Hiszpania jak przed wojną domową. Komuniści z rządu nasyłają bandytów na polityków prawicy [VIDEO]

Pablo Iglesias, komunista, były wicepremier, lider koalicyjnego rządzącego Hiszpanią Podemos. Jego ochtoniarze dokonywali napadów na polityków prawicy i na policjantów. Zdjęcie: EPA/ALBERTO ESTEVEZ Dostawca: PAP/EPA.
Pablo Iglesias, komunista, były wicepremier, lider koalicyjnego rządzącego Hiszpanią Podemos. Jego ochtoniarze dokonywali napadów na polityków prawicy i na policjantów. Zdjęcie: EPA/ALBERTO ESTEVEZ Dostawca: PAP/EPA.

Źródła policji, na które w poniedziałek powołał się dziennik ABC potwierdziły, że bojówkarze zatrzymani za agresję wobec policjantów podczas podczas  ataków na wiecu prawicowej VOX, to ochroniarze byłego wicepremiera komunisty Pablo Iglesiasa.

Hiszpańska policja zatrzymała dwóch osobistych ochroniarzy Pablo Iglesiasa za prowokowanie zamieszek podczas wiecu wyborczego konserwatywnej Vox i atakowanie interweniujących policjantów w madryckiej dzielnicy Vallecas w połowie kwietnia.

Fakt ten przez 15 dni nie został ujawniony opinii publicznej.

Lider prawicowej partii VOX, Santiago Abascal, na którego na wiecu napadli lewaccy bojówkarze oskarżył na Twitterze socjalistyczny rząd Pedro Sancheza o ukrywanie informacji o zatrzymaniu osobistych ochroniarzy koalicjanta rządu. „Ukrywanie to współudział” – ocenił „El Mundo”. „W Hiszpanii przemoc i rozbój przeciwko opozycji jest prowokowana, usprawiedliwiana, a nawet organizowana przez partie, które wchodzą w skład rządu” – dodał dziennik.

Według „ABC”, ochroniarze związani są z tzw. Bukaneros – radykalnym ugrupowaniem z madryckiej dzielnicy Vallecas, definiującym się jako anarchistyczne i antyfaszystowskie. Według źródeł policji, jeden z przywódców grupy o pseudonimie „El Pirrakas” jest od dawna znany siłom bezpieczeństwa państwa z powodu m. in. usiłowania zabójstwa, przynależności do organizacji kryminalnej, gróźb i rozbojów. Mężczyzna uprawia boks i karate. Pracował w ochronie Pablo Iglesiasa w jego domu w Galapagar pod Madrytem oraz podczas różnych wydarzeń partyjnych.

Eksperci konsultowani przez „ABC” wyrazili zdumienie, że były wicepremier rządu zatrudnia inną ochronę od zapewnionej przez państwo i uregulowanej prawnie, w dodatku złożonej „z elementów należących do ugrupowań bliskich radykałom”. Według „ABC”, MSW wszczęło dochodzenie w tej sprawie.

Tymczasem sam szef MSW homoseksualista Fernando Grande-Marlaskę oskarżany jest przez policjantów i i ich związki zawodowe o dopuszczanie do napadów lewackich bojówek na działaczy VOX i prowokowanie do tego. Do napadów dochodziło wielokrotnie, ale miara sie przebtała, gdy podczas wiecu wyborczego VOX w madryckiej dzielnicy Vallecas w połowie kwietnia rannych zostało co najmniej 35 osób, w tym 21 policjantów. Dziewięciu policjantów przewieziono do szpitala, trzech z poważnymi ranami.

Były wicepremier rządu komunista Pablo Iglesias jest liderem radykalnie lewicowej Podemos i kandydatem tej partii w przedterminowych wyborach do autonomicznego parlamentu regionu Madrytu. W rządzie pozostaje nadal jego kochanka, również działaczka komunistycznych młodzieżówek i Podemos, minister ds równości Irene Montero.

5 KOMENTARZE

  1. To się dziej, pewnie w 1916 i 1917 roku w Rosji wszyscy też byli już tak zobojętniali na wyskoki komuchów podżegających do czynów rewolucyjnych / tzn zabijania zwykłych ludzi/, że zamiast za ostatnie pieniądze zbroić się i tworzyć szwadrony do tępienia buntu, przyglądali się temu z boku.

Comments are closed.