Turcja odpowiada Bidenowi. „Oportunizm jest największą zdradą pokoju”

Prezydent USA Józio Biden. Foto: PAP/EPA
Prezydent USA Joe Biden. Foto: PAP/EPA
Prenumerata NCZ! z prezentem

Szef MSZ Turcji Mevlut Cavusoglu oznajmił w sobotę, że „całkowicie odrzuca” decyzję prezydenta USA Joe Bidena o uznaniu za ludobójstwo rzezi Ormian w Imperium Osmańskim w latach 1915-1917. Jak dodał, jest to decyzja „oparta jedynie na populizmie”.

„Nikt nie może nas uczyć na temat naszej historii. Polityczny oportunizm jest największą zdradą pokoju i sprawiedliwości” – napisał Cavusoglu na Twitterze we wpisie opublikowanym krótko po wydaniu przez Biały Dom oświadczenia nazywającego zbrodnię na Ormianach ludobójstwem.

„Całkowicie odrzucamy to oświadczenie, oparte jedynie na populizmie” – napisał dyplomata, nie mówiąc wprost, o jakie oświadczenie chodzi.

Prezydent USA Joe Biden uznał rzeź Ormian za ludobójstwo w wydanym w sobotę oświadczeniu z okazji dnia upamiętnienia tej zbrodni. Więcej poniżej:

Co zrobi Erdogan? Prezydent Biden oficjalnie uznał rzeź Ormian za ludobójstwo

(PAP)

9 KOMENTARZE

 1. Ciekawe, czy Bidon powtórzy to samo, w sprawie mordowania Polaków przez chachłów?
  Może Kolaboracja wysmaży stosowne pisemko do Ziutka?

  • Prędzej zrezygnuje z egzekucji 447. Rzadko spotykanej próby wyłudzenia nie tylko bez podstaw historycznych,ale i prawnych( międzynarodowego i cywilnego krajowego).

  • MSZ Ukrainy właśnie wydało wytyczne,by w żadnym wypadku nie odnosić się oficjalnie do tych „smutnych dla Armenii” historii.Oczywiście ma to związek zarówno z poparciem Turcji na zagrożonych przez Rosję kresach,jak i wymordowaniem 250 tys.Polaków na Kresach.

 2. z komentarzy wynika,ze tutejsz publika popiera ludobujstwo bisrmanow na ormianskich chrzescijanach?

  • Możesz podać jeden argument za tym, że to Turcy a nie Syjoniści zarżnęli Ormian.
   Ci sami syjoniści, którzy w tym czasie, tzn. pod koniec XIX i na początku XX wieku, wszędzie w jewropie, robili rzeź?

 3. Co ten biden tak podskaluje wszystkim? W tym wieku powinien raczej zalozyc kaftan na szyje bo jak mu putin wyplaci z liscia to sie tamtemu szyja moze polamac.

Comments are closed.