Horban chce być jak Wałbrzych. Rozważa wprowadzenie w Polsce obowiązkowych szczepień

Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP

Wałbrzych jako pierwszy w Polsce stwierdził, że szczepienia przeciw koronawirusowi w tym mieście mają być obowiązkowe. I choć jest sporo zastrzeżeń prawnych co do takiej uchwały, to pomysł spodobał się prof. Andrzejowi Horbanowi. Rozważa wprowadzenie takich rozwiązań na terenie całego kraju.

Główny doradca premiera Morawieckiego ds. COVID-19 gościł w TVN24. Stwierdził, że „być może trzeba będzie coś takiego wprowadzić”, odnosząc się do obowiązku szczepień.

„Jeżeli inne metody zawiodą, to oczywiście tak. To w zasadzie nie jest takie proste przełożenie obowiązkowe-nieobowiązkowe. Obowiązkowo oznacza to, że koszty szczepień pokrywa państwo i uruchamia takie, czy nie inne środki nacisku, jeśli obywatel się nie zaszczepi. Pierwszą część tego warunku mamy już spełnioną, ponieważ koszty szczepienia są pokryte przez państwo, przez nas, podatników” – wyjaśnił.

„Temat się rozwija”

Dodał, że temat obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 jeszcze nie pojawił się na posiedzeniach Rady Medycznej. „Ten temat na razie się rozwija” – powiedział.

Zauważył też, że „trudno zmuszać ludzi do szczepień, jeżeli są kłopoty z dostawami szczepionek”.

Niedługo ten „problem” zapewne zniknie. Im młodsze roczniki, tym większa niechęć do „dobrowolnych” szczepień, więc niedługo preparaty zaczną zalegać w magazynach. A wtedy droga przed pomysłami prof. Horbana otwarta.

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W WAŁBRZYCHU – CZYTAJ WIĘCEJ:

38 KOMENTARZE

 1. „…ponieważ koszty szczepienia są pokryte przez państwo, przez nas, podatników”
  I tu się z towarzyszem profesorem zgodzę, podatnicy zostali obarczeni utrzymaniem firm farmaceutycznych.

 2. Nie pozostanie nic innego jak bronić się przed eksperymentem farmaceutycznym na drodze sądowej. Albo obalić ten agenturalny rząd zanim zaatakuje wszystkich Polaków bronią biologiczną

 3. Mam wasze szczepionki w tylnej części ciała. Nie przyjmę tego czegoś, odstąpię chętnym swoje dawki a jak będzie trzeba zapłacę za utylizację ale na pewno nie naszprycujecie mnie tym czymś. Eksperymenty medyczne są dla chętnych panie Horban jeśli pan nie wie

 4. Dobijamy do sedna sprawy. Żaden tak cowid, maseczki ale wyszczepienie jest celem. Horban wskazuje w swych wypowiedziach że rząd ma gdzieś konstytucję, traktaty podpisane, umowy, praworządność, prawo. Szczepieniem podany preparat jest najważniejszy. Co jest zatem celem Prawa i Sprawiedliwości – zniszczenie stanu prawnego kraju i własna sprawiedliwość, oto cel nad którym pracują niestrudzenie łasząc się do UE.

 5. To jest człowiek chory psychicznie…dziwię się, że rodzina nie zamknie go w szpitalu dla psychicznie chorych. W Lublińcu jest taki szpital…

 6. Od dawna mówię, że tych zbrodniarzy trzeba izolować w psychiatrykach, bo psychopaci albo w więzieniach, bo naklaniają do eksperymentu med. zakazanego w Kodeksie Norymberskim nie informując o tym. Żadna firma nie skończyła badań klinicznych, opracowano to coś zamiast w 5-8 lat w kilka mies. do tego pominięto badania na zwierzętach przy całkiem nowej nie stosowanej wcześniej w szczepieniach technologii mRNA i nikt nie ponosi odpowiedzialności.

 7. On nic nie rozważa. On tylko artykułuje to, czego oczekują ich wszystkich mocodawcy.

  Wszelkie groźby i straszaki skończą swój finał w sądzie, wszystkie te eksperymentalne preparaty genowe (dla niepoznaki zwane szczepionkami) są w fazie testów klinicznych,które najwcześniej zakończą się w 2023 r. A w eksperymentach za darmo (albo nawet gorzej za moje skradzione w podatkach pieniądze) uczestniczyć nie będę.

  • mam nadzieję,,, ale musisz brać pod uwagę, że stracisz cały majątek do zera, przenosiny do getta, ultimatum, siłowe wszczepienie, kolonia karna…miłość do Wielkich Wodzów Nowego Ładu EU

 8. To pijak i menel , za kołnierz nie wylewa , to świadczy o tym jego nochal jak kartofel i czerwona morda ! Rodzinę sobie swoją zaszczep i rób na niej eksperymenty , morderco na zlecenie pfizera a może dr Mengele ???

 9. Pogonimy kowida
  wtedy skończy się bida
  Horban będzie nam hetmanił
  od choroby nas ocali

  Żadna grypa i korona
  naszej braci nie pokona
  bo nasz silny mądry wódz
  może sam pandemie zmóc

  Więc namordnik na twarz włóż
  Hetmanowi wiernie służ
  Dezynfekuj jamę wódą
  trzymaj dystans i się uda!
  Komendancie nasz
  Miły wodzu nasz
  Hetmanie Horbanie
  Za Tobą staniem!

 10. Nieuchronnie zmierzamy w stronę wariantu siłowego. Gdyż nikt nie będzie się dobrowolnie szczepić nieznanym syfem przeciwko chorobie o śmiertelności poniżej grypy.
  No, ale jak już pisałem rok temu – mamy III WŚ.

 11. A co ma mówić skoro jest opłacany. Pfizer podobno pracuje nad lekiem na COVID-19. Zakład, że jeśli ten lek się pojawi, będzie go promował, w przeciwieństwie do amantadyny na której za bardzo zarobić się nie da !!!

 12. Ten „profesor” w rejestrze lekarzy prowadzonym przez NIL figuruje jako pospolity dr n. med, każdy może sobie sprawdzić. Znając chorobliwą obsesję tego środowiska na punkcie tytułomanii szczerze wątpię żeby było to jakieś zaniedbanie.

 13. Ten „profesor” w rejestrze lekarzy prowadzonym przez NIL figuruje jako pospolity dr n. med, każdy może sobie sprawdzić. Znając chorobliwą obsesję tego środowiska na punkcie tytułomanii szczerze wątpię żeby było to jakieś zaniedbanie. Konowałowi najwyraźniej w dekiel pizło.

Comments are closed.