Sylwia Spurek uważa, że jest „ekspertką”. Zapomniała dodać, że w oderwaniu od rzeczywistości

Europosłanka wybrana z list Wiosny Biedronia Sylwia Spurek z wegańskim Hot-Dog-iem. Foto: Instagram
Europosłanka wybrana z list Wiosny Biedronia Sylwia Spurek z wegańskim Hot-Dog-iem. Foto: Instagram

Platforma Obywatelska jest zbyt mało lewicowa dla Sylwii Spurek, więc ta radzi Zielonym, by wystąpili z Koalicji Obywatelskiej. Niewykluczone, że lada moment sama do Zielonych dołączy.

Spurek jest eurodeputowaną, wybraną z list Wiosny Roberta Biedronia. Była podwładna Adama Bodnara, u którego pełniła funkcję zastępcy rzecznika praw obywatelskich ds. równego traktowania, od półtora roku nie ma jednak przynależności partyjnej.

Niewykluczone, że trafi do Zielonych. W miniony weekend pojawiła się jako gość na Radzie Krajowej partii, gdzie przedstawiła założenia Zielonej Polityki 2.0.

Cały czas rozmawiamy. Uważam, że Zieloni potrzebują wyrazistego i wizjonerskiego przywództwa, a nie np. lidera, który do tej pory dla niektórych jest autorytetem, powtarzającego, że polityka nie jest od wizji, a państwo jest od ciepłej wody – mówi w rozmowie z Polską Agencją Prasową Spurek.

CZYTAJ TAKŻE: Sylwia Spurek walczy z gwałtami na krowach, ale nie przeszkadza jej już wyzysk koni i mułów [FOTO]

Spurek chce wyjścia Zielonych z KO

Spurek sugeruje, że Zieloni powinni jak najszybciej wystąpić z Koalicji Obywatelskiej. Innymi słowy radzi, by powtórzyć ten sam wariant, który ona zastosowała u Biedronia – tzn. skorzystać z miejsca na liście, zdobyć ciepłą posadkę, a potem się ewakuować.

Dlaczego radzi Zielonym, by odcięli się od PO? – Bardzo krytycznie oceniam zarówno ignorowanie przez Platformę wielu problemów społecznych, ignorowanie problemów praw kobiet, zwłaszcza tych związanych z prawami reprodukcyjnymi czy ze zwalczaniem przemocy domowej – mówi.

Krytykowałam puste obietnice, dotyczące praw osób LGBT+. Ale także niezałatwienie wielu spraw, które są ponadpartyjne, to znaczy np. kwestii dostępu kobiet na wsi do ginekologa, kwestii rodzenia po ludzku, wykluczenia osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. To wszystko na posiedzeniu Rady Krajowej przedstawiłam. Uważam, i z tym się absolutnie nie kryję, że Zieloni powinni w sposób wyrazisty, pryncypialny, otwarty prezentować swoje wartości i standardy w oderwaniu od Platformy Obywatelskiej. Ta pępowina z Platformą Obywatelską im szkodzi – kontynuuje Spurek.

CZYTAJ TAKŻE: Wegeszaleństwo w natarciu. Sylwia Spurek chce zakazać reklam mięsa i mleka

Spurek: jestem ekspertką

Europoślica uważa też, że Zieloni nie zyskali na mariażu z Platformą Obywatelską. Mówi to o partii, która miała i wciąż ma poparcie na poziomie błędu statystycznego, a swoich przedstawicieli do Sejmu wprowadziła wyłącznie dzięki skrętowi w lewo PO.

Obecność w KO im nie pomogła, a wręcz przeciwnie. Gdyby jeszcze byli taką wyraźną zieloną siłą w Koalicji Obywatelskiej od momentu wyborów parlamentarnych, być może inaczej bym to oceniała – twierdzi Spurek.

Spurek nie uważa się także za „typową polityczkę”. – Myślę raczej o merytorycznych działaniach, uważam się za ekspertkę, planuję konkretne inicjatywy – twierdzi.

Chyba pani Sylwia zapomniała doprecyzować, że ekspertką co najwyżej w oderwaniu od rzeczywistości.

CZYTAJ TAKŻE: Sylwia Spurek jest rasistką i seksistką? Pokazała na Twitterze zdjęcie swojego zespołu [FOTO]

17 KOMENTARZE

 1. Naukowcy udowodnili,że pies wąchający 5 sekund d***pę innego psa otrzymuje więcej prawdziwych informacji,niż człowiek oglądający całe FAKTY TVNazi-SOK Z SBeka24 lub czytający GazWyb, Der Fakt i Der Niusłika.

 2. Jakby tę dziewczynę zaprosić na randkę – jako kompletny desperat – to o czym miałbym z nią gadać? Przecież to jest jednostka aspołeczna.

 3. Nie zgadzam sie z pogladami tej kobiety, ale zastanawia mnie jedno; zwykle tak starannie podkreslacie doktorat Mentzena, natomiast w przypadku doktor Spurek tego nie robicie. Gdzie tu obiektywizm i dziennikarska uczciwosc? Troche to plytkie…

   • Doktorat doktoratowi nierowny? A dlaczego mialby byc rowny? Mozesz dyskutowac na temat jej pogladow, ale negowanie faktow to czysty socjalizm. Ma kobieta doktorat, wiec tak jak mentzenowy nalezy to uszanowac. Zdobądź nawet taki papier jak jej a potem dyskutuj.

  • Rzeczywiście, po raz pierwszy słyszę, że jest to doktor. Proszę przybliżyć jakiego rodzaju jest doktorem. Naprawdę należy takie rzeczy wiedzieć, chociażby z uwagi na własny ranking uczelni, czy też Akademii Medycznych, przyznających tytuły doktorskie (nawet honoris causa) osobnikom tego pokroju, co ta jebnięta baba.

   • W 2012 obroniła rozprawę doktorską na temat prawnych aspektów przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ze skupieniem na izolacji sprawcy od ofiary.

    • Była wykładowczynią m.in. na Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polskiej Akademii Nauk na studiach podyplomowych Gender Mainstreamingu.

     • Tak patrząc na te dokonania naukawe, to teraz czas na habilitowanie się z aspektów przeciwdziałania się gwałtom na krowach i np. kurach.
      Za moich czasów robione były wielkie kariery naukowe np. na obrabianiu tematu centralizmu demokratycznego lub innych aspektów demokracji socjalistycznej. Wartość osiągnięć dr. Spurek porównywalna.

  • Słyszałeś o fundacji przyspieszonego rozwoju lub złotej fundacji? Występuje w strategicznych sektorach państwa i zajmuje się promowaniem najgorszych, sprzedajnych kanalii. Doktorat, profesura lub eksponowane stanowisko państwowe nie wymaga zdolności i pracowitości.

   • Niezaleznie od oceny jej dokonan lub ich braku, dziennikarstwo to przedstawianie faktow, a faktem jest ze doktorat posiada. Deprecjonowanie jej tytulu uderza takze w takich ja Mentzen. Ponadto gdzie zasada: „Nie zgadzam sie z nią, ale bede bronil jej prawa do wypowiedzi”.

 4. To jest wariatka w klinicznym rozumieniu tego słowa. Jej miejsce w Tworkach obok przysłowiowego „Napoleona”. Niestety teraz wariaci, zboczeńcy i wszelkiej maści odchyleni od normy promowani są na naszą zgubę przez „starszych i mądrzejszych”.

 5. Przekładana przez Bodnara na kolanie, wie lepiej widać jak się ustawić. Jest do wzięcia to może jakaś grupa, klub, weźmie ją i zacznie przekładać przez kolanko. Poluje na Kaczńskiego, ale to pudło….woli co innego. Może Morawiecki….nie, bo mało koszerna, Niedzielski…o to dobry wybór, ekonomicznie obliczy czy mu się to opłaca, wpierw zaznaczy by się zaszczepiła.

Comments are closed.