Adam Michnik prosi Szwedów o pomoc finansową

Agora/wyborcza/Adam Michnik i siedziba
Adam Michnik i siedziba "Gazety Wyborczej"należącej do Agory/Foto: PAP/ Andrzej Rybczyński

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik w święto Konstytucji 3 maja oraz w Światowym Dniu Wolności Prasy na łamach szwedzkiego dziennika „Dagens Nyheter” zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe Fundacji Gazety Wyborczej.

Całostronicowa reklama zawiera tekst Michnika zatytułowany „Nie ma wolności bez solidarności”, w którym redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” porównuje „atak polskiego rządu na ekonomiczne podstawy wolnych mediów” do ataku zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa na Kapitol, jaki miał miejsce 6 stycznia.

Autor pisze, że 30 lat po upadku muru berlińskiego oraz upadku Związku Radzieckiego polskie społeczeństwo ponownie zmuszone jest bronić wywalczonej za ogromną cenę demokracji.

Pod artykułem znajduje się apel do Szwedów o „wsparcie niezależnego dziennikarstwa”.

„Pomóż nam uratować wolne media w Polsce. Wesprzyj Fundację Gazety Wyborczej” – głosi napis, pod którym dołączony jest adres strony internetowej umożliwiającej wpłatę pieniędzy.

Redaktor naczelny „Dagens Nyheter” Peter Wolodarski napisał w mediach społecznościowych, że reklama „Gazety Wyborczej” została opublikowana bezpłatnie. (PAP)

Gigantyczne straty Agory. Sprzedaż spadła o ponad 30 procent

23 KOMENTARZE

    • Mogule prasowi -każdej maści-nie powinni być dotowani z publicznej kasy,a z prywatnej zagranicznej tym bardziej. To bogaci ludzie i aby wyrównać społeczne nierówności muszą płacić znacznie wyższe podatki. Wyjątek można zrobić dla wydawanych przez nich książek. Prasa,dzięki internetowi dziś służy jedynie garstce upolitycznionych żurnalistów,którzy muszą wykonywać rozkazy właściciela.Kto tam szuka prawdy?

  1. Ale cyrk z tym manipulatorem i krętaczem; dosyć, ze nie poprosił o zwrot zrabowanych przez Szwedów z Polsce w XVII w. naszych dóbr kultury – oczywiście muzea szwedzkie dużo by straciły!

  2. Aj waj, gewalt, gewalt …! Ynteres cos sze slabo krenczy. Nu. Może brata poproszyć o wsparcze …?

  3. A niech się czerwony bydlak chwyci roboty, a nie zbierać kasę za szkalowanie Polski. Taki sam typek jak braciszek UB-owiec. Niech zaproponuje szwedom zakup jego gazet jako papier toaletowy, bo do tego się ten „ceniony” dziennik nadaje.

  4. Takich „Szwedów” jak jego brat… Szkoda, że Polin nie przyjęła zakazów finansowania działalności z zagranicy jak USA, Australia, Izrael, Rosja itp. bo można by po takim wsparciu kazać się zarejestrować Gazecie Wyborczej jako zagraniczna agentura… :-))))))))))))

  5. Szechter bardzo nisko upadł. A nazywanie tego prasowego dna „wolnymi mediami” to wielkie nadużycie.

  6. To miała być gazeta Solidarności. Ale dziwnym trafem została sprywatyzowana.. Wałęsa odebrał im znaczek Solidarności. A teraz wykorzystują hasło Solidarności by ich dofinansować.. Żenujące..

  7. Aj waj! Aj waj! DEMOKRACJA! A jak 60% (większość w demokracji) nie chce się poddawać wątpliwym procedurom to o demokracji ciszaaaaaaa…

Comments are closed.