„Intifada III”. Izraelskie bombardowanie bloków i aresztowania w Strefie Gazy. Hamas przeprowadził atak rakietowy [VIDEO]

Izraelskie bombardowania w Strefie Gazy. / foto: Prt Sc Twitter: Wojciech Szewko/Admiral General Aladeen (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Mieszkańcy terytorium Izraela przylegającego do palestyńskiej Strefy Gazy zostali poinstruowani, by zamknęli się w swoich domach w związku z „nietypową” sytuacją dotyczącą bezpieczeństwa – poinformował Times of Israel, powołując się na lokalne władze.

Od rana trwają walki i wzajemne ostrzały ze Strefy Gazy i z Izraela. Jak już informowaliśmy rośnie liczba ataków rakietowych z obu stron, a co za tym idzie ofiar śmiertelnych.

„Mamy intifadę III”. Ostrzały rakietowe, starcia na ulicach i dziesiątki ofiar śmiertelnych [VIDEO]

Chaos nad którym obecnie nikt nie panuje – tak można opisać to, co dzieje się w ciągu ostatnich 48 godzin na Bliskim Wschodzie. Zdaniem eksperta Wojciecha Szewko, oznacza to, iż „mamy intifadę III”.

Bez zawieszenia broni

Według nieoficjalnych informacji medialnych Hamas przekazał, że chce zawieszenia broni. Możliwość taką odrzuca jednak Izrael. – Doniesienia medialne w Izraelu: Hamas przekazał, że chce zawieszenia broni – przekazał Łukasz Bok, autor strony Konflikty i Katastrofy Światowe.

Bombardowanie i aresztowania w Strefie Gazy

Nad ranem doszło do zbombardowania dzielnicy mieszkalnej w Strefie Gazy przez Izrael. Do tej pory doszło do kolejnych wielu ataków rakietowych z obu stron.

Z ostatnich doniesień ze Strefy Gazy wynika, że zginęły w sumie 43 osoby po stronie Palestyńskiej, w tym 13 dzieci. Do tego blisko 200 osób jest rannych.

Jak przekazał Wojciech Szewko według informacji ze źródeł Palestyńskich, izraelska policja rozpoczęła masowe aresztowania na Zachodnim Brzegu. Zatrzymywane są osoby związane z Hamasem lub o takie związki podejrzewane, głównie studenci.

Ponadto pojawiła się informacja o ostrzale wybrzeża Strefy Gazy przez izraelskie okręty.

Atak rakietowy Hamasu

Tymczasem Hamas wziął na siebie odpowiedzialność za środowy atak rakietowy w pobliżu Strefy Gazy, w wyniku którego dwie osoby – ojciec i jego nastoletnia córka – nie żyją, jedna osoba jest ciężko ranna.

Brygady Al-Kasam zaatakowały syjonistyczną enklawę przy pomocy kierowanego pocisku w północnej Strefie Gazy – napisał Hamas w komunikacie, na który powołuje się Times of Israel.

Podaje on również, że tuż po ataku rozpoczął od strony Strefy Gazy ostrzał z moździerzy, co miało prawdopodobnie na celu utrudnienie dotarcia na miejsce pomocy medycznej

Źródło: PAP/Twitter

12 KOMENTARZE

  • Myśl człowieku! Myślenie nie polega jedynie na wymyślaniu lotnych haseł, ale przede wszystkim na przewidywaniu konsekwencji ich wygłaszania. Wolna Palestyna? Naprawdę???

 1. Przecietny, nieortodoksyjny Izraelczyk ma max dwójkę dzieci. Palestynczyk szóstkę. Żydzi nie są głupi, wiedzą że to ostatni dzwonek żeby spacyfikować Arabów. W następnym pokoleniu przegrają, a akcja „Polin” się opóźnia.

  • A ortodoksyjny ile ma dzieci? Nie tak dawno gdzieś na forach, jeden z nich chwalił się, że ich populacja odrodziła się do stanu sprzed ostatniej europejskiej. Dlaczego ktoś rości sobie prawo do pacyfikowania tubylczej ludności, która jest u siebie od wieków, a której po prostu wciśnięto innych ludzi do ich kraju? Jakim prawem, ktoś rości sobie prawo do tego, żeby nam obcych wciskać do kraju, którzy nie mają związku z naszym krajem i narodem?

 2. A pamiętacie artykuł ze września 2018 roku pod tytułem ” Nowy Exodus. Żydzi planują budowę Izraela na Ukrainie.”?

  • Ot, niemieckie partactwo, bo gdyby wykonali planowaną robotę rzetelnie to teraz żaden żydowski troll by się tu nie wymądrzał. Przynajmniej nie po polsku.

 3. A Gaza jest sprawiedliwym odwetem israjela? Bo Hamas siedzi w blokach mieszkalnych?

  • Oczywiście, że nie sprawiedliwym. Tu nie chodzi o sprawiedliwość, tylko o utrzymanie porządku. Nie mylmy pojęć.

   • Ale pamiętamy robienie porządków w okupowanej Polsce – 100 Polaków za jednego niemca.

    Owszem, takie bandyckie porządki znamy. Jak w Groznym!

 4. Ot, niemieckie partactwo, bo gdyby wykonali planowaną robotę rzetelnie to teraz żaden żydowski troll by się tu nie wymądrzał. Przynajmniej nie po polsku, c’nie, panie Sommer und Mikke!?

Comments are closed.