Chińczycy testują z odbytu, a Niemcy chcą z oczu. Wszystko ma być zapisane

koronawirusa/oko
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Powstają kolejne sposoby na testowanie pod kątem zakażenia koronawirusem. Chińczycy od niedawna pobierają wymazy z odbytu. Niemcy chcą testować z oczu.

Firma Semic RF z Monachium opracowała swoją aplikację do skanowania wraz z kolegami ze Stanów Zjednoczonych – podaje agencja Reutera.

Oczekując na zatwierdzenie przez organy regulacyjne, ma nadzieję rozpocząć jej wprowadzanie na rynek pod koniec maja.

Test na koronawirusa z oka?

Aplikacja wykorzystuje zdjęcie oka zrobione smartfonem i identyfikuje wirusa na podstawie objawowego zapalenia zwanego „różowym okiem”.

„Udało nam się wyizolować Covid-19 z ponad dwóch milionów różnych odcieni różu” – dyrektor zarządzający firmy, Wolfgang Gruber.

Jak dodaje, aplikacja została już przetestowana na ponad 70 tys. osób, może przetwarzać do miliona skanów na sekundę i opcję rozszerzenia tej zdolności dalej, potencjalnie umożliwiając tłumom z powrotem masowe uczestnictwo w takich wydarzeniach jak koncerty i mecze piłkarskie.

„Uruchamiasz aplikację, robisz zdjęcie obu oczu, wysyłasz je do oceny, a następnie możesz mieć oceniony wynik zapisany jako kod QR (kod kresowy w telefonie – red.) na smartfonie badanej osoby” – tłumaczy Gruber.

Aplikacja będzie początkowo skierowana do firm i użytkowników komercyjnych, w cenie 480 euro miesięcznie; później planowana jest sprzedaż dla osób prywatnych.

Obowiązkowy wymaz z odbytu przed wjazdem do Chin. Komuniści odkryli, że większość ma Covida w d…?

12 KOMENTARZE

  • „Pentagon Ogłosił Powstanie Podskórnego Czipu Wykrywającego SARS-CoV 2”

   …Były pracownik wywiadu USA, oświadczył, że Stany Zjednoczone wykorzystywały terroryzm jako pretekst do szpiegowania zarówno swoich obywateli jak i ludzi w innych krajach, wliczając w to głowy obcych państw. Wiedza pozyskiwana na skutek całkowitej inwigilacji w oczywisty sposób wzmacniała władzę państwową i pomagała w zdobywaniu przewagi ekonomicznej…

 1. Bardzo ciekawe, ale… czy poza covidem, pogodą i opisami jak to gnębieni są przez PiS polscy przedsiębiorcy poruszacie jakieś tematy? Jesteście monotematyczni i powierzchowni jak wasi wyborcy.

  • Polecam przewinąć 3-4 cm do góry (jest takie kółeczko na myszce; można też skorzystać z paska przewijania po prawej stronie).

 2. Tak udostępniajmy wszedzie gdzie sie da skany tęczówek, odciski palcow, niech grzebia patykami w dupie, byleby łaskawie pozwolili na urlopik pojechać, do pubu wypuscili nachlac sie piwa, czy na meczyk…… Zera intelektualne się na to niestety bezrefleksyjnie zgodzą. I będzie ich dużo co już teraz widać po maskach na ryjach

  • Ekstrawertycy potrzebują zewnętrznej stymulacji i przebywania wśród ludzi.
   Nie mogą żyć bez imprez masowych, kin, teatrów, knajp i przyjęć tak więc będą się na to godzić.
   Introwertycy natomiast jeszcze bardziej będą odcinać się od reszty społeczeństwa widząc je jako coś uciążliwego albo jako zagrożenie i będą żyć swoim światem.
   Nie odczują nowych zmian bo nie będą ich one dotyczyć.
   Powstaną 2 grupy – tępa masa i odludki.
   Charakteru się nie zmieni.

  • Przeraża mnie takie bezrefleksyjne wrzucanie danych biometrycznych, gdzie się da… Jeszcze tylko dna z wymazów i komplecik danych gotowy. A potem będzie zdziwko…

 3. Dla ludzi bez sumienia każdy sposób jest dobry, żeby wyrwać kasę. Dziwi tylko stanowisko decydentów. Wszak jeszcze dwa lata temu prezentacja takich pomysłów skutkowałaby wysłaniem pomysłodawcy „na drzewo”. Widać, za dużo wpływów podatkowych.

 4. Wdrażają globalny plan resetu i depopulacji. Maski, testy i lockdowny to tresura. Po masowych szczepieniach na CV19 ludzie będą masowo chorować i umierać (kolejne fale szpryc).
  Zapaść gospodarczą głód, zamordyzm, zakaz przemieszczania się i kupowania bez „paszportu zdrowia”, likwidacja gotówki, konfiskaty aktywów i własności prywatnej, uniwersalny podstawowy dochód uzależnionego od posłuszeństwa, obozy koncentracyjne.

 5. Wszystko podporządkowane wirusowi i upokarzaniu społeczeństw. A może tak skupcie się na wyeliminowaniu raka z ludzkich zachorowań skoro jesteście tacy kreatywni?

Comments are closed.