Jak w rok wszystko zaprzepaścić – zaufanie do policji tąpnęło! Ranking najbardziej poważanych przez Polaków zawodów

Policja przerwała wesele w Malanowie.
Policja przerwała wesele w Malanowie. (Fot. screen z filmu)

Jeszcze rok temu policja była najlepiej ocenianą instytucją publiczną w Polsce. Po miesiącach gnębienia przedsiębiorców pod pretekstem koronawirusa, brutalnych pacyfikacji manifestacji i zatrzymań podczas nich, wystawiania nielegalnych mandatów za brak maseczek, zaufanie do policji tąpnęło.

W marcu 2020 roku CBOS przeprowadził badania, z których wynikało, że aż 80 proc. respondentów pozytywnie ocenia pracę policji.

Wysoko w rankingu zaufania publicznego znalazły się także władze samorządowe oraz wojsko, ale to policja mogła pochwalić się pierwszym miejscem w rankingu, co akcentowała na swoich stronach internetowych.

Po nieco ponad roku sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Niedawno pracownia IPSOS opublikowała badania, z których wynika, że aż 59 proc. Polaków mniej ufa policji, z czego 35 proc. zdecydowanie mniej.

Teraz agencja badawcza SW Research opublikowała wyniki sondażu nt. najbardziej poważanych przez Polaków zawodów.

Wynika z niego, że zaledwie 36,5 proc. Polaków szanuje policjantów. Oto, jak w ciągu roku zaprzepaścić zaufanie społeczne i spaść ze szczytu niemal na szary koniec. Polskiej policji gratulujemy dowódców. „Doły” wykonują „tylko” ich rozkazy.

Policjant przyznaje: jeżeli ja mam honorowo postępować, to ja stracę pracę [VIDEO]

 

16 KOMENTARZE

 1. Poniżej, w ostatniej dziesiątce plasuja się dziennikarze, politycy i księża. i to powinno dac do myślenia

  • Działacz partii politycznej jest najlepszym przykładem sukcesu pogrzebania tfu-demokracji. Zamordyzm i komunistyczno-nacjonalistyczna myśl polityczna Piso-Lewicy górą…

 2. Policjant przyznaje: jeżeli ja mam honorowo postępować, to ja stracę pracę. Mógłby spytać tego obywatela na kogo on głosuje. Jak wykazują sondaże do 90% głosujących oddaje głosy na tych, którzy policji wydają takie rozkazy jakie widzimy od 30 lat. Jakie moralne prawo ma człowiek głosujący na tzw. (kłamliwie) Zjednoczoną Prawicę, PO z wszystkimi przystawkami, Lewicę, czy PSL by komukolwiek stawiać zarzuty?

 3. Youtuber to zawód? Lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, nauczyciel… i jak tu nie słuchać Korwina, który twierdzi , ze większość to debile. Wincyj chemii w żyłach, to może i dla bezrobotnego w rankingu znajdzie się miejsce.

 4. W Polsce do milicji , a obecnie policji zawsze brano kretynów super posłusznych .I tak na rozkaz każdej władzy leją pałami , strzelają do bezbronnych , nakładają mandaty nie analizując tego, czy jest to zgodne z prawem , dlatego mówię :DEBILE. Odejdą gnoje od koryta , będą pociągani do odpowiedzialności i nie będzie ,że miałem rozkaz. Policja jest dla nas – nie dla władzy , bo to nadal komuna ! Wstydzcie się gliniarze.

 5. Czy warto był słuchać tych eunuchów z pisu i tak spieprzyć sobie zaufanie ? Co za cymbały są komendantami głównymi? powiem Wam – posłuszna hołota i do tego pejsata.

 6. Cos mi sie zdaje, że w najbardziej rozbrojonym społeczeństwie byłoby to brdzo ryzykowne posuniecie. I co to znaczy niech zasuwają, jak wszyscy. Wszyscy wcale nie zasuwają lub nie zasuwają po równo! Np. nauczyciel na pełnm etacie 18 godz. tygodniowo minus wakacje. Lekarz w pięciu miejscach 70 godzin tygodniowo.

 7. Milicyjne ścierwo jest niczym innym jak zbrojną grupą przestępczą na usługach jeszcze ledwo zipiącej partii. Naród im tego nie zapomni i rozliczy wraz z historią

 8. Akurat ktoś się tym przejmie. Jak im dobrze zapłacą , to pójdą nas mordować.Tyle w temacie zaufania do po.. przepraszam, milicji.

 9. Nie macie się z czego cieszyć. Jeszcze niżej niż Policjant jesteście wy dziennikarze. To za sianie propagandy i manipulacje czy to z lewa czy z prawa wszyscy jesteście tacy sami.

 10. Lekarz– 4 poz. profesor uniwersytetu– 5 poz.
  Czy to debile byli indagowani ? Zaufanie do prof. Środziny, prof. Parczewskiego???
  Tokarz, górnik? To brzmi jak skecz kabaretowy, nie, nie, taki ranking to niedobra jest.
  A zaufania do policji to ja mam < niż zero.

Comments are closed.