Krwawa wojna. Setki osób zabitych po stronie palestyńskiej, po izraelskiej – siedem

Konflikt izraelsko-palestyński.
Ranny mężczyzna w Tel-Awiwie - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Trwają starcia izraelsko-palestyńskie, które ostatniej nocy przeniosły się do i w okolicę Strefy Gazy. Obie strony informują o ofiarach śmiertelnych.

Ministerstwo zdrowia Strefy Gazy przekazało, że liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków od poniedziałku wzrosła do 115, w tym 28 dzieci i 15 kobiet, a 621 osób zostało rannych.

Ugrupowania zbrojne Hamas i Islamski Dżihad potwierdziły 20 ofiar śmiertelnych w swoich szeregach.

Izrael twierdzi z kolei, że zabił ok. 80-90 członków ugrupowań zbrojnych wśród Palestyńczyków. Większość z pozostałych ofiar – zdaniem Izraela – to zabici przez omyłkowy ostrzał rakietowy Hamasu.

Hamas zaprzecza i podaje, że to pokłosie ataków ze strony Izraela, których nazywa terrorystami i okupantami.

Po stronie izraelskiej – zgodnie z oficjalnymi danymi – jest siedem ofiar śmiertelnych. To żołnierz patrolujący granicę Gazy, pięciu izraelskich cywilów (w tym 6-letnie dziecko) oraz indyjski robotnik.

Wymiana ognia pomiędzy Izraelem a Palestyną trwa od 10 maja. Wtedy rozpoczęły się zamieszki we wschodniej Jerozolimie, które były następstwem decyzji sądu o eksmisji kilku palestyńskich rodzin z dzielnicy Szejka Jarrah. Palestyńczycy mieli oddać swoje domy żydowskim właścicielom sprzed 1948 roku.

Artyleria, czołgi, pociski moździerzowe. Izrael demoluje Strefę Gazy. Hamas nawołuje do powstania [FOTO]

20 KOMENTARZE

 1. szkoda, że kilka sąsiednich krajów arabskich, oraz Iran – nie włączą się stanowczo – dokonując błyskawicznej a trwałej nieodwracalnej korekty mapy w tym rejonie – myślę sobie patrząc na tę bandyterkę – niewykluczone, że sprowokowaną przez Bibiego, by znów mógł ocalić skórę – i władzę

  • moze dlatego ze juz raz probowali…i nie wyszlo delikatnie mowiac…moze dlatego ze to by znaczylo wojne nie tylko lokalana a moze i swiatowa…a moze ze wzgledu na sytuacje wewnetrzna w kazdgm z tych krajow…tak czy owak dla myslacego czlowieka lepjej zeby to sie nie rozkrecilo na grubo

   • Nigdy nie będzie tam spokoju, kiedy stosowane są metody przez okupanta, prawie takie same jak w Polsce 80 lat temu… Jak nam sąsiedzi rozkręcili na grubo, to pewnie okoliczne kraje myślały podobnie. I jak to się skończyło? Świat ma milczeć, bo komuś zachciało się mieć ziemię innego narodu? Spójrz na mapy od 1900 do dzisiaj ile mieli Palestyńczycy swojej ziemi a ile dzisiaj mają.

  • „CI, KTÓRZY WSPIERAJĄ ROZLEW KRWI PRZEZ IZRAEL – PRZEZ MILCZENIE LUB OTWARTE POPARCIE, powinni wiedzieć, że pewnego dnia nadejdzie ich kolej. Nie będziemy przytakiwać okrucieństwu Izraela, nawet jeśli cały świat je zignoruje’ – (Erdogan)

 2. „Izraelskie ubezpieczenie na życie – System obrony powietrznej Żelazna Kopuła”

  Baterie rakiet są mobilne i można je przemieszczać. W tej chwili Izrael dysponuje dziesięcioma bateriami rakiet Tamir

  Ponoć każde odpalenie rakiety” Tamir to koszt około 66 tys. euro

 3. 25 marca 2019 prezydent Donald Trump zadeklarował uznanie przez Stany Zjednoczone Wzgórz Golan, jako części terytorium Izraela. Sprzeciw wobec takich działań wyraziła m.in. Rosja, Turcja, Polska, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Belgia oraz sekretarz generalny Organizacji Wyzwolenia Palestyny Saeb Erekat.

  To tak jak by dzisiaj Banderowcy powiedzieli, że Przemyśl jest Ukraińskim miastem i uznał by to na arenie międzynarodowej Joe Biden.

 4. Na niemieckich ulicach narasta „orientalna” nienawiść do Żydów

  „Niemiecka prasa o Bliskim Wschodzie – Nikt nie wie, czy ten pożar da się jeszcze ugasić” – (14-05-2021)

  Świat znowu, niczym w złym filmie, patrzy na Tel Awiw i Jerozolimę, ”niezdolny” (zbyt skorumpowany!!!) do położenia kresu przemocy… 
  Także Niemcy są bezradne w tym dramacie…

 5. Wynik zawsze taki sam , po stronie żydów ofiar kilka , po stronie Palestyńczyków kilkadziesiąt , albo kilkaset .Tak jest od momentu zagrabienia , a raczej kradzieży ziem Palestyńczyków. Na dodatek wszystkie pier…one media obciążają Palestyńczyków Za to ,że są wyrzucani ze swoich domów – o tym się nie pisze. I co / Wydrukujesz to trzęsi dupo ?

 6. WARTO ODNOTOWAĆ I ZAPAMIĘTAĆ

  Antypolską kampanię pt.: „THIS IS NOT POLAND 1945” rozpętał współpracownik Benjamina Netnayahu – zatrudniony do… obsługi social mediów. Nazywa się Hananya Naftali.

  Tu więcej o nim:
  „Who Is Hananya Naftali?”

 7. Lucyferiański scenariusz jest konsekwentnie realizowany, zgodnie ze słowami masona 33 stopnia – Alberta Pikea:

  „Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu.

  Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą…”

 8. „Prasa – To Nie Krytyka Netanjahu – To Nienawiść Do Izraela” – (15-05-2021)

  W Niemczech doszło do antyizraelskich wystąpień.
  Zniszczone albo podpalone flagi Izraela, antysemickie okrzyki.
  W kilku miejscach doszło do ataków na synagogi.
  Do zasiedziałego antysemityzmu przyłącza się nienawiść do Izraela, która dotarła tu z imigrantami i dociera nadal…
  „Strasznie” to właściwe słowo –
  mówi minister spraw wewnętrznych (landu Nadrenia Północna-Westfalia) Herbert Reul.

 9. Pentagon ewakuuje amerykański personel wojskowy z Izraela…Z Ostrożności…

  “Pentagon pulls US military personnel from Israel Out Of Caution” – (14-05-2021)

Comments are closed.