnar.

Zmieniło się to dopiero 1 kwietnia br, czyli po roku od ogłoszenia pandemii. Badania nad amantadyną rozpoczęto.

Dr Bodnar poinformował niedawno, że przygotował pracę naukową na temat stosowania amantadyny, ale przez procedury nie została ona jeszcze opublikowana.

Pokazuję światu, że robię swoje, mamy efekty lecznicze. Wiele wskazuje na to, że amantadyna potwierdza się w badaniach w Niemczech, czy w Danii, publikacje się za chwilę pokażą. Mało tego, mamy pacjentów, którzy zdrowieją. Przede wszystkim liczy się doświadczenie lekarza, objawy choroby i jej zaawansowanie. Każdy lek można dyskredytować i powiedzieć, że nie pomógł. Amantadyna nie jest lekiem na wszystko – przyznał dr Bodnar na antenie Polsatu News.

Przeczytaj wywiad nt. amantadyny, jaki dr Włodzimierz Bodnar udzielił „Najwyższemu Czasowi!”:

TYLKO U NAS! Dr Bodnar: Amantadyna? Byłaby to rewelacja światowa pod każdym względem

REKLAMA