Konflikt izraelsko-palestyński.
Ranny mężczyzna w Tel-Awiwie - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Trwają starcia izraelsko-palestyńskie, które ostatniej nocy przeniosły się do i w okolicę Strefy Gazy. Obie strony informują o ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo zdrowia Strefy Gazy przekazało, że liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków od poniedziałku wzrosła do 115, w tym 28 dzieci i 15 kobiet, a 621 osób zostało rannych.

Ugrupowania zbrojne Hamas i Islamski Dżihad potwierdziły 20 ofiar śmiertelnych w swoich szeregach.

REKLAMA

Izrael twierdzi z kolei, że zabił ok. 80-90 członków ugrupowań zbrojnych wśród Palestyńczyków. Większość z pozostałych ofiar – zdaniem Izraela – to zabici przez omyłkowy ostrzał rakietowy Hamasu.

Hamas zaprzecza i podaje, że to pokłosie ataków ze strony Izraela, których nazywa terrorystami i okupantami.

Po stronie izraelskiej – zgodnie z oficjalnymi danymi – jest siedem ofiar śmiertelnych. To żołnierz patrolujący granicę Gazy, pięciu izraelskich cywilów (w tym 6-letnie dziecko) oraz indyjski robotnik.

Wymiana ognia pomiędzy Izraelem a Palestyną trwa od 10 maja. Wtedy rozpoczęły się zamieszki we wschodniej Jerozolimie, które były następstwem decyzji sądu o eksmisji kilku palestyńskich rodzin z dzielnicy Szejka Jarrah. Palestyńczycy mieli oddać swoje domy żydowskim właścicielom sprzed 1948 roku.

Artyleria, czołgi, pociski moździerzowe. Izrael demoluje Strefę Gazy. Hamas nawołuje do powstania [FOTO]

REKLAMA