Sasin: „Trybunał Stanu ws. wyborów kopertowych jest nieuzasadniony”

pakiety wyborcze/Jacek Sasin. Foto: PAP
Jacek Sasin. Foto: PAP

Jacek Sasin – wicepremier, minister aktywów państwowych, mem internetowy – twierdzi, że „postulat postawienia kogoś przed Trybunałem Stanu ws. wyborów kopertowych jest całkowicie nieuzasadniony”.

Według portalu Onet, Najwyższa Izba Kontroli dysponuje dowodami i dokumentami ws. wyborów kopertowych, które stawiają w bardzo niekorzystnym świetle premiera Mateusza Morawieckiego i szefa jego kancelarii Michała Dworczyka. Według niektórych są one wystarczające, by postawić polityków przed Trybunałem Stanu.

Morawiecki stanie przed Trybunałem Stanu? Onet: NIK ma wystarczające dowody

Wcześniej za głównego „winnego” ws. wyborów kopertowych uważano Jacka Sasina. Teraz polityka zabiera głos w sprawie wycieku z NIK.

Nawet jeśli uznać te przecieki medialne za prawdziwe, to akurat w stosunku do mnie, czy ministerstwa aktywów państwowych szczególnych zarzutów w tej sprawie nie ma – wskazał Sasin.

Polityk nie chce jednak przerzucać odpowiedzialności na premiera, czy innych ministrów.

– Jako cały rząd działaliśmy w sytuacji nadzwyczajnej w trakcie przygotowania do tych wyborów prezydenckich – powiedział.

Według Sasina rządzących zobowiązywał wówczas konstytucyjny termin na przeprowadzenie tych wyborów, który został wyznaczony przez marszałek Sejmu. – Naprawdę nie mogliśmy tego ignorować w poczuciu odpowiedzialności za Polskę – podkreślił.

Według niego postulat postawienia kogoś przed Trybunałem Stanu w związku z organizacją tych wyborów „jest całkowicie nieuzasadniony”.

Sasin nie ocenia pracy NIK. – To nie jest tak, że relacje pomiędzy rządem a NIK mają być bez napięć, albo czy mają być miłe. NIK jest od tego, żeby kontrolować, żeby wytykać błędy. Nawet być może zbyt ostro to robi, ale my mamy swoje argumenty i jesteśmy w stanie na te argumenty dyskutować i dyskutowaliśmy – powiedział.

Money.pl ujawnia plan Poczty na wybory 2020. „Urny przy kościołach i na stacjach Orlenu”

Źródło: Rmf24, Onet

8 KOMENTARZE

  1. Kartofel jest jeszcze nie dosc gorący.
    Kiedy zacznie ich parzyć w łapy, jeden przez drugiego zaczną sobie go podrzucać.

  2. Teoretycznie mozna się zgodzić z tow. Sasinem, uznając działania z pseudowyborami za niegospodarność – niech sprawca zwróci wszystkie koszty w terminie 31 grudnia 2021 i nie ma sprawy. Trybunał Stanu bezwzględnie dla Morawietza, Niedzielnego i Dworczyka oraz ich pomocników za spowodowania zagrożenia utraty zdrowia milionów oraz utratę życia przez ponad 100000 obywateli. Tu nie ma żadnego złagodzenia lub odstąpienia od kary, bo nie można w żaden sposób zaośćuczynić skutkom ich działań!!

  3. „postulat postawienia kogoś przed Trybunałem Stanu ws. wyborów kopertowych jest całkowicie nieuzasadniony”.
    Oczywiście trudno mu nie przyzać racji. Tutaj miałby zastosowanie trybunał karny, albo jeszcze lepiej sąd polowy i szybkie wykonanie wyroku.

  4. No proszę jaką ten pan ma władzę.Organizator lotu do Smoleńska , wszystko nie uzasadnione. Ciekawe jak skoro w czwartek przed niedziela która miała być wyborcza wystąpił w TV i oznajmił, ze wybory się odbędą i co? ileś tam ludzi wybrało się głosować. No pan Sasin punktów wyborczych nie otworzył więc jest to zamach na państwo polskie.Tylko Trybunał dla Sasina, po milionkroć.Przestańcie pokazywać tę facjatę bo strach.

  5. Panie Sasin, Trybunał Stanu jest jak najbardziej uzasadniony. Trzeba wyjaśnić gdzie zginęło 80 mln zł należących do podatników. Należy wyjaśnić kto i dlaczego je rozdysponował i czy było to uczynione zgodnie z prawem. Winni naruszenia prawa powinni być osądzeni i ew. skazani, oraz zobligowani do zwrotu pieniędzy.

Comments are closed.