To się nigdy nie skończy?! Wirusolog: Czwarta fala jest praktycznie pewna

Stop COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Stop COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Czy to się nigdy nie skończy? Ekspertka z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie twierdzi, że czwarta fala mniemanej pandemii koronawirusa jest praktycznie pewna, a to jak będzie wyglądała zależy w dużej mierze od nas, czyli tego jak chętnie się zaszczepimy.

W rozmowie z WP abcZdrowie prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska mówi o tym, że w okresie letnim epidemia wyhamuje, tak jak miało to miejsce w poprzednim roku. Dodaje jednak, że słoneczna pogoda i otwarta przestrzeń nie powinny usypiać naszej czujności.

Prof. Szuster-Ciesielska ostrzega także przed tym, że wirus może ulegać dalszym zmianom. – Mam nadzieję, że po naszych wakacyjnych wojażach nie przywieziemy żadnej „niespodzianki” – mówi.

Zdaniem wirusolog czwarta fala jest niemal pewna, jednak to jak będzie wyglądała zależy w dużej mierze od nas – czyli „odpowiedzialnego” zachowania w wakacje i ustawienia w kolejce po szprycę.

Miesiąc temu ogłosił koniec TEJ epidemii. Szczawiński: „To kończy wszelką dyskusję”

Natężenie jesiennej fali z pewnością zależeć będzie od liczby zaszczepionych osób, w tym także ozdrowieńców – podkreśla profesor. Jak dodaje „jedna sprawa to jest skuteczność szczepionki wobec wariantów, a druga to mobilizacja społeczeństwa, jeśli chodzi o przystąpienie do szczepień”.

Mam wrażenie, że te osoby, które były chętne do zaszczepienia, to właśnie to zrobiły, lub zamierzają w najbliższym możliwym czasie. Czy akcja szczepień będzie przebiegała tak samo intensywnie w okresie wakacyjnym, kiedy może powstać pozorne wrażenie, że wirus jest w odwrocie? Trudno powiedzieć – podkreśliła prof. Szuster-Ciesielska.

Czwarta fala jest praktycznie pewna, ale jak będzie wyglądała, jaki będzie jej zasięg, to zależy od nas, naszej świadomości i powszechnego szczepienia, w tym również dzieci – dodała ekspertka z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

Bat na niepokornych? Rząd już szykuje jesienny lockdown, jeśli Polacy się nie zaszczepią

Źródło: portal.abczdrowie.pl

17 KOMENTARZE

 1. „Pozorne wrażenie, że wirus jest w odwrocie”… Pozorne? Czyli latem zachorowania się nasilają?
  Następna „pani profesor” za kopę jaj i dwie gęsi.

  • normalne zachowania grypy…w Kalifornii na uniwerku zbadano 1500 przypadków świrusa i wyszło, że to influenza A-grypa A, WHOye schowali głowę w piasek, cisza…planowo

 2. Będą świrować tak jak z tą ptasią grypą, na zasadzie – „co rok to prorok” i tak w kółko Macieju kołować będą ciemnotę.

 3. Czyli mamy tak. Niezaszczepieni nie wyjeżdzają bo nie mogą. A zaszczepieni mogą i to oni będą przywozić mutacje egipskie, zanzibarskie itp. A winni będą niezaszczepieni

 4. Kolejna opłacona gęba trzymająca słuszną linię partii, zawsze jesienią był i będzie sezon przeziębieniowy i człowiek musi się przystosować do nowych wirusów. Szczepienia na grypę z wirusem zawsze z minionego sezonu nie zahamowały fal zachorowań póki nie skończyła się ochrona patentowa, co za przypadek, że pojawił się C19 zapowiadany przez ludzi NWO.

 5. Pani profesor nigdy nie nie zaprzyjaźniła się z logiką jak widać. No ale cóż, jak widać nie jest to konieczne do uzyskania tytułu.

 6. Gut już się wygadał, że 4 fala będzie dziełem tych, którzy uwierzą, że po zaszczepieniu są już bezpieczni.

 7. Aj waj! i po co tak pisać, to niedobra jest.
  A na poważnie można wyprodukować szczepionkę na grypę taka która uodparnia na wirus dominujący w danym sezonie, tylko po co? by za rok nie mieć na czym zarabiać?
  Inne podejście zastosowali w Chińczycy, okazało się skuteczne, grubo ponad miliard ludzi i żadnego cowida, tylko po co? Covid jest znakomitym narzędziem manipulacji dla schyłkowego „zachodu” pozwala utrzymać władzę i wpływy gdy gospodarki popadają w ruinę.

 8. To są brednie. To jest zwykła grypa, a te kolejne zabawy w coraz te dalsze „fale” widać skończą się, jak się Morawieckiego tudzież jego przydupasa, Niedzwieckiego po prostu, dla przykładu zarżnie.

  • Nie mam kompetencji, by twierdzić, że to grypa. Wszystko dotychczas jednak wskazuje, że ten wirus zachowuje się jak grypa, więc najprawdopodobniej jesienią TEŻ (podobnie jak grypa, czy przeziębienia) będzie zwiększona ilość zdiagnozowanych. Do takich przewidywań nie trzeba być profesorem wirusologii.

 9. Gwiazda FOX News Tucker Carlson zadał pytanie ilu Amerykanów umiera na szczepionkę COVID19. Okazuje się, że wg danych z systemu raportowania USA (VAERS) średnio 30 osób dziennie umiera na szczepionkę, a w ciągu 4 miesięcy szczepień CV19 umarło więcej niż w ciągu 15 lat (1997-2013) na wszystkie szczepionki.
  Wg raportu z 2010 roku – system VAERS zarejestrował mniej niż 1% faktycznych negatywnych skutków ubocznych szczepień.
  Tucker Carlson — Why are thousands dying from the Vax?

Comments are closed.