Sommer przypomniał słowa Kaczyńskiego. Nie zostawił na nim suchej nitki

Tomasz Sommer i Jarosław Kaczyński. / foto: PAP
Tomasz Sommer i Jarosław Kaczyński. / foto: PAP

Redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u dr Tomasz Sommer przypomniał na Twitterze słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wypowiedział je podczas konwencji swojej partii w 2015 roku. Sommer nie szczędził ironii.

– Najważniejsza jest uczciwość, do władzy nie idzie się dla pieniędzy – przekonywał podczas konwencji „Damy Radę” Jarosław Kaczyński. Słowa te padły w październiku 2015 roku.

Była to ostania konwencja przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.

– Musimy wygrać 25 października. Do władzy nie idzie się dla pieniędzy – mówił wówczas Kaczyński. – Musimy być odporni na nielegalny lobbing – dodał szef PiS.

– Czas naszych rządów musi być czasem ludzi władzy. Musimy być drużyną. Musimy odrzucić egoizm. Musimy odrzucić uczucie zemsty i odwetu. O tym nie może być mowy. Każdy, kto się nie sprawdza, może być odwołany – twierdził przed wyborami Kaczyński.

– PiS nie powstało dla siebie. Powstało dla Polski. Jeśli chcemy zwyciężać to te zasady fundamentem – mówił w mowie propagandowej.

Rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała słowa prezesa PiS. Do płomiennej mowy z 2015 roku odniósł się teraz dr Tomasz Sommer.

„Są inne wartości niż pieniądze: złoto, brylanty, akcje, nieruchomości” – skwitował Sommer.

Absurdalne słowa Suskiego o zatrudnianiu rodzin w państwowych spółkach. Sommer: „nam się należy i co nam zrobicie”

Źródła: Twitter/niezalezna.pl/nczas.com