Lech Wałęsa szuka pracy. Zamieścił ogłoszenie w Internecie i wycenił swoje usługi

Lech Wałęsa. Foto: PAP
Lech Wałęsa. Foto: PAP

Lech Wałęsa szuka pracy. Były prezydent zamieścił ogłoszenie na stronie internetowej flexi.pl. Zaprezentował tam swoją osobę i przedstawił oczekiwania finansowe.

Pod koniec 2020 roku Wałęsa oznajmił, że jest bankrutem. Zaskakujące wyznanie padło przy okazji pytania o świąteczne prezenty dla najbliższych.

W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem. Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią – przyznał.

W innym z wywiadów powiedział, że prezydencka emerytura (6 tys. zł) nie starcza mu na utrzymanie rodziny, gdyż żona wydaje o tysiąc złotych miesięcznie więcej.

Były prezydent twierdził także, że kiepska sytuacja finansowa jest następstwem ogłoszonej pandemii koronawirusa. Miał bowiem zaplanowanych kilka zagranicznych wyjazdów, ale na drodze stanęły obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy.

Wałęsa poszukuje pracy w Internecie

Wobec kryzysu finansowego Wałęsa postanowił zamieścił ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Wykorzystał do tego portal flexi.pl, który reklamuje się jako „przestrzeń dla osób po 50 roku życia, którzy chcą być aktywni”.

77-latek podał w ogłoszeniu kilka informacji o sobie.

„Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990 – 1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy” – czytamy.

„Mimo, że mam emeryturę prezydencką, ale też czuję, że chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu dobrego imienia Polski w świecie. Spotykałem się z przywódcami państw, z królami, z Papieżem, chętnie przekażę doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki” – próbuje sprzedać swoją osobę.

Wałęsa wycenił także swoje usługi. Za 1-2 godzinne spotkanie życzy sobie 20 tys. złotych, jednocześnie dając do zrozumienia, że może nieco zejść z oczekiwań finansowych.

Lech Wałęsa szuka pracy.
     Lech Wałęsa szuka pracy. (Fot. flexi.pl/screen)

22 KOMENTARZE

 1. No a jako elektryk nie mógłby sobie podorabiac? Raczej jako pomocnik elektryka chyba bo juz raczej stracił kontakt (nomen omen) z branżą…

  • PROPOZYCJA:
   – okresowe „kumplety” z donoszenia – 5000 pln/os
   – wczasy pod gruszom z podstawamy kablowania 8000 pln/os
   – szkolenia z podpisywania „dużym dugopisem” 2000 pln/os

   na razie wiencej nie napiszem bo odczuwam dziwnom pustkem w głowie…

   a i jeszcze mogem pokazać jak skutecznie skakać przez płot i jak wysiadać szybko z motorówki…

 2. Teraz okazuje sie ze to nie on jest idiota, lecz wine ponosi jego zona. Musiala mu wykradac z kieszeni tego tysiaca i do tej pory nieborak nawet nie spostrzegl jak doprowadzila ich do ruiny. Mysle ze te 20 000 za balamucenie nieco glupszych jest odpowiednia cena, ale nie przypuszczam by ktos odpowiedzial na jego oferte.

 3. Przecież ikonka taka maleńka, nie może się wystawiać na pośmiewisko. Wałęsa przyjmie „szczepionkę” i po robocie. Nie tak dawno miał zawał serca po którym pisał testament i rozporządzał własnościami, w tym domem, który pragnie uformować pośmiertnie jako muzeum przywódcy solidarnościowca. Kaczyński ma ubaw zapewne, bo ” nie o takie polskie walczyli”

 4. Ten to już chyba złapał wszystkie odmiany koronawirusa na raz. Nie uratuje go nawet tysiąc szczepionek, jedynie chwilową ulgę może mu przynieść laxigen.

 5. takich wlasnie nieudacznikow, ktorzy nie umieja rzadzic wlasnymi gaciami populacja polin wybiera do rzadzenia
  .i co matolki myslicie,ze taki niudacznik jak bolek czy oblakana kaczka nie umieja spiac swojego budzetu,a polin beda super rzadzic?!

 6. Od zawsze wiedziałem ,że to psychopata i debil , ale trzeba przyznać ,że przez ostatnich kilka lat choroba postępuje zatrważająco szybko . Bolek ty chyba miałeś na myśli 20 zł,- , ale kto zatrudni dziada , który pier..li głupoty . Nikt nawet piątki ci nie da.

Comments are closed.