Rząd uruchomi szczepieniobus. Mobilne Jednostki Szczepienne będą serwować Johnson&Johnson

Szczepionka Foto: PAP
Szczepionka. Foto: PAP

W tym tygodniu w Polskę ruszą szczepieniobusy. To nowy pomysł rządu PiS na wyszczepienie Polaków.

Radio Zet poinformowało, że jeszcze w tym tygodniu w Polskę ruszą tzw. Mobilne Jednostki Szczepienne. Szczepieniobusy mają przyspieszyć proces wyszczepiania Polaków.

Mobilne Jednostki Szczepienne będą tworzyć ratownicy medyczni lub pielęgniarki, z którymi będzie można umawiać się na szczepienia w miejscowościach odległych od stałych punktów szczepień.

„Jest to dodatkowy kanał dystrybucji szczepionek i wykonywania szczepień” – wyjaśnia minister Michał Dworczyk. Szczepienibusy mają dotrzeć do osób, dla których wyjazd do najbliższego punktu szczepień jest z różnych względów utrudniony.

„Na razie program Mobilnych Jednostek Szczepiennych trzeba traktować pilotażowo” – zaznacza minister. Załogi szczepieniobusów będą szczepić jednodawkowymi szczepionkami Johnson&Johnson.

Program jest pilotażowy, ponieważ szczepionek tych w Polsce brakuje. Natomiast docelowo rząd PiS planuje uruchomienie co najmniej jednego takiego mobilnego punktu w każdym powiecie.

Jak wyjaśnia radio Zet, by dotrzeć do ratowników medycznych czy pielęgniarek obsługujących „Mobilne Jednostki Szczepienne, trzeba będzie sprawdzić wykaz tych osób na stronie gov.pl/szczepimysie. Tam znajdziemy telefon osoby, wykonującej szczepienie, a na podanie preparatu będzie można umawiać się telefonicznie.

Minister Dworczyk poinformował, że z możliwości zaszczepienia się podczas majówki skorzystało ok. 56 tys. osób. Tyle osób zgłosiło się do 16 punktów szczepiennych, które działały w miastach wojewódzkich.

Tymczasem jak donoszą media, rząd Danii wycofał się z używania szczepionek Johnson&Johnson ze względu na przypadki zakrzepic.

Dania. Media donoszą, że rząd wykluczył preparat Johnson&Johnson z powodu zakrzepów

Źródło: Radio Zet

4 KOMENTARZE

  1. Siódmym możliwym pacjentem była 28-letnia kobieta. Ten przypadek nie obejmował krwotoku mózgu , jak to miało miejsce w innych przypadkach. Żadne inne szczegóły na jej temat nie zostały upublicznione, takie jak rodzaj problemu z krzepnięciem krwi lub ciężkość jej stanu. (Powiązane: Mężczyzna z New Jersey w stanie krytycznym z koronawirusem mniej niż miesiąc po otrzymaniu szczepionki Johnson & Johnson ).

    • Dlatego wycofali ze Stanów i Polscy komuniści kupili za pieniądze podatnika i się cieszą ze ludzie będą umierać a ludzie idą jak barany na żeś i nic nie trybia ze w innych państwach też jest zakazany ten specyfik ale w gebelsówie tego nie powiedzieli przecież

  2. Kiedyś jeszcze w czasach młodości Prezesa też takie jeździły po kraju – nazywały się „Czerne Wołgi” . Ponoć nie szczepiły tylko odsysały krew (tak mówiły szeptem dzieci) ale wynik dla szczęśliwiców co je jakoby spotkali na swojej drodze był mniej więcej podobny tyle, że „Wołgi” nie działały z poślizgiem x dni/miesięcy tylko efekt był natychmiastowy :)

Comments are closed.