Teatrzyk w wykonaniu Zbigniewa Ziobro i jego Solidarnej Polski. Bosak: Asekurowali rząd lojalnie by nic nie poszło źle

Zbigniew Ziobro Źródło: PAP
Zbigniew Ziobro Źródło: PAP

Zbigniew Ziobro i jego posłowie z Solidarnej Polski zagłosowali przeciwko ustawie wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że to był wyreżyserowany spektakl.

W głosowaniu nad ww. ustawą ważna była także procedura. Zgodnie z art. 90 Konstytucji RP taka zmiana jak przekazanie części kompetencji podatkowych do Brukseli powinno zostać przyjęte 2/3 głosów.

Tymczasem PiS zarządził, że będzie to głosowanie zwykła większością głosów. I posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro nie protestowali.

Wcześniejsze głosowania proceduralne dot. m.in. odroczenia posiedzenia, odesłanie ustawy do komisji czy różne poprawki posłowie Solidarnej Polski głosowali dokładnie tak jak chciał PiS. Gdyby zależało im na odrzuceniu ustawy powinni już od początku wyłamać się z jej procedowania, czyż nie?

Dopiero w finalnym głosowaniu, widząc zapewne, że „Lewica nie skrewi” odważyli się na zagłosowanie przeciw, aby uwiarygodnić się jako patriotyczna noga Zjednoczonej Prawicy.

– Teatr w wykonaniu @SolidarnaPL: Retoryczna krytyka funduszu zadłużenia przed i po głosowaniu. W głosowaniu, które wiedzieli że rząd wygra, głosowali przeciw. Ale we wcześniejszych głosowaniach proceduralnych, które mogliśmy wygrać, asekurowali rząd lojalnie by nic nie poszło źle – napisał poseł Konfederacji Krzysztof Bosak na Twitterze.

– Mamy więc PiS Kaczyńskiego, który udaje obrońców polskiej racji stanu i Solidarną Polskę Ziobry, która udaje eurosceptyków. Na ich tle Lewica, robiąca to co otwarcie deklaruje (kurs na eurofederalizm), okazuje się formacją… najuczciwszą – dodał.

– Suwerenność budżetowa Polski została dziś wyceniona przez jej klasę polityczną na kwotę 0,7 bln złotych (z czego większość do spłaty z odsetkami bezpośrednio z budżetu i w nowych podatkach) – podsumował głosowanie sejmowe w kolejnym Tweecie Bosak.

Złamali Konstytucję i zdradzili Polskę. Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zasobach własnych UE

8 KOMENTARZE

  1. Dlaczego KONFEDERACJA i portal Nczas używają określenia „zjednoczona prawica”, skoro organizacje tak się nazywające nigdy nie miały i nie będą miały z prawdziwą prawicą nic wspólnego???!!!.
    Przestańcie powtarzać kłamstwo i zacznijcie wreszcie nazywać rzeczy po imieniu, bo jescze trochę, a zaczną Was nie rozróżniać i to będzie początek Waszego końca!!!!!!!.

  2. Dlaczego CENZOR Blokujesz PRAWDĘ.HAŃBA.Ps: Krzysztofie ZABOLAŁO ,że Solidarna Polska wykazała ,że jest Konserwatywno -Narodowo-Katolicką Partią. Bo ruch Narodowy zapomina o Ideałach ,i staje się Korytem.

Comments are closed.