Wszyscy ludzie są równi, ale zaszczepieni Niemcy są równiejsi. Bundestag przy aprobacie większości posłów przyjął w czwartek rządowy plan

Niemcy/Angela Merkel nie może się na siebie napatrzeć. Taka jest ładna... i mądra... Foto: PAP/Abaca
Angela Merkel/Foto: PAP/Abaca

Bundestag przy aprobacie większości posłów przyjął w czwartek rządowy plan zwalniania osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 z przestrzegania wielu obostrzeń epidemicznych.

DPA przekazała, że oznacza to, że jeśli w piątek Bundesrat, senat federalny, zaakceptuje tę rządową regulację, ulgi będą mogły wejść w życiu już w weekend.

Za planem opowiedziały się w Bundestagu partie CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna), CSU (Unia Chrześcijańsko-Społeczna), SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec) a także Zieloni i Lewica. FDP wstrzymała się od głosu, zaś AfD była przeciwko.

Według regulacji, zaszczepieni przeciwko Covid-19 oraz ozdrowieńcy będą mogli robić rzeczy, które dotychczas „zarezerwowane” były dla osób posiadających negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Będą też mogli bez żadnych limitów spotykać się z osobami, które jeszcze się nie szczepiły – ma to szczególne znaczenie dla regionów, gdzie dzienne liczby zakażeń koronawirusem są wysokie, a liczba kontaktów międzyludzkich ograniczona.

Stało się. Szczepionka uczyni wolnym. Niemiecki rząd zatwierdza „przywileje” dla zaszczepionych


(DPA)

6 KOMENTARZE

  1. Wg producentów: szczepionka nie chroni przed zachorowaniem(!), ani nie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa. Czemu więc służą te „paszporty”?

  2. Ci psychopaci,słupy różnych przysłowiowych Rotschildów i Rockefellerów, rządzący w Europie najwyraźniej szykują nam piekło

Comments are closed.