Konfederacja w całości przeciwna Funduszowi Zadłużenia. „W Sejmie RP PiS dopuszcza się właśnie zdrady stanu”

Konfederaci wynoszą flagi UE z sali kolumnowej.
Konfederaci wynoszą flagi UE z sali kolumnowej. (Zdj. screen/Twitter)

Wczoraj Sejm przegłosował rządową ustawę o ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własny UE – czyli tzw. „Funduszu Odbudowy”. Projekt poparła większość posłów PiS, Lewicy, Koalicji Polskiej, Polski2050, a także przedstawiciele Kukiz’15 i jeden członek Koalicji Obywatelskiej. Przeciwko było całe koło Konfederacji.

Polska przyjęła wczoraj wieczorem tzw. Fundusz Odbudowy. Jak jednak podkreślała podczas konferencji prasowej rzecznik Konfederacji Korony Polskiej, partii Grzegorza Brauna, na przyjęcie owego „funduszu” nie zgodziło 6 państw członkowskich UE. Wśród nich są m.in. Niemcy. Jak okazało się kilka godzin później, Polska poszła w przeciwnym kierunku.

– Głównym zagrożeniem dla konstytucyjności w wielu krajach zrzeszonych w UE […] jest zaciąganie uwspólnionego, unijnego długu – podkreśliła Marta Czech.

Głos w tej sprawie zabrał także były europoseł prof. Mirosław Piotrowski. – Trzeba od razu tutaj powiedzieć, że to nie jest żaden „Fundusz Odbudowy”, tylko to jest piramida finansowa. Podobna do tej, jaką przeżyli frankowicze – wskazał.

Mimo to Sejm ustawę przyjął. Jedyną formacją, zasiadającą na Wiejskiej, która w całości sprzeciwiła się tzw. Funduszowi Odbudowy, była Konfederacja. Politycy tej partii podkreślali, że przyjęcie rządowej ustawy to w praktyce odebranie Polsce suwerenności.

„Czerwony Zandberg tryumfuje, PiS mu klaszcze, eurokraci z Brukseli rosną w siłę kosztem polskiej suwerenności” – wskazał Robert Winnicki.

„Suwerenność budżetowa Polski została dziś wyceniona przez jej klasę polityczną na kwotę 0,7 bln złotych (z czego większość do spłaty z odsetkami bezpośrednio z budżetu i w nowych podatkach)” – wskazał z kolei Krzysztof Bosak.

„W Sejmie RP @pisorgpl dopuszcza się właśnie zdrady stanu – forsując ratyfikację aktu abdykacji z suwerenności finansowej – na wniosek rządu @MorawieckiM, na dodatek w niekonstytucyjnym trybie forsowanym przez marsz. @elzbietawitek & @RyszardTerlecki” – relacjonował Grzegorz Braun.

Głosowanie w gorzkich słowach podsumował Artur Dziambor. „Sektor PiSu w euforii. Oklaski na stojąco. Przy pomocy centrolewicowej opozycji, którą strach obleciał, kupili sobie właśnie trzecią kadencję u władzy. Teraz będzie 700+, 15 emerytura, gazylion takich mieszkań i elektrycznych samochodów, dla pokornych. Dług spłacą inni. Brawo” – napisał polityk.

„Zapamiętajcie, kto do końca stał na straży polskiej suwerenności, a kto sprzedał ją za dług, który będą spłacać przyszłe pokolenia” – zaznaczył Konrad Berkowicz, załączając wyniki głosowania.

„Posłowie Konfederacji prosto z Sejmu o tym jak PiS razem z Lewicą, Polską2050 i PSL-em a także PO (która schowała głowę w piasek i wstrzymała się od głosu) #SprzedaliPolskę i uchwalili #FunduszZadłużenia, łamiąc przy tym konstytucję! Tylko #Konfederacja w całości głosowała przeciwko oddaniu naszej suwerenności!” – podkreślono na profilu Konfederacji.

Źródło: Facebook/Twitter/nczas.com

5 KOMENTARZE

    • Konfederacja to jedyna propolska siła polityczna, dając wprawdzie nikłą, ale zawsze nadzieję na honor w polityce, brak korupcji i normalność.

  1. ple ple i zero ruchu
    jak uwazacie ze to zrdada stanu to prosze po prostu podac marszałka sejmu o zdrade stanu i konstytucji ;D

    a jak nie macie jaj to sie nie wychylac

Comments are closed.