Sztuczna inteligencja zawładnie światem i wywoła III wojnę światową? Musk ostrzega: „To przywoływanie diabła” [VIDEO]

Elon Musk, założyciel Tesli fot. PAP/EPA CLEMENS BILAN
Elon Musk, założyciel SpaceX, Tesli i Neuralinku fot. PAP/EPA CLEMENS BILAN

Znany miliarder i wynalazca – Elon Musk – ostrzega przed tym, jak niebezpieczna w przyszłości może być sztuczna inteligencja.

Elon Musk już w 2017 roku ostrzegał świat przed szybki rozwojem sztucznej inteligencji. Stwierdził wtedy, że sztuczna inteligencja oraz autonomiczne maszyny stanowią dla ludzkości większe zagrożenie, niż Korea Północna oraz pociski nuklearne.

W 2020 roku miliarder stwierdził, że zmierzamy do momentu w historii, w którym stworzymy sztuczną inteligencję mądrzejszą i sprytniejszą od nas. Jego zdanie nastąpi to w okolicach 2025 roku.

– Nie znaczy to, że wszystko szlag trafi w ciągu 5 następnych lat. To jednak ostrzeżenie, że sytuacja robi się nieciekawa i dziwna – wyjaśnia Elon Musk.

Wynalazca porównał rozwijanie sztucznej inteligencji do „przywoływania diabła”. Według niego przyśpieszy ona wybuch III wojny światowej.

W dokumencie „Do You Trust This Computer?” przyznał, iż obawia się, że sztuczna inteligencja może przejąć władzą nad światem, a „super komputery będą jak nieśmiertelny dyktator, od którego nigdy się nie wyzwolimy”.

Miliarder przypomniał, że już teraz sztuczna inteligencja zbiera o nas informacje. Według Muska ludzie są już po części cyborgami.

Wizjoner ostrzega, ale nie ulega wątpliwościom, że sam mocno przyczynia się do cyborgizacji ludzi. Pisaliśmy o tym:

Elon Musk zaczipował małpie mózg i dał jej grę video [VIDEO]

Źródło: YouTube/SXSW

17 KOMENTARZE

 1. Guzik prawda. Na razie tzw. sztuczna inteligencja to marketing, po prostu wykorzystanie olbrzymiej mocy obliczeniowej do przekopywania ogromnej ilości danych, wykorzystując bardzo złożone algorytmy, ale jednak zaprojetowane przez człowieka. Prochu to prędko nie wymyśli. Do prawdziwej, naturalnej inteligencji temu daleko.

  • Spójrz jednak jak szybko spada inteligencja przeciętnego Amerykanina.
   Bardzo szybko będą musieli polegać na tej sztucznej żeby im się infrastruktura nie rozleciała a za jakiś czas może ona rozwinąć własne *cele i pragnienia*.
   A wtedy…

   • Musiałoby im spaść poniżej debila. A jak sobie wyobrażasz debili pilnujących, serwisujących sprzęt, na którym działałaby ta sztuczna inteligencja i jeszcze całą infrastrukturę dookoła?

 2. obecne algorytmy SI będą jeszcze lepsze i szybsze, czy będzie to inteligencje jak człowieka…wg mnie nie. Postęp techniczny idzie do przodu, jak by miał naprawdę służyć ludziom i był trzymany z dala od filantropów pokroju Gejca i innch Schwabów to by pewnie nie było problemu. Problem właśnie jest w tym, że tacy dobroczyńcy ludzkości chcą zaprząc wszelkie nowinki do stworzenia globalnego obozu

 3. To samo, co Musk, 30 lat temu głosił Ted Kaczynski. Polecam tę postać. Skoro decydenci dali do powszechnego użytku komputery i internet, tzn., że mają do własnej dyspozycji wyższą technologię. Jeśli już Chińczycy mają komputer kwantowy, przy którym obecny najlepszy komputer, to epoka kamienia łupanego, to można sobie wyobrazić, czym dysponują decydenci.

  • 30 lat temu Ted Kaczyński siedział już prawie 20 lat w więzieniu. Siedzi do dziś jako chory umysłowo, bo tak chce żydowska władza tego obsranego świata. Niewolnictwo kwitnie, nowe lepsze roboty się prokreują i dążą do wyznaczonych im celów myśląc że są wolne. Technologie zabiły świat miłości i wolności a beneficjenci tych zmagań, smażą i wędzą idee i wiarę w ogniu chciwości i smrodzie zwykłej arogancji.

 4. Ta musk i jego chindogu. Ta śtuczna inteligencja to zaledwie jedna tysieczna mozgo człowieka, zwłaszcza że tworzą ja tzw. uczeni, eksperci, specjaliści. Możesz sobie bredzić że za depopulacja będzie stała sztuczna inteligencja jakkolwiek to smiesznie brzmi dla inteligentnego czlowieka

 5. On taki sam jak kill gets co innego gada co innego robi. Jeden wykupij fabrykę hyundai i walczy z klimatem a drugi grzebie w głowie czipami i mówi że sztuczna ilteligencja zagraża oni mają coś z głowami hipokryci. Tak naprawdęchodzi tylko o pieniądze i nic więcej się nie liczy tak samo z plandemią

 6. Ja rozumiem że niektórym może się wydawać nawet kalkulator wielkim myslicielem, geniuszem rozumu, i że un taki mondry, i że gdyby chciał to by nawet człowieka stworzył, a że tego nie robi… cóż nam malutkim, plany kalkulatora

 7. Kompletna bzdura i marketing. Sztuczna inteligencja nigdy nie przewyzszy ludzkiej, a moze tylko ja wspomagac. Powod jest prosty – sztuczna inteligencja dziala tylko w oparciu o algorytmy. Ludzka inteligencja – nie dziala tylko w oparciu o algorytmy, a jest oparta na mysleniu tworczym i abstrakcyjnym, do czego nigdy nie bedzie zdolny komputer.

  • A co jest sztuczną inteligencją? Może jej nośnikami są właśnie ludzie-niewolnicy, którym wszczepiono pychę, chciwość, gniew, nieczystość, lenistwo, obżarstwo i bezgraniczną zazdrość wobec dokonań takich samych jak oni robotów. Co dla człowieka jest celem życia? Ot i masz nośnik sztucznej inteligencji. Nie potrzeba komputerów.

Comments are closed.