Konfederacja: „To ponury dzień dla Polski”

Janusz Korwin-Mikke, Włodzimierz Skalik, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Jakub Kulesza i Robert Winnicki z Konfederacji. Foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke, Włodzimierz Skalik, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Jakub Kulesza i Robert Winnicki z Konfederacji. Foto: PAP

To ponury dzień dla Polski, to ponury dzień dla suwerenności, ale my nie spoczywamy w walce o to, żeby tę suwerenność Polsce przewrócić – oświadczył poseł Konfederacji Robert Winnicki po przyjęciu przez Sejm ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zasobach własnych UE.

Przeciwko przyjęciu tej ustawy głosowało wszystkich 11 posłów Konfederacji. Partia pokreśliła na Twitterze, że „Konfederacja jest JEDYNYM kołem/klubem będącym W CAŁOŚCI przeciw +Funduszowi Zadłużenia+”.

Jak dodano, to „smutny dzień dla Polski, smutny dzień dla przyszłych pokoleń…”.

Według posła Winnickiego, „przedstawiciel Lewicy powiedział, o co w tym wszystkim chodzi”.

„Chodzi o euro-federalizm, chodzi o wspólny dług, chodzi o to, żeby Unia Europejska miała więcej kompetencji, a Polska mniej” – oświadczył prezes Ruchu Narodowego. Nawiązał w ten sposób do sejmowego wystąpienia posła Adriana Zandberga (Lewica), w którym lider partii Lewica Razem mówił m.in. , że „kto zagłosuje dziś za ratyfikacją (decyzji ws. zwiększenia zasobów własnych UE), głosuje za silną Europą”.

W ocenie Winnickiego, „Lewica dzisiaj triumfuje, euro-socjaliści dzisiaj triumfują, a PiS im klaszcze na Wiejskiej”.

„To jest ponury dzień dla Polski, ponury dzień dla suwerenności. Ale my nie spoczywamy w walce o to, żeby tę suwerenność Polsce przewrócić, tym bardziej, że dzisiejsze głosowanie odbyło się w sposób nielegalny, w sposób bezprawny, to znaczy nie odbyło się większości 2/3 głosów, jak wymaga konstytucja” – powiedział Winnicki.

Według posła Konfederacji Janusza Korwin – Mikkego, „tak samo było przy traktacie akcesyjnym, tak samo przy traktacie lizbońskim, i tak samo jest i obecnie”. „Przypominam, że szef Najwyższej Izby Kontroli (Marian Banaś) powiedział wyraźnie: +Polską rządzą służby specjalne+, duch generała (Czesława) Kiszczaka działa” – podsumował prezes Partii KORWIN.

Wcześniej we wtorek w Sejmie, Winnicki zapowiedział, że po przyjęciu przez Sejm tej ustawy, Konfederacja rozpocznie zbieranie podpisów pod wnioskiem o postawienie premiera Mateusza Morawieckiego przed Trybunałem Stanu.

„Premier RP kierując w trybie zwykłej większości ratyfikację +funduszu zadłużenia+ do Sejmu, kwalifikuje się do Trybunału Stanu” – powiedział Winnicki. Przytoczył też zapis art. 90 konstytucji.

Wynika z niego, że „Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach. Ustawa, wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów”.

„To są zapisy konstytucji. Wszelkie inne procedowanie w tej sprawie będzie łamaniem konstytucji i będzie skutkowało nieważnością podjętych dziś zobowiązań” – stwierdził wtedy Winnicki.

Poseł Grzegorz Braun oświadczył wtedy, że niezależnie od trybu głosowania, „meritum, treść i znaczenie prawno-ustrojowe dokumentu, który jest przedstawiany dziś Wysokiej Izbie jest aktem zdrady stanu”, jest „aktem zdradzieckim”, jest aktem „abdykacji z suwerenności, suwerenności podatkowej i finansowej”.

„Państwo i szeroka publiczność ma niestety oczy przyćmione z lekka mirażem tych wielkich profitów, które obiecuje premier i otulina propagandowa aktualnego układu władzy” – zaznaczył prezes Konfederacji Korony Polskiej.

Złamali Konstytucję i zdradzili Polskę. Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zasobach własnych UE


(PAP)

10 KOMENTARZE

 1. Tzw. eufemistycznie Unia Europejska a w rzeczywistości IV Rzesza w budowie na szczęście prawdopodobnie wkrótce wyciągnie kopyta, jak stara szkapa a Generalny Gubernator Moravetzky ze swoją świtą będzie musiał wiać z Polski jak Rząd Sanacyjny w 1939 roku.
  W innym wypadku Polacy mogliby ich samoosądzić! Historia lubi się powtarzać – przez ludzką głupotę…

 2. Przecież PiS po to zawalił zgodność z Konstytucją, aby później można się było z tego wycofać i uznać głosowanie za nieważne

 3. To może tak- niech Unia da kasę, a jak trzeba będzie oddać to się wtedy stwierdzi że głosowanie było nieważne, a tym samym nie wiążące. I co nam zrobią, wojsko przyślą? Tylko który polityk ma takie jaja?

 4. Pisowskie gunwo wpędza właśnie Polskę w niewolę. Oczywiście przedstawiają to jako sukces, bo i co mają mówić? Tak, to jest ich sukces, lecz dla Polski to katastrofa.
  700 mld jurgieltu, nad którym nikt, oprócz pisowskiego gunwa nie będzie mieć kontroli…
  Nie sądziłem, że doczekam takich czasów, w których zdradzieckie mordy przebrały się za patriotów i na dokładkę zdołały przekonać do swojej podstępnej gry miliony chamów.

 5. …Konfederacja rozpocznie zbieranie podpisów pod wnioskiem o postawienie premiera Mateusza Morawieckiego przed Trybunałem Stanu…
  Kolaboracja Bosaków&Mikkich kpi sobie ze swoich naiwnych wyborców i kolejny raz pajacuje pod publikę.

 6. „(…) duch generała (Czesława) Kiszczaka działa”

  No to chyba dobrze, panie Mikke?
  Przeciez w takich cieplych slowach wyrazal sie pan o generale Kiszczaku, a nawet z nim korespondowal.
  Niech zyje duch Cheslawa Kiszczaka.

 7. „Słuszną linię ma nasza władza”. Noworodek waży 12kg, a miliardów do wzięcia 770!
  A to wszystko w przeddzień rozpadu tego ordnungu.

Comments are closed.