Kandydat Kukiz’15 wycofuje się z rzeszowskich wyborów. Wskazał, komu przekazuje poparcie

Maciej Masłowski.
Maciej Masłowski z Kukiz'15. (Fot. Facebook/maslowski.info)

Mariaż Pawła Kukiza z władzą postępuje. Maciej Masłowski z Kukiz’15 zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydenta Rzeszowa w przedterminowych wyborach. Jednocześnie poparł Marcina Warchoła z Solidarnej Polski.

Masłowski to były poseł na Sejm XIII kadencji (2015-2019) z ramienia Kukiz’15. Startował w wyborach na prezydenta Rzeszowa w 2018 roku. Zdobył wówczas 3,58% poparcia, co dało mu trzecie miejsce.

W 2019 roku bez powodzenia startował najpierw w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a następnie do Senatu.

Po tym, gdy z urzędu prezydenta miasta Rzeszowa w lutym br. roku zrezygnował Tadeusz Ferenc, Masłowski zgłosił chęć kandydowania w przedterminowych wyborach.

W poniedziałek 12 kwietnia na konferencji prasowej poinformował, że wycofuje się ze startu w wyborach.

Jednocześnie przedstawiciel Kukiz’15 poparł w tych wyborach wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski, Marcina Warchoła.

Masłowski stwierdził, że od wielu tygodni wielokrotnie rozmawiał z kandydatami na prezydenta miasta.

„Miałem swoje postulaty. To są filary, na których powinniśmy budować przyszłość. W tych rozmowach z Marcinem Warchołem mieliśmy wiele punktów wspólnych” – zaznaczył.

Jego zdaniem, Warchoł ma „największe szanse na zdobycie prezydentury Rzeszowa”.

„Porozumieliśmy się w kwestiach programowych. Jestem przekonany, że te postulaty będą realizowane jeżeli Marcin Warchoł zostanie prezydentem” – podkreślił Masłowski.

„My chcemy jako drużyna, i ta drużyna się powiększa, budować Rzeszów. Kontynuować dzieło pana prezydenta Tadeusza Ferenca z uwzględnieniem młodzieńczego, innowacyjnego spojrzenia. Będziemy starali się razem budować Rzeszów jeszcze większym” – mówił były poseł Kukiz’15.

Za poparcie podziękował mu Warchoł. „Maćku ufam, że jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego dla mieszkańców. Dzisiejsze spotkanie jest tego dowodem” – podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Kto jeszcze wystartuje w wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa? Szczegóły w poniższym artykule.

Grzegorz Braun zarejestrowany na kandydata na prezydenta Rzeszowa jako pierwszy

7 KOMENTARZE

  1. Kukiz kolejny torbocmok który złapał Kaczyńskiego za kolana. Wspólna umowa z Kaczorkiem daje rezultaty, więc na nic groźna mina Kukiza ze słowami „Nie posądzajcie mnie”… Kukiz już lepiej niech robi co ma robić a nie udaje polityka który wie co robi. Będzie miał następcę Hołownię to się pośmiejemy jeszcze wielokrotnie.

  2. Warchoł… wiecie, co to oznacza? Cytując wikipedię: potoczne określenie hulaki, przestępcy i samowładcy, człowieka siejącego zamęt w imię tylko własnych celów.

  3. Rzeszowianie mają swoją szansę. Zazdroszczę im. Mnie lemingoza zwaliła na głowę Szaskoskiego i mam pasztet:(
    Nie dajcie się.

Comments are closed.