Segregacja sanitarna. Gowin: Należy rozważyć certyfikaty dla zaszczepionych

Jarosław Gowin. Foto: PAP
Jarosław Gowin. (Fot. PAP)

Jak informowaliśmy rano do Polski nadciąga segregacja sanitarna. Unia Europejska chce do 25 czerwca wprowadzić tzw. paszport covidowy, a w procesie uczestniczy nasz nieszczęśliwy kraj. – Należy rozważyć certyfikaty dla zaszczepionych – uważa premier Jarosław Gowin.

UE chce do 25 czerwca wprowadzić tzw. paszport covidowy. Ułatwiłby podróże, ale i korzystanie z kin czy stadionów – pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita” i informuje, że Polska uczestniczy w procesie, który ma doprowadzić do wprowadzania w tym terminie zaświadczeń cyfrowych.

Jesteśmy gotowi wydawać takie certyfikaty już dziś. Mamy bazę osób zaszczepionych z unikalnym kodem QR, a więc takim, którego nie można podrobić. Ale sens tego pomysłu tkwi w możliwościach wszystkich krajów unijnych. Czekamy na rozporządzenia Komisji Europejskiej – mówi, cytowany przez „Rz” wysokiej rangi urzędnik z kancelarii premiera.

Nadciąga segregacja sanitarna! Polska współpracuje z UE ws. paszportów covidowych. „Czekamy na rozporządzenia KE”

Należy rozważyć wprowadzenie certyfikatów dla osób zaszczepionych, aby umożliwić im korzystanie np. usług hotelowych czy gastronomicznych – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Jak podkreślił, jako minister ds. gospodarki będzie rekomendował szybkie rozważenie uruchomienia specjalnych certyfikatów dla osób, które są zaszczepione.

Dla osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki lub jedną w przypadku jednodawkowych preparatów; te osoby powinny mieć możliwość korzystania z usług dziś niedostępnych jak hotelarstwo i gastronomia – wymienił Gowin.

Mówię to z pełną odpowiedzialnością za przyszłość polskiej gospodarki, za przyszłość dziesiątków tysięcy firmy, często firm rodzinnych, ze strony polskiego państwa – wskazał.

Dodał, że mimo pomocy rządowej dla zamkniętych z powodu epidemii firm, trzeba im umożliwić powrót do możliwie normalnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Źródło: PAP

36 KOMENTARZE

 1. Ja pracuję nad eleganckim, wpinanym w ubranie lub kapelusz, znaczkiem identyfikacyjnym dla elity Narodu, odmawiającej wstrzykiwania sobie jakiegoś syfu, nie wiedzieć dlaczego nazywanego „szczepionką”.

 2. No i widać po raz któryśtam, że jest to taki sam s……n jak reszta tej bandy, a „kłótnie”, „stawianie warunków”, „spory wewnątrz koalicji” to teatrzyk dla głupców.

 3. PiS bardzo dobrze zna naturę swojego elektoratu. Wiedzą że to są pieniacze dlatego zawsze na początku ich uspokajają, s potem po cichu robią coś przeciwnego

 4. Izraelskie społeczeństwo poruszyło sprawę segregacji, nierównego traktowania, dyskryminacji. Teraz należy czekać aż zrobią to Polscy prawnicy, chyba ze stoją przy pańskim stole i czekają na resztki. Gowin jak widać i szantażuje Kaczyńskiego wcześniejszymi wyborami, a jednocześnie całuje swego pana w rękę, wiedząc ze jest skończony i o ponownym wejściu do sejmu może pomarzyć.

 5. fri mejson, w pełni zsynchronizowany z lożą, to już nie że latanie samalotoem, to już hotel i restauracja też „nur fur Geimpften”?

 6. Jeszcze Gowinek wyda książeczkę „Covid mai campf” czy jak to się tam pisze, i będzie wiadomo co to za Gowek. ale że jestem wiekowy to może nie doczekam, za rogiem złapią i zaszczepią….

 7. Do pana Gowina: ווייסט וואס איז דיסקרימינאציע? אויב איר שוין האָבן ישראל בירגערשאַפט, איר וועט באַלד דאַרפֿן צו נעמען אָפּדאַך דאָרט.

  • Przetłumaczyłem z ciekawości – Do pana Gowina: Czy wiesz, czym jest dyskryminacja? Jeśli masz już obywatelstwo izraelskie, wkrótce będziesz musiał się tam schronić…..Jeśli tłumacz gogle dał radę to chyba tak to napisane. Moim zdaniem Morawiecki wystawił Gowina na odstrzał, do swoich nie dotrze.

 8. Tylko, że „szczepionka” nie chroni ani przed zachorowaniem ani przed przenoszeniem wirusa, a jedynie (podobno) przed ciężkim przebiegiem choroby. Więc jaki sens tych paszportów? Czy ktoś ukróci wreszcie to szaleństwo?!

  • To ma taki sens, że mamy się przyzwyczaić do kolejnego ograniczania naszych i tak już skromnych praw, pod wiadomym pretekstem.Cała reszta to „austriackie gadanie”

 9. Medyczny apartheid. A miała to być teoria spiskowa… Ale czekajcie, nie po to budowali ośrodki żywcem wyjęte z obozów koncentracyjnych, otoczone siatkami. Przemyślcie kogo tam będą zamykać. Chyba, że szybko stawimy opór pomysłom

  • Hehe..dobre. dzisiaj pobito człowieka za brak namordnika.Dwóch kowidziarzy wywleklo go z domu na ulicę.Żródło onet.pl

 10. rządy Czerwonych Khmerów stają się rzeczywistością. co u nas będzie ?
  Publiczny lincz za nie noszenie maseczki ?
  czy traktowaniu ludzi niezaszczepionych jako drugą kategorię ?
  Czy dojdzie do mordu na niezaszczepionych ?

 11. Operacja COVID 19 – Certificate Of Vaccination, IDentificator 19 (świadectwo szczepienia identyfikator 19).
  CORONA- 6 liter, suma ich jest 66. Mamy 666.

Comments are closed.