Podróbki szczepionek w Polsce! Pfizer potwierdza, Niedzielski tłumaczy

Szczepionka przeciwko koronawirusowi na tacy.
Szczepionka przeciwko koronawirusowi podana na tacy. (Fot. PAP/PA)

W Polsce pojawiły się fałszywe szczepionki na koronawirusa firmy Pfizer/BioNTech. Sprawa jest „świeża” i podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono przedłużenie obostrzeń, zagrożenie bagatelizował minister zdrowia Adam Niedzielski oraz jego rzecznik Wojciech Andrusiewicz. Pfizer jednak potwierdza.

Według „Wall Street Journal”, podrabiane szczepionki przeciw koronawirusowi pojawiły się w Polsce oraz w Meksyku.

W fiołkach zamiast szczepionki ma znajdować się środek przeciwzmarszczkowy.

Fałszywe szczepionki trafiły do Polski w styczniu. W środę 21 kwietnia oficjalnie potwierdziła to firma Pfizer/BioNTech.

Polskie służby zatrzymały już mężczyznę, który w swoim mieszkaniu przetrzymywał fiołki oznaczone jako szczepionki przeciw COVID-19.

Podrobione szczepionki potwierdzono także w Meksyku. Tamtejsze władze poinformowały, że podano je 80 osobom. Polska przekonuje, że podróbka nie została nikomu podana.

Niedzielski i Andrusiewicz o fałszywych szczepionkach

Podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono przedłużenie zdecydowanej większości obostrzeń, sprawę zbagatelizował minister Niedzielski oraz jego rzecznik Wojciech Andrusiewicz.

„Do tej pory żadne informację do Głównego Inspektora Farmaceutycznego w zakresie jakichkolwiek fałszywych szczepionek nie wpłynęły. Główny Inspektor Farmaceutyczny jest w tej chwili też w kontakcie Pfizer Polska” – powiedział Andrusiewicz.

Niedzielski dodał, że „ryzyko tego, żeby w ogóle w oficjalnym obiegu pojawiła się jakaś podróbka praktycznie nie istnieje”.

„Tutaj jest działalność zarówno zakupowa państwa, jak i dystrybucji tych szczepionek. Wszystkie certyfikowane produkty trafiają do punktów szczepień i tutaj cały łańcuch logistyczny jest tak zbudowany, żeby zapewnić bezpieczeństwo, że żadna fałszywka w takim obiegu oficjalny się nie pojawi” – dodał Niedzielski.

8 KOMENTARZE

  1. A co z respiratora mi i 100 milionami dla brata Szumowskiego, klepnietymi przez brata Łukasza? Czemu nie ma afery i handlarz bronią i chojny brat nie siedzą???

  2. Sprytnie. Latwiej bedzie unikac jakichkolwiek odszkodowan. Maz pani umarl, bo ktos podmienil szpryce i to ta falszywka musiala byc uzyta. Nasze szpryce takich rzeczy nie powoduja.

  3. VIPy i celebryci szczepiący się przed kamerami też dostają podróbki szczepionek? Np. fizjoligiczny roztwór soli.

  4. No to szczęściarze, którzy to otrzymali będą żyli długo i szczęśliwie. A kobietom przy okazji może się i nawet wargi wygładziły..? ;) Tylko jak ich teraz szukać ?

  5. To tłumaczy że tak mało jest NOP w Polsce. To teraz się zacznie fajnie dziać. Kto pierwszy chętny na NOP?. Będzie grubo ponad 100,000 zgonów jak dojadą te fantastyczne i autentyczne. Niedzielski zaproponuje J&J na razie bo mu nie schodzą. Morawiecki zaczynamy od ciebie a Lichocka kolejna, tylko bez oszustw ze sztuczną igłą i strzykawką jak Bidena kłuli.

  6. Odmłodzą wszystkich dzięki czemu będą się w swym odmłodzeniu łapać na kolejny niższy przedział wiekowy co spowoduje podwójne wyszczepienie, genialne :)

  7. Nie rozumiem jednej rzeczy ludzie na facbooku pokazuja zdjecia ze szczepionka phejzer tak samo jak astra zeneca powoduje zakrzepy jak to mozliwe skoro Pfeizer jest wykonany zupelnie inna technologia i badania wykazaly ze pfejzer nie powoduje zakrzepow

Comments are closed.