PiS razem z czerwonymi. Morawiecki dziękuje Lewicy

Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV
Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV

Chciałem podziękować wszystkim, którzy w procesie konsultacji nad projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, skierowali swoje merytoryczne uwagi. Chciałem podziękować klubowi Lewicy, bo przekazała nam najbardziej kompleksowy dokument – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Sojusz PiS z post i neokomunistami stał się faktem

Premier powiedział podczas wtorkowej debaty sejmowej nad projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, że te środki mają służyć temu, abyśmy „jak najszybciej, jak najlepiej mogli rozwinąć naszą gospodarkę i żebyśmy mogli doścignąć tych najlepszych”.

„Dlatego w tym procesie konsultacji, dyskusji chciałbym też podziękować wszystkim, którzy skierowali swoje merytoryczne uwagi” – zaznaczył Morawiecki.

Jak podkreślił premier, chciałby m.in. podziękować Lewicy, bo „przekazała nam najbardziej kompleksowy dokument, długi 80-stronnicowy, merytoryczny dokument”.

„Dlatego weszliśmy w dialog bardzo konkretny. I chciałbym powiedzieć, że ten rzeczowy, merytoryczny dialog z Lewicą zaowocował włączeniem do Programu Odbudowy kilku ważnych postulatów. Te postulaty znalazły się w takim kształcie, w jakim uzgodniliśmy, w Krajowym Programie Odbudowy i przesłane zostały wczoraj do Komisji Europejskiej. Dotrzymujemy słowa” – mówił.

„Chciałem też podziękować za inspirację posłom PSL. Za interpelacje, za różne problemy, które zostały podnoszone, bo z tych refleksji również skorzystaliśmy. One też spowodowały, że ten program jest też dziś bogatszy” – zaznaczył Morawiecki.

Jednocześnie premier podziękował wszystkim innym – niewymienionym w przemówieniu – „za dodatkowe propozycje, za refleksje związane z Programem Odbudowy i wykorzystaniem środków unijnych”. „To był dla nas bardzo intensywny okres paru miesięcy dialogu i to dialogu, z którego bardzo obficie skorzystaliśmy, również w bardzo szerokich konsultacjach społecznych” – podsumował szef rządu.

Grzegorz Braun o „unijnym funduszu zadłużenia”: To jest PIRAMIDA FINANSOWA [VIDEO]


(PAP)

15 KOMENTARZE

  • Już przed wyborami pisałem, że PiS nieraz zbrata się z lewicą. Co gorsze gdyby zaszła taka potrzeba stworzyliby nawet koalicję, bo różnice programowe są niewielkie. Jak widać durnie, które przeczyły temu i straszyły Konfą która miała popierać PiS, piraz kolejny udowadniają, że są tylko durniami.

 1. Gdy już pisuary zapewnili sobie pomyślny wynik głosowania, Kolaboracja Bosaków&Mikkich dostała pozwolenie sierżanta Fertasiaka, zagłosować przeciw. Ku uciesze swoich wyborców. Nie ma ich zbyt wielu, ale dobra psu i mucha. Weźmy takiego Kamińskiego, czy Urbaniaka. Dostali po 14000 krzyżyków i już robią za dygnitarzy.

 2. Płemieł jaki jest każdy widzi, no ale teraz to już zdjął gacie i całkiem widać kto łun – sorry za dosadność.

 3. No to pewnie w Toruniu dziś rozmowy niedokończone z Biedroniem, jutro z Czażastym, a pojutrze z innym syf…stym

  • Gejowizna chwilowo gora. Jednak kazdy kij ma dwa konce. Przepraszam za slowa nie chcialem podniecic gejowizny fraz , ze kij ma dwa konce.

 4. Czyli pisiak puszcza sie z kazdym? Jak nie z rydzolem to z komuchem millerem? Dramat. Nie ma juz mezczyzn. Prawie wszyscy sie skur…ili. ci co sie na to obrusza to wlasnie o was pisze. Moze lecciec sie kur…c miedzy soba na Marsie. Wezcie milicje bo moze marsjanski lazik bedzie lazil bez maski profesyra simona i trzeba go bedzie spalowac!!

 5. nareszcie razem – do sierpa dołączył młot; i to wszystko pod czerwoną gwiazdą na tle krwawym podkładzie; ładna perspektywa, nie ma co;

 6. „jak najszybciej, jak najlepiej mogli rozwinąć naszą gospodarkę i żebyśmy mogli doścignąć tych najlepszych”.
  Miał na myśli Wenezuelę.

Comments are closed.