Nieoficjalnie: nowy skutek uboczny Vaxzevrii, czyli AstraZeneki

Vaxzevria, wcześniej po prostu szczepionka AstraZeneca. Zdjęcie ilustracyjne: foz passeportsante.net
Vaxzevria, wcześniej po prostu szczepionka AstraZeneca. Zdjęcie ilustracyjne: foz passeportsante.net

Niepokojące doniesienie z Belgii. Gazeta „Het Nieuwsblad” opisuje, że Europejska Agencja Leków (EMA) bada drugi możliwy efekt uboczny Vaxzevrii, szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy AstraZeneca.

Szczepionka firmy AstraZeneca nie przestaje budzić kontrowersji. Co chwilę media rozpisują się o skutkach ubocznych, zakrzepach i zgonach. Różne państwa ograniczają szczepienie tym specyfikiem, lub zupełnie się z niego wycofują (jak m.in. Dania).

Warto pamiętać, że preparat ma teraz nową nazwę (wciąż jest to jednak ta sama, kontrowersyjna szczepionka). Pisaliśmy o tym:

AstraZeneca zmienia nazwę swojej szczepionki. PR się nie zgadzał?

Nowe skutki uboczne AstraZeneki?

Choć Komisja Europejska pytana o doniesienia dotyczące drugiego efektu ubocznego szczepionki AstraZeneki na konferencji w Brukseli odmówiła komentarza, to gazeta „Het Nieuwsblad” nieoficjalnie podaje jaka jest forma tego NOP-u.

Podobno chodzi występowanie po podaniu szczepionki zespołu przesiąkania włośniczek, bardzo rzadkiej choroby charakteryzującej się wyciekiem płynu z naczyń krwionośnych prowadzącym do obrzęku tkanek.

Wcześniej potwierdzono, że po podaniu Vaxzevrii mogą występować zakrzepy i obniżona liczba płytek krwi.

Trwa również badanie zdarzeń zakrzepowo-zatorowych po szczepieniu nową szczepionką – Johnson & Johnson.

Źródło: PAP, NCzas

28 KOMENTARZE

 1. Zauważyliście, że media rozpisują się tylko o NOPach powodowanych przez szczepiomki AstyZeneki i J&J, a o preparatach mRNA Pfizera i Moderny względna cisza, co wywołuje fałszywe wrażenie, że są one bardzo bezpieczne i żadnych NOPów po nich nie ma?

  • Po serii objawów anafilaktycznych po wszystkich szczepionkach przyjdzie czas drugą falę objawów i zgonów tych którzy zetkną się ponownie z wirusem a byli zaszczepieni preparatami z mRNA. Mówi o tym światowej sławy specjalistka w tej dziedzinie prof. Dolores Cahill. Jeszcze wszystko przed nami(niestety).

  • Dokladnie.To taka ukryta promocja Phizera a jednoczesnie pozorowanie dbania o “bezpieczenstwo” szczepionek. Z tego co wiem, po Phizerze jeszcze wiecej jest podobnych powiklan i smierci, a znamienne jest to ze J&J zaproponaowal przeprowadzenie badań nad związkiem ze skrzepami WSZYSTKICH dostepnych szczepionek, na co Pfizer nie chce przystać.

    • A gdzie pan sobie to “bada” ? W piwnicy ma pan laboratorium?
     Do przeprowadzenia analizy poszczególnych szczepionek, o której powyżej wspomniałam, potrzeba dostępu do rozmaitych danych i zaangażowania firm produkujących szczepionki. Oczywiscie, ze bez ich zgody tez mozna pewne badania porównawcze przeprowadzić, ale Pfizer jest im PRZECIWNY (co chyba każdemu powinno dac do myślenia).

  • Bo zaczęli na potęgę AZ szczepić co nie podoba się Pfizerowi jak i Modernie, gdyż tracą zyski na szczepieniach. Muszą teraz siać zamęt na te szczepionki po to by tylko te kupowali. Byłby wolny rynek w kupowaniu szczepionek tak by każdy kto chce się szczepić musi kupić sobie sam to nie byłoby problemu ale takim gigantom to się nie podoba.

  • A zauważyliście, że przed pisowskimi „szpitalami” stoją żołnierze i uzbrojeni policjanci i nie wpuszczają rodziny do umierających ludzi, takie miejsca nazywały się kiedyś obozy koncentracyjne, a teraz mamy mówić na to szpitale?

   • MAMY POWRÓT EUGENISTÓW I HIGIENISTÓW RODEM Z USA, a PÓŻNIEJ W LATACH MIĘDZYWOJNIA i HITLERYZMU W NIEMCZECH.
    TAK MÓWI HISTORIA!

  • To układ silniejszego, uznano że Astra Zeneka i J&J są stracone w rankingach, więc lepiej odciąć łapę ale dojść do mety.

 2. Nauczycielka z Gdańska właśnie mówiła w swojej relacji o objawach poszczepiennych o obrzęku, różnych części ciała.

 3. Ważne! Dr. Richard Fleming, ostrzega – eksperymentalne szczepionki nie są skuteczne w zapobieganiu COV19 (dane producentów dla FDA), zawierają syntetyczny kod genetyczny i powodują infekcje, stany zapalne, skrzepy krwi oraz chorobę szalonych krów, Alzheimera i zaburzenia neurologiczne.
  Wysokie ryzyko – „W modelu zwierzęcym szczepionki rozwijają chorobę gąbczastą i chorobę szalonych krów”.
  Ostrzegł, że efekty mogą pojawić się u ludzi po półtora roku.

 4. Były wiceprezes Pfizera stwierdził, że badania „szczepionek” Pfizera powstały w wyniku oszustwa naukowego, a „szczepionki” narażają życie na niebezpieczeństwo.
  Jak tak dalej pójdzie, to jednak zarządzający Polską z ich ekspertami – pójdą siedzieć.

 5. …no, gdyby to u nas żołnierz zginął od szczepionki, to plaszczak na konferencji powiedziałby, że ten dzielny żołnierz poległ w walce z najezdzca cowidem

 6. Ojtam, ojtam. Mało to nowych nazw można wymyślić dla „szczepionki”? Za miesiąc przebrandowi się na coś innego i będzie gites.

 7. Do tej pory miałem zasadę, że nie głosuję na osoby, które zmieniły nazwiska. Muszę przyjąć kolejną – nie używać lekarstw, które zmieniły nazwę… :-))))))))))))))

Comments are closed.